Nissan GT-R vs Bentley Continental Supersports

Nissan GT-R vs Bentley Continental Supersports

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
GT-R je najveće osvježenje u auto industriji u zadnjih par godina i nemože mu se osporit da je postigao ono za što je napravljen.....
Bentley je vrhunski auto.....ali po meni ova usporedba je skroz bez veze, jer to ni po čemu nisu dva konkurentna auta.....
 
Znamo MTR da nemas sta rec na ovo :cool::D

Nov Nissan GT-R u Njemackoj kosta 83.500 Eura - cijena stoji na nissan.de stranici Usput, na vecini staza je brzi od tog dajdze, koji kosta 240.000 Eura. A GT-R se moze kupiti i odvesti tuneru da ga digne na 800 KS, sa tim paketom bude manje od 100.000 Eura, tad mu ni Veyron nece moci gotovo nista. A stvarno ne znam koji bi autofan uzeo tog "dajdzu", kad za 80.000 Eura manje moze uzeti Ferrari 458, a jeftiniji je cak i Ferrari 430 Scuderia.

Upravo to sam htio reci gore,normalno da je cijena bitna.

@Porschefan: Nisam bas rekao "obicni" smrtnici,nego samo smrtnici misleci na ljude sa nesto iznad prosjecnim primanjima i to ne u BIH,nego bilo gdje u Europi,recimo Njemacka,Francuska,nebitno,mislim da si GTR dosta takvih ljudi moze priustiti,naravno ako su gearheads-i i auto im je num1 prioritet u zivotu :icon_biggrin:
Evo pr. nasa draga Goca aka Rcat,zena je radila/radi u Njemackoj,pretpostavljam digla kredu i uzela si GTR-a,ipak je GTR cijenom u rangu mnogih ovih Audijevih S i BMW-ovih M modela (mozda malo vise,al u get the point) ,a takvih se nagledam svakog ljeta kad dijaspora dodje.
 
Član
Iznad prosjecna primanja nisu ni blizu dovoljna da se iskesira za jedno auto blizu 200.000km...kazem jer sam jedan od takvih al opet vozam auto od cca 15k...erole nemoj dzaba laprdat gluposti...de mi reci kad si zadnji put vidio dijasporasa koji voza auto od 200k a da nije rentan? Ima ih al nijedan od njih nije obicni smrtnik vjeruj mi. Da bi si priustio takvo jedno vozilo moras imati duplo vise novca nego on sam kosta i biti totalni fan autica kao sto smo mi ovde...neces sigurno sa 210k u dzepu iskesirat 200 za auto pa onda u piljaru po kiflu i argetu...nema takvih ni kod nas...Goca ima svoje prioritete i ona je jedna od rijetkih koja se usudila na taj korak a da nije hvala Bogu uspjela u svabiji ovde joj to sigurno nebi poslo za rukom...sticem utisak da pokusavas nimalo jeftino i only high class affordable auto prikazati povoljnim? Zar je moguce?
 

MTR

Član
nodiash je napisao(la):
Iznad prosjecna primanja nisu ni blizu dovoljna da se iskesira za jedno auto blizu 200.000km...kazem jer sam jedan od takvih al opet vozam auto od cca 15k...erole nemoj dzaba laprdat gluposti...de mi reci kad si zadnji put vidio dijasporasa koji voza auto od 200k a da nije rentan? Ima ih al nijedan od njih nije obicni smrtnik vjeruj mi. Da bi si priustio takvo jedno vozilo moras imati duplo vise novca nego on sam kosta i biti totalni fan autica kao sto smo mi ovde...neces sigurno sa 210k u dzepu iskesirat 200 za auto pa onda u piljaru po kiflu i argetu...nema takvih ni kod nas...Goca ima svoje prioritete i ona je jedna od rijetkih koja se usudila na taj korak a da nije hvala Bogu uspjela u svabiji ovde joj to sigurno nebi poslo za rukom...sticem utisak da pokusavas nimalo jeftino i only high class affordable auto prikazati povoljnim? Zar je moguce?

debel potpis ;)
 
Član
nodiash je napisao(la):
Iznad prosjecna primanja nisu ni blizu dovoljna da se iskesira za jedno auto blizu 200.000km...kazem jer sam jedan od takvih al opet vozam auto od cca 15k...erole nemoj dzaba laprdat gluposti...de mi reci kad si zadnji put vidio dijasporasa koji voza auto od 200k a da nije rentan? Ima ih al nijedan od njih nije obicni smrtnik vjeruj mi. Da bi si priustio takvo jedno vozilo moras imati duplo vise novca nego on sam kosta i biti totalni fan autica kao sto smo mi ovde...neces sigurno sa 210k u dzepu iskesirat 200 za auto pa onda u piljaru po kiflu i argetu...nema takvih ni kod nas...Goca ima svoje prioritete i ona je jedna od rijetkih koja se usudila na taj korak a da nije hvala Bogu uspjela u svabiji ovde joj to sigurno nebi poslo za rukom...sticem utisak da pokusavas nimalo jeftino i only high class affordable auto prikazati povoljnim? Zar je moguce?

nodi volim te zbog ovog :lol:
samo jos fali da se vw-ovci ukljuce u raspravu...:D
 
nodiash je napisao(la):
Iznad prosjecna primanja nisu ni blizu dovoljna da se iskesira za jedno auto blizu 200.000km...kazem jer sam jedan od takvih al opet vozam auto od cca 15k...erole nemoj dzaba laprdat gluposti...de mi reci kad si zadnji put vidio dijasporasa koji voza auto od 200k a da nije rentan? Ima ih al nijedan od njih nije obicni smrtnik vjeruj mi. Da bi si priustio takvo jedno vozilo moras imati duplo vise novca nego on sam kosta i biti totalni fan autica kao sto smo mi ovde...neces sigurno sa 210k u dzepu iskesirat 200 za auto pa onda u piljaru po kiflu i argetu...nema takvih ni kod nas...Goca ima svoje prioritete i ona je jedna od rijetkih koja se usudila na taj korak a da nije hvala Bogu uspjela u svabiji ovde joj to sigurno nebi poslo za rukom...sticem utisak da pokusavas nimalo jeftino i only high class affordable auto prikazati povoljnim? Zar je moguce?

Ovo je živa istina. Čovjek koji može dati za AUTO 100000€, može i 200000. Stvar je ukusa, hoće li tehnologiju, ime, ili luksuz.
Ispada da se GTR dijeli džaba, samo treba stati u red.
 

MTR

Član
Meni je taj GT-R sav pod kontrolom , j*es takvo auto , moze ga i moja baba od 90 i nesto godina vozat :lol:
Daj mi nesto hebeno da me prepadne u krivini :D
 
Doooobro,malo sam se zanio :icon_biggrin: al nisam reko da takvi ljudi mogu iskerisat toliko,nego sam govorio o dizanju na kredit,bottom line GTR je "jeftin" za ono sto jest - ubojica superautomobila :D

@MTR: Eto ti Viper :D
 
MTR je napisao(la):
Meni je taj GT-R sav pod kontrolom , j*es takvo auto , moze ga i moja baba od 90 i nesto godina vozat :lol:
Daj mi nesto hebeno da me prepadne u krivini :D

Onda uzmi dajdžu. jer dajdža je dajdža :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top