nova Honda Accord

nova Honda Accord

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Sad bas moram u off..
Hm..da su bolji vw-ovi motori...pa svasta je moguce...samo mi nesto puno vlasnici G60-ki i VR6-ca traze dijelove za svoje proslavljene motore...narocito G60...i mnogo su nesto ti novi passati u servisima....a ne znam bas...Honde se vrte na 7,8,9 rpm i traju, traju, i traju..a ne znam koliki je bas obrtni raspon tih neustivih Vw-ovih motora, koji se vrte na 2-3 hiljade obrtaja manje i opet traju krace, treba im generalka...i ako se uzme u obzir da ako je Hondin motor blokiran na 8000 rpm, kad se skine blokada - uz jednostavni aditiv u ulju on se vrti bez problema na 9000 rpm...i opet traje...i da su to motori sa nultom tolerancijom..hm..bas me impresionira kvalitet VW-a..Boze, kakve samo vrhunske materijale ti ljudi koriste, koji je to kvalitet, ma koja je to samo ljudi tehnologija..koliko je to samo dugotrajno...Boze..sram me sto vozim Hondu, kad vidim koliko su VW-ovi motori kvalitetniji..lol
 
Član
Iskreno, prije bi ovu Hondu nego ijednog VW-a, siguran sam da je ovo pravo auto, samo sto je VW na nasim prostorima pomalo precjenjeno auto....

Ne kaze se bezze, sto Japanac napravi, ni Bosanac ne pokvari.... :) ;)

To je samo moje misljenje, nek' se ne nadje 'ko uvrijedjen.... ;)
 
Član
BLACK KNIGHT je napisao(la):
Sad bas moram u off..
Hm..da su bolji vw-ovi motori...pa svasta je moguce...samo mi nesto puno vlasnici G60-ki i VR6-ca traze dijelove za svoje proslavljene motore...narocito G60...i mnogo su nesto ti novi passati u servisima....a ne znam bas...Honde se vrte na 7,8,9 rpm i traju, traju, i traju..a ne znam koliki je bas obrtni raspon tih neustivih Vw-ovih motora, koji se vrte na 2-3 hiljade obrtaja manje i opet traju krace, treba im generalka...i ako se uzme u obzir da ako je Hondin motor blokiran na 8000 rpm, kad se skine blokada - uz jednostavni aditiv u ulju on se vrti bez problema na 9000 rpm...i opet traje...i da su to motori sa nultom tolerancijom..hm..bas me impresionira kvalitet VW-a..Boze, kakve samo vrhunske materijale ti ljudi koriste, koji je to kvalitet, ma koja je to samo ljudi tehnologija..koliko je to samo dugotrajno...Boze..sram me sto vozim Hondu, kad vidim koliko su VW-ovi motori kvalitetniji..lol

 
Član
Bocky je napisao(la):
Iskreno, prije bi ovu Hondu nego ijednog VW-a, siguran sam da je ovo pravo auto, samo sto je VW na nasim prostorima pomalo precjenjeno auto....

Ne kaze se bezze, sto Japanac napravi, ni Bosanac ne pokvari.... :) ;)

To je samo moje misljenje, nek' se ne nadje 'ko uvrijedjen.... ;)

evo moje prelude najbolji primjer još nije nova. Uzeta je iz njemačke 2000 godine uvežena i ovde se počela voziti tad je imala14 godina i 100hiljada kilometara pređenih godišnje se prelazi 10hiljada + ,sad ima pređenih skoro 190 hiljada al u to 8 godina na motoru samo ulje mjenjato remenje i filter, al nisam ja jedini ko god je ima (hondu) auto se ne kvari,rođak i komšija imaju mazde 626 iz 89 u rođaka je 8 godina kako je voza a u komšije 12 za motor se nezna a i ostalo,i sad da ne nabrajam sviju jer ih znam mnogo.....
a to kao motor slabiji i slično jebeš motor koji se kvari danas za vw na svakom ćošku ima kupiti djelova i sve radnje odlično rade
 
Član
dada, ajmo uspoređivat sad sa motorima starim 20 godina, ajmo nešto reć možda o TDI motorima koji prelaze više od 500000, o TFSI motorima, TSI motorima, i V6 motorima.. a da.. nema accord v6, puno bi bilo 300 konja u accord..
stari vr6 također ne otkazuje samo tako
 
Početnik
OT:Accordu ne treba 6 klipova...4 sa V-TEC-om su sasvim dosta..
Prije nego sto se pocne uopste pricati o Hondi, postoji Google da se malo prosurfa, da se procitaju neke stvari i nauce..treba malo nauciti o tome koliko je ko napravio i u svijetu cestovnih automobila, ali i u svijetu motosporta, i sta je koja kompanija napravila sama (ja misllim da ni oni koji voze VW vise ne znaju koja marka automobila pripada VW-u a kome pripada sam VW)..treba nauciti sta je nulta tolerancija koja je vec godinama prisutna u Hondinim motorima...treba nauciti sta je VTEC, koji se koristi vec preko 20 godina, a ne znam koliko je samo VW ''tehnologija'' ''osmislio'' u zalosnom pokusaju da naprave nesto sto ce biti ''bum'',sto ce trajati i sto nece imati potrebe za promjenom..i zaista bi bio red da u VW uposle nekog dizajnera, da im dizajnira kokpit, bar u limuzinama, da lici na auto, a ne na malo skuplje dostavno vozilo...toliko..
 
Član
sine ne budi smjesan ,gdje ces poredit hondu sa VW-om? jesi ti lud? nemamo mi sta pricat,njemac je njemac,a i brojke prodaje dokazuju svoje...
 
usporedimo prodaju vozila....to je moje misljene..a sad kako hocete..
mislim da se vw prodaje puno bolje..sad opet vi kako hocete..
 
Početnik
Pa da me bas impresioniraju brojke prodaje VW-a u Bosni-NE, drzavi u kojoj je inteligencija ljudi na tolikom nivou da daju 5-6000 KM za Golfa iz 80 i neke..impresivno, zar ne...a i nesto mi je 250.000 tih novih njemaca bilo vraceno na servis...kazu ljudi - upalis klimu - otkazu ti kocnice..a vjerovatno lazu..mozda su im samo crkavale lampice...
 
Član
Astra je napisao(la):
sine ne budi smjesan ,gdje ces poredit hondu sa VW-om? jesi ti lud? nemamo mi sta pricat,njemac je njemac,a i brojke prodaje dokazuju svoje...

i statisika pokazuje da je vw bio duplo više u servisu od honde ;) a moraju se passati puno prodavat to se auto prodaje čim ti istekne garancija pa opet uzmeš novo :D
 
Član
o hondi koja nema nikakvih kvarova priča ponosni vlasnik: http://www.hondafanclub.hr/forum/index.php?s=98ed2013b5884501da6ee6350387b45c&showtopic=20057&st=0&p=203505&#entry203505

ne kažem ja da passat nema svojih problema, al nekako se ipak sigurnije osjećam u autu kojem su el. podizači prozora najveći problem a ne getriba..

btw. http://www.volkswagen.com.hr/modeli/passat/
 
Član
http://www.vwclubcroatia.com/forums/index.php?s=0a9dac23cf49517846cd2ec66c192fcb&showtopic=6595&st=0&p=85368&#entry85368
ah taj TDi,u mog komšije isti bio kvar samo u njega 2001 godište al mehaničar nama znao šta je kvar kaže ima ti slučajeva dosta....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top