neplacena kazna, pazi sad

neplacena kazna, pazi sad

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Heheheheh :lol:
Jeste sigurno je 8 dana od dobijanja kazne, a posto je ti nisi dobio, j*o te postar jer je napisao uruceno...
Nema veze, zatezna kamata ti je 20 KM nakon 8 dana ako ne platis od urucenja.
Taj drot ti nije dao kaznu jer je neki prasinar a ne saobracajac pa ti nije imao u sta upisati :lol:
Nemas sta da brines ja imam 1350KM (Pa mi stara jos ziva) ,i to jos od 2004 ima nekih kazni pa me niko nije priveo.
Sve se nesto nadam da ce proci 5 godina pa da nesto zastari.A nisam kriv nista majke mi, sve voznja poslije 11h i one maglenke, kako su crkle usrecio sam se!!
Iskopirao sam sve dokumente jer ako nesto izgubim pusiona sam!!!
 
Član
Zatvor do 3 mjeseca se može proći bez ležanja tj da ti to preinači u novčanu kaznu po danu neznam koliko se plaća...Mada mi nema logike da zatvor za ovako malu kaznu???Pa šta je onaj što je imao 200 prekršaja i što su oduzeli auto trebao ići doživotno :icon_question:A to da nemožeš registrovati auto ako si duzan drzavi za kaznu ili slično je istina...
 

EJ2

Član
djogi86 je napisao(la):
Sve se nesto nadam da ce proci 5 godina pa da nesto zastari.A nisam kriv nista majke mi, sve voznja poslije 11h i one maglenke, kako su crkle usrecio sam se!!
Iskopirao sam sve dokumente jer ako nesto izgubim pusiona sam!!!

da hahaha to mi reko i jedan pajkan, kaze cuti ako te niko ne pita, posle pet godina zastari a velike su sanse da je to vraceno i zagubljeno

krivo mi ba, zbog budala i budalijestina se valja svadjati sa starim
 

EJ2

Član
ljudi, opet ja. novosti. dosao stari, kao cuo se s kumom i sad on je to "sredio". isao kao u brcko, pa kao morao pocastiti, tamo vamo... sad em njega valja pocastiti sto je sve sredio, em valja dati pare sto je castio, potrosio svoje pare bla bla bla

znaci da ce me ta kazna od 40km izaci 400km i vise, valja mi doci iz austrije, valja potrositi za puta, njemu dati, vratiti itd... ebem mu sve, meni tu strasno nesto smrdi. evo sad mi ljuboje rece da se to selo zove TIMKO, znaci taman kad se udje na teritoriju distrikta. ili kum laze, ne daj boze, ili u distriktu vaze ne znam ni ja kakvi zakoni ...ajd da sam strani drzavljanin pa ajd i da razumijem da je potrebna tolika procedura... ali ej, ne znam.. znam da ste sve rekli i da sam dosadan vise ali evo opet stari dosao i prica neke price "zatvor, zatvor i bog" da "kum nije sredio" -_-
u ovom ZOBS-u isto nisam nasao nista odgovarajuce, doduse samo sam ga malo preletio

nikad nikome ne davajte da radi nesto ako to mozete ikako sami, zakinuce vas na ovaj ili onaj nacin.. odnosno izace vas na kraju ipak skuplje
 
nista druze, ne gine ti zatvor :D

dodji bolan, plati kaznu, i rijesi se brige..pusti veze i sredjivanje, samo ljudi hoce da pokupe pare od tebe...zakon vrijedi u cijeloj drzavi, 60km je 60 km svugdje..jedino ako su oni drzava u drzavi, ko vatikan, pa imaju svoja pravila..
 

EJ2

Član
ma k'o da se mene tu sta pita, jedino eto sto se auto vodi na mene. sve je pocelo od toga da je stari bio kod kuce i pitao hocu li ja dolaziti registrovati auto, a registracija istice krajem decembra pa sam rekao da necu. on mi onda rece kako je kum (koji je inace dobar covjek i 100 puta mi pomogao, nema sta) rekao da OD PRVOGA (valjda decembra, sta li) stupa neki novi zakon na snagu, nesto za izduvne gasove.. ebiga, ne znam ni ja sta pa kao da se uradi tehnicki prije toga, kao eto dok jos nisu poostrili da se ne zaj*avamo. ajd dobro, onda je on to dogovorio s kumom. kad onda mene kum zvao zbog te kazne... ostalo znate. castio tamo vamo... ili mene neko je*e, uglavnom mi nesto u toj cijeloj prici smrdi (a kup'o sam se sinoc).

da, postar koji je donosio to pismo je rekao mojoj mami da je on pismo vratio tamo odakle je i poslato, jer ga valjda treba licno uruciti, inace bi ga ostavio kod komsije. znaci, nije on tu nista zeznuo.

znate li vi sta za te nove neke fore za izduvne gasove ili o cemu bi mogla biti rijec? nije li mozda i kod nas uvedena euro norma? :D
 
Član
tu nesto nije u redu nikako. najbolje dodji i plati sam tu kaznu i vidi za sta te kaznjava, ko zna sta je on tamo napisao ako se vec i zatvor pominje (mada mislim da od tog nema nista). a ako vec imas kaznu za platiti i ako je ona prosla kroz papirologiju nema tu brate sta da se sredjuje moras platiti, sem ako se zalis pa ti zalba bude uvazena. ne kazem da te kum presvlaci al ipak ti to sam pogledaj jedino si taok 100% siguran.
 

EJ2

Član
pa i hocu pogledati, po prici ispada da ja i tako i tako moram platiti kaznu (odnosno kum je platio u medjuvremenu) PLUS sto sad valja dati 150 maraka sto je ko zna "cascen", PLUS kumovi troskovi... trenutno mogu samo ponoviti od staroga pricu da je kum "sredjivao" da se ne ide u tvorzu, nista drugo.

nista, valja se raspitati, samo da li ja to mogu da odem u sup u doboj ili valja ici u brcko? mislim, da li su oni tu medjusobno povezani pa znaju sta/ko/koga/zasto...
 
Član
pa sad nisam bas siguran za to da li su povezani pa da znaju,, tesko da jesu. al probaj nista te nekosta, pa ako nebude moras da palis tamo da provjeris, al provjeri obavezno posto tu nesto strasno smrdi. vidis i sam da nas je vecina imala takve kazne i niko nije morao nikog castiti da ne ide u zatvor. evo ja sam odnosno stari imao kaznu, nije upalio svjetla koja nije stigla prije nego smo regali auto (registracija je istekla poslije dan, dva) normalno smo ga regali te godine al iduce godine kada sam otisao da predam papire oni su mi rekli da ima kazna koja nije placena, platio sam je 30+onih 20 i kusur i sve normalno.
 
Član
ma kakav ba crni zatvor i sredjivanje. neko te debelo laze ili kum, ili su ti neki slagali kuma. 1000000000000000000000% se ne moze za to otici u zatvor, ljudi imaju po 17000KM kazni i oduzmu im auto, to je maximalno sto im mogu uradit. da se za takve stvari ide u zatvor nama bi trebalo u svakoj opstini po jedan zatvor napravit :D

nista ti ne daji te pare za cascenje. ili su kuma izradili, il kum tebe pokusava. ako su njega, njegova krivica sto se nije prvo raspitao... uglavnom, nedaj tih para, jer nema povoda za to. u krajnjem slucaju, nego ce biti "zaj*an", a bolje po tebe da to ne budes ti...

sorry na malo duzem postu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top