Nigrin auto vosak

Nigrin auto vosak

Član
Drug, nebi ti preporucio plastx. Jednom sam ga isprobao nakon Menzerne FG400 i stvarno daje sjaj faru ali kada sam spricnuo sredstvo za za uklanjanje ostataka pasti i ulja da bi stavio zastitu ono kao da je uklonilo plastx i vratilo se u stanje kakvo je bilo nakon FG400. Tako da i ako se ne cisti far nakon poliranja mislim da bi nakon 2 pranja auta spao i taj sjaj koji se dobije sa platx
 
Član
Da, i ja sam puno vise ocekivao od plastx-a. Od Meguiarsa koliko sam skontao sve ima onaj wow efekt ali jako kratko traje. Jedino u to ne racunam njihovu profi liniju Mirror Glaze, to je druga prica...
 
Član
Nabavio sam Dodo Jucie vosak, e sad me zanima kada se nanese na auto da li treba sacekati 10-15 min ili se moze odmah voskirati tj uklanjati sa auta ? :)
 
Član
Kao prvo mora se naneti u najtanjem mogucem sloju i mora se ostaviti da se osusi dal to bilo 5min ili pola sata nije vazno, vazno je da se osusi. Da je se osusio najbolje ces znati tako to povuces crtu prstom preko nanetog sloja i ako crta bude cista kao da uklanja vosak onda je suv i spreman za buffing tj uklanjanje viska, a ako je nakon povucene crte prstom opet ostalo razmazano onda jos treba da se susi.
 
Član
Nemoj zaboraviti ocistiti auto glinom prije nanosenja voska. DJ je odlican vosak ali kratkotrajan jos ako ne ocistis auto glinom jos vise ces mu skratiti trajnost.
 
Član
Nemoj zaboraviti ocistiti auto glinom prije nanosenja voska. DJ je odlican vosak ali kratkotrajan jos ako ne ocistis auto glinom jos vise ces mu skratiti trajnost.
E sad me zanima koju glinu uzeti da li medium ili soft ? I koliko moze da traje npr jedno pakovanje gline tj koliko se moze upotrjebiti puta ?
 
Član
Ako se auto redovno glinira onda moze mekana, a ako nikada nije gliniran onda srednja. Gline otkines 50g za jedno auto, vecinom su u pakovanjima po 100g i 200g. Ako ti glina slucajno padne na pod tokom gliniranja moras je baciti i nastaviti sa novim komadom.
 
Top