neplacena kazna, pazi sad

neplacena kazna, pazi sad

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ajd kad provjeris sta je u pitanju molim te javi pvde posto me bas interesuje kakvu ce glupost da lupe, jer ni normalan razlog nemogu da izmisle, stvarno misle da smo moroni pa da nam sve i svasta mogu prodati kako bi neko dosao do para. joj kako me to nervira...
 
Član
Ma samo se mora platit kazna, jer ne mozes registrovati auto ako imas neplacenih kazni. To za zatvor, hahahaha, da je tako pa u svakom zaseoku bi trebao po jedan veci zatvor, i dupli budzet za odrzavanje istih... dakle, oko toga se ne brini, ne mozes ici.
 

EJ2

Član
nema veze sto mi je vozacka austrijska? :smajli10:

ne da zelim da vas smaram, nego samo zelim da uklonim svaku mogucnost da kad odem tamo i lupim sakom od sto i kazem "budale" da me oni docekaju nespremnog (kao kazu npr "strana dozvola", nije bitno, bilo sta) pa da onda opet stojim i razmisljam :icon_rolleyes:
 
Član
Kazna ti vazi, bez obzira koju/ciju vozacku imas.

1)Stranac koji privremeno boravi u Bosni i Hercegovini i
državljanin Bosne i Hercegovine koji boravi ili prebiva u
inostranstvu, pa privremeno do e u Bosnu i Hercegovinu, na
osnovu važeće strane vozačke dozvole koju je izdao nadležni
organ strane države, može da upravlja motornim vozilom na
teritoriji Bosne i Hercegovine za vrijeme privremenog boravka u
Bosni i Hercegovini.

Lice iz stava (1) ovog člana koje upravlja vozilom mora imati međunarodnu vozačku dozvolu ili domaću vozačku dozvolu izdatu u skladu s Bečkom konvencijom o drumskom saobraćaju.
 
Član
drug za taj prekršaj nemožeš u zatvor jer već godinu neprimaju se prekršajci to samo moraš platiti
 
Član
drug tebe neko opasno pravi budalom...prva i osnovna stvar koja je logicna je ta da ti za taj prekrsaj nema sanse da moras u zatvor ako da je to prvo suplja....a druga stvar i da nekim CUDOM moras u zatvor ti tih par dana zatvora mozes platiti i da ne ides u zatvor tako da nedaj da e prave budalom...:icon_rolleyes:
 
Član
ako imas stranu vozacku, znaci da vjerovatno imas i strano drzavljanstvo, tako da i da stvarno trebas u zatvor ici, ti ne mozes kao strani drzavljanin :lol:
 

EJ2

Član
neee, nemam strano drzavljanstvo... imam ovo nase bosanskohercegovacko lijepo i drago s kojim se ne mora ici bezveze u vojsku haha :cool:
 
Član
ako si dobio kaznu od 60 KM da platis, sta tu neko ima sredjivat, jedino to mi nije jasno...
kako ce ti neko sredit nesto? jednostavno se uplati tih 60 KM i mirna bosna, a te price castio,platio, nema od tog nista, sto nekog moras castiti da bi platio jednu obicnu kaznu:icon_biggrin:
 

EJ2

Član
pa da boss... to stari i kum sve zapetljali, j*iga coek kad ostari.. sta ces, sta da im radim... :icon_biggrin:
 
Član
ne radi im nista :D ako je on platio tu kaznu za tebe, daj mu tih 60KM i to je to. et napravi se dobar pa mu daj jos cenera za kafu :lol:

PS: kako rece da imas stranu vozacku, a nase drzavljanstvo?? :icon_confused:
 

EJ2

Član
sta ima cudno sto imam nase drzavljanstvo a stranu vozacku? mi smo krajem osamdesetih otisli u austriju, j*iga tamo i skolu zavrsio i sve... tu zivim, iako se kaze "na privremenom radu/boravku u inostranstvu" pa sam normalno tu pravio i vozacku.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top