notebook kupovina, savjet?

notebook kupovina, savjet?

Član
Uzeo bi neki notebook pa me interesuju Vasa iskustva sa manjim dimenzijama. Znaci, do 10 pa do 13 inch do neki 700 KM. Racunar ce biti najvise za surfanje, filmove i slike.. nista specijalno i baterija da traje nesto duze od ovi 15ki :)
 
Član
94|8cf516|426a_orh400w600_8284-IMG4970s.jpg


Acer Aspire One - 120GB HDD , 1GB ram , 1.6 atom procesor , ja sam zadovoljan , fino radi , veoma je lagan i kvalitetno uradjen , oko 2 sata baterija traje zavisi sta radim na njemu , ekran je 8.9" - s cijenom ne znam kakav je ja sam ga dobio na poklon nije iznad 500 kermi :icon_smile:
 
Član
RS6Avant je napisao(la):
94|8cf516|426a_orh400w600_8284-IMG4970s.jpg


Acer Aspire One - 120GB HDD , 1GB ram , 1.6 atom procesor , ja sam zadovoljan , fino radi , veoma je lagan i kvalitetno uradjen , oko 2 sata baterija traje zavisi sta radim na njemu , ekran je 8.9" - s cijenom ne znam kakav je ja sam ga dobio na poklon nije iznad 500 kermi :icon_smile:
Ja sam nasao Acera za 649 KM 10.1 sa 500GB diska i 2 rama mislim, baterija 8 sati. Jel oke to?
 
Član
bolje ti je dat 150 km vise sto si naveo za duplo jaci, ja mislim da mi je u prijatelja takav strasan je 2g rama, 500gb diska, spoji se preko moba na internet i drka gdje stigne
 
Član
Evo link od ovog Acera sto sam ja spomenuo.
http://mp.imtec.ba/ArtikliMalGrid.aspx

samo sortirati po cijeni i et ga na vrhu odmah :D

punisher je napisao(la):
bolje ti je dat 150 km vise sto si naveo za duplo jaci, ja mislim da mi je u prijatelja takav strasan je 2g rama, 500gb diska, spoji se preko moba na internet i drka gdje stigne
nevidim zasto je bolji ako su iste karakteristike. GSM modem 20ak dolara mozda i manje tako da to nije problem
 
Član
ja sam neki dan uzeo toshibu za 800km gotovinsko u genelecu a to ti dođe -10% jeftinije znači lap je oko 900..garancija 3g 4gb rama 500gb hdd 15ekr proc neznam sad tačno.. al vrti programe onako fino...

inače toshiba nije neš esteski meni izvedena ko dell, ali i taj gloss je teško održavati i šta ti ja znam za ove pare laptop može obaviti sve moje potrebe a nije ni puno skup išao sam baš ciljano...

Po meni nemoj ići jeftnije od 750 i skuplje od 1000 to ti je bestbay, eh sad jedino ako nemaš neke posebne zahtjeve al mislim da se možeš uklopiti u tu cijenu.
 
Član
aServis je napisao(la):
ja sam neki dan uzeo toshibu za 800km gotovinsko u genelecu a to ti dođe -10% jeftinije znači lap je oko 900..garancija 3g 4gb rama 500gb hdd 15ekr proc neznam sad tačno.. al vrti programe onako fino...
inače toshiba nije neš esteski meni izvedena ko dell, ali i taj gloss je teško održavati i šta ti ja znam za ove pare laptop može obaviti sve moje potrebe a nije ni puno skup išao sam baš ciljano...
Po meni nemoj ići jeftnije od 750 i skuplje od 1000 to ti je bestbay, eh sad jedino ako nemaš neke posebne zahtjeve al mislim da se možeš uklopiti u tu cijenu.
Toshibu trenutno imam i nema sanse da dam pare opet za isti brend, razocarali su me maximalno :icon_mad:
Posebnih zahtjeva nemam! Mislim, necu na njemu dizati virtualnu masinu ili skidati torente. Racunar ce sluziti za surfanje u 85% slucajeva. Znaci youtube, facebook, bhtuning, neki od wareza i to je to.. Ovi 15% se odnosti na slike, filmove i mozda CS :D
 
Član
Acerov notebook definitivno moze odgovoriti ovim zahtjevima koje ti trebas. Jedno vrijeme su imali problema sa onim baglamicama na displayu, ali to je rijeseno s novim modelima;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
Acerov notebook definitivno moze odgovoriti ovim zahtjevima koje ti trebas. Jedno vrijeme su imali problema sa onim baglamicama na displayu, ali to je rijeseno s novim modelima;)
Imas li iskustva sa njihovim racunarima, znas li koliko odprilike baterija moze da gurne?
 
Član
mislim ja sam prezahtjevan korisnik što se tiče računara, ali ta toshiba za te pare je sasvim ok..

Mali su ti ekrani 10 -13 patnja je to.. 15 je mjera, znam masu servisera koji neće 17 ni da pogledaju radi kilaže nosanja i sl...

acer je isto tu negdje u par deka što kažu

Koliko vidim ti pucaš na nešto što malo troši struje pa da puniš prazniš ko mobitel, ako je ta verzija bilo šta da uzmeš nećeš se baš usrećiti...
 
Član
Mrva je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
Acerov notebook definitivno moze odgovoriti ovim zahtjevima koje ti trebas. Jedno vrijeme su imali problema sa onim baglamicama na displayu, ali to je rijeseno s novim modelima;)
Imas li iskustva sa njihovim racunarima, znas li koliko odprilike baterija moze da gurne?

od svih najvise sam koristio acer, sada trenutno kod kuce imam nekoliko laptopa koje servisiram, vecinom su 15'' ali imao sam iskustva i sa acer notebook
meni licno nisu losi, ni po kojem segmentu. iskreno nisam koristio dugo bez punjaca, to je zato sto sam navikao da svaki laptop ukljucujem u struju onda kada je to moguce
cak je dobro vaditi bateriju dok je laptop spojen na struju, tako stedis svojstva baterije, to sam naucio jos na faksu od jednog profesora
sve u svemu mislim da ti je acer dobra prilika, prvi oni modeli nisu bili nesto naj naj, ali vremenom su se popravili jako, najvise su imali problema sa kvalitetom plastika i onih baglamica koje sam ti vec spomenuo
ali sa novim modelima je sto sve rijeseno. Toshiba takodje nije los, samo pojedini modeli stvarno imaju problema sa pregrijavanjem
 
Član
nevidim zasto je bolji ako su iste karakteristike. GSM modem 20ak dolara mozda i manje tako da to nije problem
[/quote]

nisi me shvatio mislio sam na to da ima isti kosto si ti gledo taj od 2g rama i 500 i platio ga koliko si i naveo ;) i prezadovoljan je ;)
 
Član
aServis je napisao(la):
mislim ja sam prezahtjevan korisnik što se tiče računara, ali ta toshiba za te pare je sasvim ok..
Mali su ti ekrani 10 -13 patnja je to.. 15 je mjera, znam masu servisera koji neće 17 ni da pogledaju radi kilaže nosanja i sl...
acer je isto tu negdje u par deka što kažu
Koliko vidim ti pucaš na nešto što malo troši struje pa da puniš prazniš ko mobitel, ako je ta verzija bilo šta da uzmeš nećeš se baš usrećiti...
Oke to sto se tice ulozeno = dobijeno al Toshiba vise jock u moju kucu, jedino kao poklon :icon_biggrin:
To sto spominjes velicinu ekrana kao manu to me nebrine jer kod kuce imam i 32" i 19" tako da u svkaom momentu mogu sa hdmi-om imati odlicnu sliku :)
Treba mi racunar koje ce sto manje mjesta zauzimati i sto manje biti na punjacu.

Sa toshibom sam imao sve moguce probleme koje jednog korisnika moze potrefiti. Od pregrijavanja nakon sat rada, drajvera (za mrezu pogotovu), baterija pa sve do zamjenski djelova. Otisao displej kao sam pitao za cijenu... fatali me po radnji! Laptop je uglavnom bio na punjacu i vec nakon 6 mj baterija je poprilicno ofalila. Sat kad izgura to je lutrija, sad nemoze ni 15min.

aServis@ nemoj mislim da se ja nesto durim, drago mi je da si se javio ;)
 

DSA

Član
Admire, pokusaj naci nesto iz IBM/Lenovo T serije..ja imam T61, 14-ka, laptop star skoro 4 godine, a baterija gura i sad do 4 sata
 
Top