neplacena kazna, pazi sad

neplacena kazna, pazi sad

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

EJ2

Član
e ljudi, da vam ispricam pricu pa da vidim ima li ko kakav savjet sta dalje da tjeram

ovako, u decembru prosle godine ili januaru ove, ne znam tacno, sam bio u loncarima odnosno neko mjesto jos malo prema brckom. bila je subota poslijepodne i zurio sam jer sam zaboravio nesto pa se vracao dok ljudi nisu zatvorili. i jebiga, prodjem nekog kilavca na punoj liniji i zaustavi me policajac. kaze 40 maraka. dobro, ja da mu platim, kaze ne moze n alicu mjesta. ajd dobro, reko dace mi uplatnicu, odem uplatim i zavrseno. kaze ne, nego ce mi poslati na kucnu adresu. ja mu kazem, a i on valjda vidi po dokumentima ako nije bas toliko glup, da kod kuce NEMA NIKOGA, znaci da nema ko da primi tu kaznu i da uplati.
on ce kao "nema veze, cekace ona pa kad budes vadio licnu ili nesto tako, kazna ce cekati mozes onda tad uplatiti". dobro jebiga, nudio sam opet da platim, da se rijesim toga ali kao ne moze.
e, ta kazna mi nije stigla, mislim mozda i jeste ali onda je postar naisao na zakljucana vrata.
sad sam kumu ostavio dokumenta od auta da produzi registraciju, jer ja nemam vremena zbog posla. njemu su rekli otprilike ovako:
- kazna je kao prvo povisena sa 40 na 60 i nesto maraka, jer nije uplaceno u roku od 48 sati(???????) i kao u medjuvremenu je preinacena u zatvorsku kaznu od 72 sata (aloo baaa????) -

kao prvo mi ne ide u glavu zasto fakticki AUTOMATSKI ja moram da platim kaznu od 60 i nesto umjesto 40km, jer kako da uplatim u roku od 48 sati.. em vikend, em posta hvala bogu i jest do kurca. i zasto mi onaj nije dao da platim odmah ili bar mi dao uplatnicu? eto, sjebo me covjek skroz, ne znam sta bih mu najradije sad uradio.. jebote, sta ja mogu kad nema niko da prima postu za mene?? objasnio sam mu i dzabe sve...

ima li ko kakvog iskustva s tim?

pozdrav
 
Član
EJ2 je napisao(la):
e ljudi, da vam ispricam pricu pa da vidim ima li ko kakav savjet sta dalje da tjeram

ovako, u decembru prosle godine ili januaru ove, ne znam tacno, sam bio u loncarima odnosno neko mjesto jos malo prema brckom. bila je subota poslijepodne i zurio sam jer sam zaboravio nesto pa se vracao dok ljudi nisu zatvorili. i j*iga, prodjem nekog kilavca na punoj liniji i zaustavi me policajac. kaze 40 maraka. dobro, ja da mu platim, kaze ne moze n alicu mjesta. ajd dobro, reko dace mi uplatnicu, odem uplatim i zavrseno. kaze ne, nego ce mi poslati na kucnu adresu. ja mu kazem, a i on valjda vidi po dokumentima ako nije bas toliko glup, da kod kuce NEMA NIKOGA, znaci da nema ko da primi tu kaznu i da uplati.
on ce kao "nema veze, cekace ona pa kad budes vadio licnu ili nesto tako, kazna ce cekati mozes onda tad uplatiti". dobro j*iga, nudio sam opet da platim, da se rijesim toga ali kao ne moze.
e, ta kazna mi nije stigla, mislim mozda i jeste ali onda je postar naisao na zakljucana vrata.
sad sam kumu ostavio dokumenta od auta da produzi registraciju, jer ja nemam vremena zbog posla. njemu su rekli otprilike ovako:
- kazna je kao prvo povisena sa 40 na 60 i nesto maraka, jer nije uplaceno u roku od 48 sati(???????) i kao u medjuvremenu je preinacena u zatvorsku kaznu od 72 sata (aloo baaa????) -

kao prvo mi ne ide u glavu zasto fakticki AUTOMATSKI ja moram da platim kaznu od 60 i nesto umjesto 40km, jer kako da uplatim u roku od 48 sati.. em vikend, em posta hvala bogu i jest do kurca. i zasto mi onaj nije dao da platim odmah ili bar mi dao uplatnicu? eto, sj*o me covjek skroz, ne znam sta bih mu najradije sad uradio.. j*ote, sta ja mogu kad nema niko da prima postu za mene?? objasnio sam mu i dzabe sve...

ima li ko kakvog iskustva s tim?

pozdrav

ako ne platis kaznu u roku od 7 dana, na nju ide + 20 maraka "kamate" koliko sam ja upucen, a ovo za zatvor prvi put cujem...
 
Član
NE, ja sam imao kaznu staru godinu dana i nije se povećala ni feninga..
a za ovo , jbg..drug tvorza :lol: :cool:
 
kakav bolan zatvor neplacena kaza u roku od 8 dana se povecaje za 20KM i tako moze da stoji godina, nema vise rasta.... ja sam neki dan platio kaznu staru preko godinuu ipo, bila 100KM ja trebao platiti 120KM i gotovo kakav zatvor i ta povecavanja za dva dana ne znam o cem pricate :icon_question:
 

EJ2

Član
evo, ovako za tu kao "kamatu" od 20 maraka znam, to mi je rekao i jedan policajac i to je to. uglavnom, eto radi se o toj registraciji auta i sad kum ili nije dobro shvatio ili je ova drzava otisla skroz u pm pa hoce nekoga da strpa u zatvor zbog 40 maraka. znaci, kum mi je prenijeo kao da ispada sada da sam ja (valjda) dobio tu kaznu ali da je nisam platio pa jos i pobjegao u inostranstvo (ha-ha). ili su ludi skroz ili je postar, da ne bi dolazio ponovo, ko zna sta uradio s tom kaznom pa zapisao kao "uruceno".. nemam pojma, ali kako mi to dize zivac svega mi... ebem mu 40 maraka i distrikt i sebe kad sam i zaboravio ono zbog cega sam se vracao
 
Član
poveca se za 20-ak km ako se ne palti u roku od 7-8 dana (nisam siguran). samo to sad platis kad regas auto i to je to a tvorza ma nista od tog nemoj da brines. a taj pandur ti je trebao dati uplatnicu ako si je trazio i ako te budu zezali kazi im i to obavezno.
 

EJ2

Član
nije meni frka ni za kaznu ni za zatvor ako treba, nego mi najveci problem sto mi stari sad melje li melje... sad mu 100 puta valja objasnjavati sto nisam platio odmah, ko da pricas zidu.. nisam ja onoga mogao na silu ubjediti da naplati odmah
 
Član
brate razumijem te 100% i za mog starog sam ja uvijek kriv sta god da se desi. za ovo samo plati i nemas brige, a za starog samo iskuliraj provjereno prolazi :icon_smile::icon_smile:
 

EJ2

Član
hvala ljudi svima.. :cool: tebi Sale hvala, bas me dirnu nesto ono u srce.. da nije infarkt bem mu...
 
Član
hehe, vec su ti sve rekli. platis tih 60KM i to ti je to... sto se tice zatvora, to je nekad bilo 50KM=1 dan zatvora, ali je to ukinuto, jer nema mjesta u zatvorima hehehe :D
 
Član
emir_89 je napisao(la):
hehe, vec su ti sve rekli. platis tih 60KM i to ti je to... sto se tice zatvora, to je nekad bilo 50KM=1 dan zatvora, ali je to ukinuto, jer nema mjesta u zatvorima hehehe :D

Upravo to, to je po starom zakonu ti došlo... 50km bilo kakvih dugova si mogao odležat 24h u zatvoru, više toga nema... i sad se poslije 8 dana neuplaćene kazne poveća 20km i to je to... bila ti kazna 10km, ne platiš je u roku 8 dana, ona je automatski 30km i tako stoji... ili bila ona 500km, opet se dodaje 20km na nju i to je to... neće te niko ganjat ako ne platiš nikako, ali nemožeš onda auto regovat kad zatreba dok ne izmiriš te dugove i to je to. ;)

pozz.
 

EJ2

Član
e jos jednom hvala svima, stvarno hvala. ono znao sam ja da je tako ali reko' sta znam, mooozda ima istine u tome sto su napricali kum i stari... jao ali cu im se napricati svasta... svima vama od mene ide plus, nekima sam dao, nekima cu sutra a nekima na zalost ne mogu jer jos nemaju postova ali ovakvi ste :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top