Nijemci razvalili Japance !

Nijemci razvalili Japance !

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pa jel svaku temu moraju pokvariti likovi koji nikad haube nisu digli u zivotu a turbo punjac su vidjeli samo u novinama!!!Izvinjavam se ali morao sam....:lol:

170 konja iz 1.4...hehhee...svaka cast...Svabo je to!!!!
 
Član
To danas bilo na tv-u... Svaka cast njemcima. Honda je atmosferac.. a sa turbinom dobija jos 56% snage koju ima... onda bi se mogli porediti...
Uostalom, dva totalno razlicita rada motora... svidjaju mi se i jedan i drugi..:icon_smile:
 
Član
a da mi je znat kako ti znas kolko sam ja hauba otvorio, i kolko sam turbo-punjaca vidio...
mene vise nerviraju takvi likovi, koji me ni ne znaju, a pricaju dzaba...
svaka njima cast na ovom motoru, al on japancima ne moze primirisat!!!
 
Član
Uzmi za primjer Hondu S2000.. po meni najbolji atmosferac koji postoji... 2.0 VTEC,
a izvlaci 241 KS.... Znaci ca. 120 KS iz jedne litre...

Ma svaki je motor na svoj nacin dobar...:cool::cool::cool:
 
Hehe kako je lijepo vidjet fayu na strani japanaca. (cojek je objektivan)

Ma svaka njima cast,ali kao sto neki rekose,honda davne 1990. iz 1.6 ATMOSFERCA izvlacila 150 ks.Eeeee prije 29 godina.

Da ne ponavljam sto aditas rece,F20C = 240 ks,120 ks iz jedne litre obujma,atmosferac.

No eto nek se vw glorificira motorom namijenjenim za (kako gore pise) ekonomicne kompakte,nek hondi (japancima opcenito) ostavi slavu u klasi pravih automobila :D

@armin: pjana ba smiri dozivljaj,ipak si ti trgovac sad,ne smijes podjebavat potencijalne kupce :D
 
Član
ma nisi pogrijesio u jeziku, nego u matematici...hahaha...
salim se...uredu je...izvuko si se...:)
 
Član
Aditas je napisao(la):
Uzmi za primjer Hondu S2000.. po meni najbolji atmosferac koji postoji... 2.0 VTEC,
a izvlaci 241 KS.... Znaci ca. 120 KS iz jedne litre...

Ma svaki je motor na svoj nacin dobar...:cool::cool::cool:

erol_brcak je napisao(la):
Hehe kako je lijepo vidjet fayu na strani japanaca. (cojek je objektivan)

Ma svaka njima cast,ali kao sto neki rekose,honda davne 1990. iz 1.6 ATMOSFERCA izvlacila 150 ks.Eeeee prije 29 godina.

Da ne ponavljam sto aditas rece,F20C = 240 ks,120 ks iz jedne litre obujma,atmosferac.

No eto nek se vw glorificira motorom namijenjenim za (kako gore pise) ekonomicne kompakte,nek hondi (japancima opcenito) ostavi slavu u klasi pravih automobila :D

@armin: pjana ba smiri dozivljaj,ipak si ti trgovac sad,ne smijes podjebavat potencijalne kupce :D


Horsepower sellls cars, torque wins races.

Ta famozna s2000 ima krivulju momenta kao mrtav konj, i max hp razvija tek na 8 hiljada obrtaja, dakle moras mu "dusu vadit" da bi uopste isao. Moja bijeda od 1.4 atmosferca razvija 110 nm momenta, a ta Honda jedva preko 140 nm. I niko njoj ne porice rezultate, ali to auto je u dnevnom prometu kesa, smijem se kladiti. Dzaba joj ti silni konji ,kad nije "vozljiva", kad se mora forsirati do maximuma da pruzi rezultate.

I stvarno, pobogu, kakvo ba navijanje, japanci vako, svabe vako, turci onako, a ti ljudi ni ne znaju da vi postojite :D Ne mogu da skontam kako vam se da prepirati i braniti nekog 60tog, i tako nebitnog c c c :D
 
Aj nou det!

Problem momenta je u svake honde,to joj je jedina mana,ali kao sto kazes,kad joj dusu vadis onda je veoma brza,no zar to i nije poanta sportskog auta,ja bar ne bih kupio s2000 i onda je "mazio" do 7000 kad joj je peak na 9000,al opet mora se priznat da je to mana,nadjes se u nepovoljnim okretajima i jeben si.No u rukama iskusnog drajvera je ubica.

A ovo za navijanje,a jbg svako ima nekog svog favorita,sto neko obozava sha ja znam lebron james-a,dao bi sve da ga upozna,a ovom se zivo jebe za njega.Ovako bar navijamo za auta,od njih bar nesto imamo,vozimo ih.:D
 
Član
Ma mana je to itekakva, mislis da nije zamorno non stop tjerati auto da ide? Da bi pratio tempo gradskog prometa non-stop saltati? Sve to lijepo zvuci, al' dzaba ti sportske zelje i ambicije kad bi ti dopizdilo to itekako da ga koristis kao dnevno vozilo. A ako sad kazes da je to onda samo za ganje, samo za staze, jebes onda to, to je onda jednonamjensko auto, onda joj i nije mjesto u prometu...:D
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
a da mi je znat kako ti znas kolko sam ja hauba otvorio, i kolko sam turbo-punjaca vidio...
mene vise nerviraju takvi likovi, koji me ni ne znaju, a pricaju dzaba...
svaka njima cast na ovom motoru, al on japancima ne moze primirisat!!!

faya,kao prvo ne laprdaj bezveze i ne ponasaj se kao da si pametan jer.....
Samo da znas...ja nemam protiv tebe licno nista....ali mi se smuci kad vidim likove koji vjerovatno nemaju ni vozacku kako diskutuju o nekim stvari vezanim za auta....u redu je iznijeti neko svoje misljenje...svi mi imamo neka svoja misljenja ali sad da ti pricas dal nesto valja ili ne...e to nije u redu!!!Provozao si se dva kruga oko zgrade u autu i pamet svijeta pokupio...ne ide to tako...

Faya,ja ti opet kazem da je ovo moje misljenje i da nemam nista protiv tebe i zato nemoj molim te da ulazimo u neke bezveze diskusije i prepirke!
 
Sve to stoji.Sve sto si reko.

Nemam argumenata,cak si mi ubio i jedini argument koji sam htio navest,ovo za ganju i za stazu:D.Al et sta da ti kazem,honda je takva,ili je vozis extremno brzo ili nikako,nema kompromisa,cistokrvni sportas.:D
 
Član
Pa eto, tako ispadne, iz krajnosti u krajnost jbg. Ne znam, da sam to vozio pa hajd, da mogu da sudim ili cijenim, jednostavno mi se cini da mi se ne bi dopalo da tamo "moram" da biram. 100 ljudi sto cudi, nema gluplje stvari nego raspravljati se o ukusima uostalom :D

cheers :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top