Novi BiH rekord 402

Novi BiH rekord 402

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
niko osim grubelica nikad nije odvezao vrijeme sa reakcijom ispod 11 sec na zavnicnoj trci i grubelic je samo u BL uspio da probije 11 sec,nigdje na drugom mjestu nije morao to da ponovi,on vozi od 11.1 do 11.4
I kostadinovic i konopek su imali vremena auta od 10.xxx ali bez reakcije.
Tad kad je glubelic odveza 10.5 imao je 0.52 reakciju,bas je ubo sve...
 
Legend
cestitke i od mene..
bit ce nam cast svim bosancima da vidimo kako covjek iz bih postize tako zavidne rezultate ;)
pozz i sretno jos jednom
 
Član
Ajmo GrobnikSR402 u subotu.Idemo navijati.NAPAD NA 10SEK!!!!Kadjo je popravljen......:icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted:
 
Član
uhhh ja sam daleko od grobnika par hiljada km,tako da nema nist od toga.
zadnji nitro je napravio pravo sranje sa letecim lezajevima,nikad prije nije ventil ostajao otvoren do sad u beogradu,neznam kako se sjebao ventil koji moze 250 ks da otvara/zatvara,jednom kad ga je stisnuo vise se nije zatvarao.nemoze covjek vise biti pametan nizasta jos su ventili dyno marke i extra su dobro radili do sad ali eto.

Jel zamjenio lezaje,nisam se cuo sa njim od beograda?
 
Početnik
KRVOLOK je napisao(la):
uhhh ja sam daleko od grobnika par hiljada km,tako da nema nist od toga.
zadnji nitro je napravio pravo sranje sa letecim lezajevima,nikad prije nije ventil ostajao otvoren do sad u beogradu,neznam kako se sjebao ventil koji moze 250 ks da otvara/zatvara,jednom kad ga je stisnuo vise se nije zatvarao.nemoze covjek vise biti pametan nizasta jos su ventili dyno marke i extra su dobro radili do sad ali eto.

Jel zamjenio lezaje,nisam se cuo sa njim od beograda?



koliki shoot nitra ide na to motore, ako nije tajna?

gle, moze zblokirati selenoid i ako je kvalitetan, radi prljavstine iz boce. ja sam kad sam si uzimao nitro uzeo i filter nitra, svega 30 eura.

mislis na "letece lezajeve" kao na lezajeve klipnjaca jel?
 
Član
da da,lezajevi klipnjace su riknuli,nitro je sibao u motor bez goriva i kroz ler klapnu tako da je pravio bukvalno eksplozije.
Pa ovo je prvi put da je ventil taj blokirao,nikad dosad nije bilo zajebancije sa njim,moguce da je i do filtera,mi nemamo nikakav filter,direktno iz boce ide nitro u motor.
Nije tajna da ti kazem koliki je shoot ali to je totalna glupost sto je neko izmislio da postoji tako nesto sto se zove shoot...sta je uopste shoot?
Da li pitas za velicinu dizne od nitra u mm ili pitas za shoot koji pise kad kupis diznu na njoj?
Nije isto recimo na 1.5 mm dizni voziti 12.5:1 i na 2 mm dizni voziti 10.5:1,ti mozes stavljati diznu i od 500 konja shoota ako stavis 9:1 to realno nece biti ni 200 ks
Mi vozimo na 1.8 mm i 12.2 - 12.6,jeste da je opasno malo po motor ali je strasno kako ide.
EGT ocitava 1000 C pred kraj 4 brzine,nemamo nista kovano i nikad nista nije izgorilo,paljenje je za 15 stepen korigovano u prosjeku.Ti procijeni koliko je to ks shoot ja neznam tacno ali znam da je puno i da su motori na samoj granici izdrzljivosti jer su potpuno standardni,cak ni glava nije podignuta.
 
Član
to je cca 120-140 KS "Shoot-a" po motoru....

sta ce tek biti kada stavite kovane internale i "odvrnete" trenutno uspavani potencijal motora....
huh
ide to ispod 10 samo tako :-D

btw... uvijek zaboravim pitat... koliko extremno je olaksan kadett...
gledao sam par puta auto detaljno i odokativno sam vidio da se moze skinut nekih 20-40 kila uz trud.. a i preko 50 i vise , ali to je vec extremno olaksavanje,... a 50kg znaci puno kad je u pitanju ta snaga i vremena koje postavlja kadett..

pozdrav i sretno.
 
Član
pa sad se radi hauba i gepek od plastike,pleksi se vec stavljen umjesto stakala,sad za bl bice laksi 50 kg...
 
Član
Napravio je oba motora ...zamjenio lezajeve na zadnjem, a na prednjem su dva klipa malo "dobila" ... istoopile se svjecice i ostetile vrh klipa, ali i to je zamijenjeno ... kadett je spreman za Rijeku

A ventil je zablokirao upravo od prljavstine iz boce, kao sto Honey rece ... i to je otklonjeno
 
Član
to na prednjem je jos od prije bilo kad mu je mjerac mase vazduha bio pokvaren,u 4 brzini na 6000 rpm imao je 17:1,svecice su bez nitra izgorjele,znali smo za to ali nam se nije dalo mijenjati jer je kompresija bila ok.

Znaci sastavio je sve vec,jest brz nema sta...Hoce ici u rijeku?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top