Nitrous Intercooler Kit

Nitrous Intercooler Kit

Član
130_0608_51_z+nitrous_express+intercooler_chiller.jpg


Jel iko ima suster sa ovim cudom, dali je razlika zaista tolika koliko pisu da jest

"Spraying nitrous over an air-to-air intercooler, can reduce air inlet temperatures dramatically. In a dyno test, a turbocharged Honda equipped with an NX N-tercooler, increased its baseline by an astounding 52 wheel horsepower!"

:icon_question:
 
Član
Da da jer nitro mrzne drama jedna, ali pitanje je koliko je ovo isplativo kad isto mozes postiji sa prskanjem freona...isti princip, a dodje jeftinije... ;)
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
Jeste al freon nemozes prskati istovremeno i u motor a ovo moze i jedno i drugo :)

ajh ajh, detalji detalji detaljiii :icon_biggrin: nek kupi malog kineza pa nek mu mase lepezom ispred IC-a :lol:
 
Član
istina za ovaj porast u snazi ali imaj na umu da gore navedena honda ima 500+ KS i s turbom i logicno da je extreman dobit snage s hladjenjem interkulera.

tko ima para da sebi ovo priusti neka ne bjezi od ovoga, kad si slozim turbaka ovo je MUST HAVE.

PS. trazi kit koji ima ovakvu isavijanu "cijev" za interkuler jer pokriva vecu povrsinu interkulera i efikasniji je , razlika u cijeni je smjesna za doplatiti

large16034NOS.jpg
 
Početnik
nemoze se generalizirati tako prosto i reci koliko "snage daje"

ovisi o milijun faktora i tipova motora

naravno da ce najvise dati na turbo motoru sa jakim tlakom
nisu ljudi svjesni koliko se moze izvuci snage kad se dosta ohladi zrak

i ja cu sebi kad tad gledati ovako nesto, da jos dignem snagu i sigurnost motora
 
Član
Ovo je extra fora, efikasnost ovog sistema najviše se osjeti na Street race-u koji se skoro po pravilu vozi po velikim vrućinama. Mislim da je ovo jako dobra investicija...
 
Član
Hvala tepso na infu... Nisam ni ocekivao da je u pitanju Honda sa 150-200KS, prepostavljao sam da je 400+ :)

Nisam imao namjeru da kupujem, naletio na ebay-u pa rekoh da priupitam iskusnije.

Ovo bi meni bas godilo :cool: kad dodje sr a ja sa dizlom, ubija me mali ic i velike temperature :icon_mad:

HONEY je napisao(la):
i ja cu sebi kad tad gledati ovako nesto, da jos dignem snagu i sigurnost motora
cudi me da nisi dosad :cool:
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
Ko voli nitro odlicna stvar,ali ja sam jedan od onih koji vjeruju u cistu snagu motora! :)

Ako je tako, onda moras skinut turbinu sa Fiata ! :)

E sad bez zeze, evo vam primjer mog auta kad je bio na mapiranju. Razlika izmedju snage koju je izbacio uzaren nakon 2 sata vrtnjave na dynou i snage koju je izbacio kad smo ga pustiil da se lijepo ohladi prije mjerenja je bila 25 KS.
Ovo je znaci bez ikakvih dodatnih hladjenja.

Ipak, prije ugradnje ovakvog sistema pametno je prvo rijesiti pravilan usis zraka (stavit filter zraka negdje gdje nece vuci vreo zrak), pravilno dimenzionisati i postaviti IC i naravno, staviti adekvatnu turbinu za ciljanu snagu i pritisak
Masa ljudi bas tu pravi greske posto svaka turbina ima svoje podrucje efikasnosti gdje gura odredjeni pritisak prije nego sto ga pocne previse grijati svojim trenjem (trenje na perima impelera itd).
Djaba ti ako guras npr 2 bara prisak kad ti turbina sav zrak nabijen preko 1.5 bar-a ekstremno grije

Znaci, prvo sredit gore nabrojano pa onda razmisljat o pipsanju po IC-u :icon_biggrin:
 
Član
esso_sa je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
Ko voli nitro odlicna stvar,ali ja sam jedan od onih koji vjeruju u cistu snagu motora! :)

Ako je tako, onda moras skinut turbinu sa Fiata ! :)

E sad bez zeze, evo vam primjer mog auta kad je bio na mapiranju. Razlika izmedju snage koju je izbacio uzaren nakon 2 sata vrtnjave na dynou i snage koju je izbacio kad smo ga pustiil da se lijepo ohladi prije mjerenja je bila 25 KS.
Ovo je znaci bez ikakvih dodatnih hladjenja.

Ipak, prije ugradnje ovakvog sistema pametno je prvo rijesiti pravilan usis zraka (stavit filter zraka negdje gdje nece vuci vreo zrak), pravilno dimenzionisati i postaviti IC i naravno, staviti adekvatnu turbinu za ciljanu snagu i pritisak
Masa ljudi bas tu pravi greske posto svaka turbina ima svoje podrucje efikasnosti gdje gura odredjeni pritisak prije nego sto ga pocne previse grijati svojim trenjem (trenje na perima impelera itd).
Djaba ti ako guras npr 2 bara prisak kad ti turbina sav zrak nabijen preko 1.5 bar-a ekstremno grije

Znaci, prvo sredit gore nabrojano pa onda razmisljat o pipsanju po IC-u :icon_biggrin:


Da preformulisem :)

Volim snagu koja je uvijek ispod papucice gasa,nevolim boce,crijeva,punjenje boca i sl. zaj*ancije :)

Kako sad zvuci :lol:
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
Da preformulisem :)

Volim snagu koja je uvijek ispod papucice gasa,nevolim boce,crijeva,punjenje boca i sl. zaj*ancije :)

Kako sad zvuci :lol:

E tako moze ! :lol: Za boce i cjevcice ima vremena ! Kad se ostari i kad bolnica postane druga kuca :lol:
 
Top