Novi clan sa ogromnim problemima

Novi clan sa ogromnim problemima

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ehhhh tugo moja pun grad majstora, ali onih daj da pogledam pod haubu i da uzmem pare. Juce sam bio kod 2 elektricara i prvo pitanje je ima li plin, te na potvrdan odgovor kazu ne rade takva auta. Sve sto sam htio je da ispitaju bobinu i razvodnu dal je nastimana (ali je izgovor plin da se ne zamore kojim slucajem). Jos uvjek sam u potrazi za nekim ko je voljan raditi i rjesiti oblem, ako neko zna ko bi znao rjesiti problem neka pomaze (ali neko ko se razumije, a ne majstore tipa zamjeni ovo, pa ako ne bude onda cemo ono i tako dalje).U svom problemu sa nemogucnoscu kupovanja MAF senzora novog ( zbog starosti ) malo muckajuci glavom dosao sam na ideju da se prepravkom mozda moze napraviti nesto. Volio bih da mi kazete ( vi iskusniji i oni koji su se mozda bavili slicnim stvarima ) jel moguce recimo uzeti kutiju filtera zraka i njegov MAF senzor i upakovati u ovu moju kutiju i da to sve funkcionise od recimo A4 i da bude kao moj 2,0 85kw ili bilo kojeg drugog modela ili vozila...onako na prvu mislim da je moguce i izvodivo samo ne znam kako bi to funkcionisalo sa procesorom.
 
ehhhh tugo moja pun grad majstora, ali onih daj da pogledam pod haubu i da uzmem pare. Juce sam bio kod 2 elektricara i prvo pitanje je ima li plin, te na potvrdan odgovor kazu ne rade takva auta. Sve sto sam htio je da ispitaju bobinu i razvodnu dal je nastimana (ali je izgovor plin da se ne zamore kojim slucajem). Jos uvjek sam u potrazi za nekim ko je voljan raditi i rjesiti oblem, ako neko zna ko bi znao rjesiti problem neka pomaze (ali neko ko se razumije, a ne majstore tipa zamjeni ovo, pa ako ne bude onda cemo ono i tako dalje).U svom problemu sa nemogucnoscu kupovanja MAF senzora novog ( zbog starosti ) malo muckajuci glavom dosao sam na ideju da se prepravkom mozda moze napraviti nesto. Volio bih da mi kazete ( vi iskusniji i oni koji su se mozda bavili slicnim stvarima ) jel moguce recimo uzeti kutiju filtera zraka i njegov MAF senzor i upakovati u ovu moju kutiju i da to sve funkcionise od recimo A4 i da bude kao moj 2,0 85kw ili bilo kojeg drugog modela ili vozila...onako na prvu mislim da je moguce i izvodivo samo ne znam kako bi to funkcionisalo sa procesorom.
Sto se tice MAF senzora,tesko je da moze.Barem ja tako Mislim.ZnAS zasto?Zato sto ja na fiesti isprobo 2 MAF..Moj auto je 1.3 44kw...i stavio sam s iste motora 1.25 i 1.3i 37kw.Potpuno vizuelno isto.Ali se desaje,da kompijuter koji regulise-zrak-gorovio-ubrizgavanje ne prihvati.I onda auto,skroz poludi.Motor pocne da radi tako sto spusti obrtaje kao da ce se ugasit,pa ga podigne na 2000.Vratim svoj,opet radi kao i prije -stucka.A s drugim nece nikako.Ali mozda kod audija moze,pokusaj.Kod mene nece da prihvati nista sto nije bas 100% isto,iste serije cak neki senzori i od iste i godine moraju biti.Jer oni su programirani za tacno odredjene motore,jer taj Maf je sistemski povezan i s ostalim senzorima koji regulisu ubrizgavanje.Ali kazem ti,izvadi iz senzora usisnu granu pa pusti ga 5-6 min na leru pa vidi dal radi.Mozda nije Maf uopste.Jer imas slucaj klasicnog nagadjajnja,a to ne pomaze .
 
Član
Evap bi mogao sve te probleme da pravi.. ili se neko igrao sa razvodnikom..uglavnom bi trebalo da bude neka sitnica koja zna da oduzme vrijeme :D
 
Nisam probao to sa cepom rezervoara, ali sam probao sa cepom za ulje i kad njega skinem pocne kasljucati sve vise i vise dok se ne ugasi isto se desi i kad iskopcam maf senzor skoro pa identicni simptomi samo sto se nekada ne ugasi kada iskopcam MAF, nego radi jedva nekako na nekih 400-450 obrtaja . Jos sam primjetio da kada upalim svjetla i ventilaciju da se obrtaji spuste, a sve to dok je hladan kada se ugrije skoro pa da radi normalno. Po ovome i ja mislim da je razvodna prvi problem jer ocigledno je da struja zeza djelimicno.
 
Ehhh evo mene opet. Uspio sam da rjesim problem, uz veliku srecu da sam naletio na cikicu koji je znao sta radi. Tragajuci za mogucim rjesenjem problema koji sam imao, naletio sam da pojedine simptome imam opisane i kod zacepljenih injektora. Tako sam nazvao gospodina iz firme http://www.connecoil.ba/ciscenje_dizni.html , prvo je provjerena kompresija koja je bila ok (solidna po njegovim rjecima) na 4 injektoru nesto malo slabija, ali nista strasno (navodno se hemijom moze dotjerati i ona. Onda je ciko nastimao stroboskopom razvodnu koja je bila pomjerena i dostelovao je leptir onoliko koliko se to moglo uraditi po sluhu. Auto sada radi odlicno kako na plinu tako i na benzinu. Kod mene je bio problem taj sto je uvlacio fals zrak na crijevu koje je bilo puklo, pa je majstor (koji je zajebao dalje ostatak) dirao razvodnu i nije je vratio nazad nego nastavio da steluje i leptir pa sam zato imao problem kod paljenja. Kada se skine gumeno crijevo koje je islo sa MAF-a na usisnu granu nije bilo sanse da se upali auto (leptir bio previse otvoren u startu i auto se samo ugusi) isto tako to je bio uzrok i gasenju motora kada se skine cep za sipanje ulja (sada radi sve extra). Rezime svega nova guma stavljena, ustimana razvodna i onda leptir klapna auto radi perfektno sada.
 
Ali i dalje sam u potrazi za mjastorom koji zna svoj posao i koji se razumije u Audi vozila, pa ako neko zna nekog takvog (samo da nije majstor tipa ovo otislo zamjeni, pa ako ne bude radilo onda cemo dalje mijenjati) neka javi.
 
Hvala,nadam se da ce pomoc i meni,i svima onima koji imaju iste probleme.
Probaj i ti kako su ti savjetovali da vidis struju, bobinu i ostalo sto je vezano za istu. i eto kod mene je bio jos leptir previse otvoren.... samo moras imati malo i srece da naletis na nekoga ( ko je dovoljno iskusan i ko zeli da rjesi problem ). Nadam se da ces rjesiti uskoro i ti svoj problem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top