Neplacena kazna I kamate

Neplacena kazna I kamate

Član
Sad sam dosao do nekih info da je po nekom novom zakonu tih 20 km izbaceno,ali ko ce u nasoj drzavi znati sta i kako :)
 
Član
Znas kako neko vece na televiziji kazu nasi politicari, znaci live emisija i razglabaju da li ima sistema u BiH ili nema, jedni kazu da ne valja i da ne funkcionise, a drugi kazu da sistem ne valja ali funkcionise,hahhaa
Sta vise da pricamo, jedna drzava, tri ili vise naroda a milion razlicitih zakona. Nemojte da vas ista cudi, kad zafali para ide kamata i meni i svima,potpisali ili ne
 
Legend
Znas kako neko vece na televiziji kazu nasi politicari, znaci live emisija i razglabaju da li ima sistema u BiH ili nema, jedni kazu da ne valja i da ne funkcionise, a drugi kazu da sistem ne valja ali funkcionise,hahhaa
Sta vise da pricamo, jedna drzava, tri ili vise naroda a milion razlicitih zakona. Nemojte da vas ista cudi, kad zafali para ide kamata i meni i svima,potpisali ili ne
Zna se sta i kako kome funkcionise, sto na entitetskom, sto na kantonalnom ili opstinskom nivou..
Da ne razglabamo o politici, zabranjeno je po pravilima foruma tako da se drzite teme..
Po novom zakonu u FBIH se ne dodaje 20km kada potpises kazu, za rs nisam siguran kako funkcionise.
 
ja znam licno po sebi u rs da kad potpises ide kamata ako ne platis. ti potpiso ili ne isto ti se pise. meni se desilo i nekoliko drugara. na svaku kaznu je kamata legla.
 
Član
ja sam u RS-u prekoracio brzinu, dobio kaznu 50 km potpisao prekrsajni nalog i plaito kaznu tek za 5 mjeseci , to jest pred registraciju i nisam platio dodatnih 20 km.
to je moje iskustvo, a imam jos jednu cekam da mi dodje za prekoracenje i to onaj radar sto slika pored puta sto ga sakriju u zbunje,e ne znam jos sta ce se desiti kolika ce kazna biti i hocel biti tih dodatnih 20 km,a bilo je prije ovih poplava a jos kazne nema, sticajem okolnosti poznajem policajca koji radi na tooj spravi koja zagorcava ljudima zivot pozzz
 
Član
meni se desilo negdje u januaru ono pocelo se pomalo smracivati i ja mislio upaljena svijetla posto mi je svijetlila tabla unutra, ali bilo samo na poziciji, a nisam skontao od rasvijete.. i zaustave mee i to sve po redu kako ide ja se lupim po glavi :D i tamo napise mi hajd kao da nisam preko dana imao svijetla 30km i nije mi htjeo staviti kaznene bodove nit ista i isto mi rekao da imam 3 mjeseca kad platim...
 
Član
Hvala vam na odgovorima ali meni I dalje nista nije jasno. Cemu uopste taj rok od 3mj ako nema kamate? Potpisao sam ali nisam dobio onaj zapisnik.
 
Član
Ma druze nemoj se zamarati bzv po forumima cekaj ako ti je do sada proslo 7 dana otidji u muriju i vidi listing kazni i eto :)
 
Član
Cekaj kako ces potpisat a da nisi dobio prekrsajni nalog. Jesi ti siguran da je tebe zaustavio policajac, da nije bio kakav zeljeznicar jbt
 
Član
Ako je potpisao na crtu gdje pise priznanje krivice i na crtu gdje pise da je primio nalog to da li ga je ustvario dobio ili nije ili sta vec nije ni bitno :)
 
Član
A kako ide s ovim ličnim dokumentima i kaznama, da li ti mogu obustaviti npr. pasoš ili ličnu kartu ? Ja trenutno imam oko 400 KM kazne i ne namjeravam je platiti, i tačno je ovo pomenuto gore da ako potpišeš da prihvataš odgovornost nema tih 20 KM. I da li sad postoje neke povoljnije okolnosti kada su u pitanju kazne kao da zastari ili da se uloži žalba, kažu da se prije moglo tako ??
 
Član
@_vwfan_ ajd ti meni reci cemu meni rok od 3mj kad vec nema kamate, znam da sam malo naporan al zadnjih dana nemam vremena da uganjam nekog strucnog da mi objasni
 
Član
A kako ide s ovim ličnim dokumentima i kaznama, da li ti mogu obustaviti npr. pasoš ili ličnu kartu ? Ja trenutno imam oko 400 KM kazne i ne namjeravam je platiti, i tačno je ovo pomenuto gore da ako potpišeš da prihvataš odgovornost nema tih 20 KM. I da li sad postoje neke povoljnije okolnosti kada su u pitanju kazne kao da zastari ili da se uloži žalba, kažu da se prije moglo tako ??

Nista ti ne obustavljaju, samo ne mozes registrovati auto na sebe dok ne platis kazne :)
 
Top