Neplacena kazna I kamate

Neplacena kazna I kamate

Član
Imam kaznu od 3 januara. Imao sam rok od 3mj da je platim, ali sticajem okolnosti nisam bio u bih I nisam je platio. Iznos kazne je 40km pa me sad interesuje kako uopste funkcionise ta kamata I da li mogu gdje provjeriti kolika tj za koliko mi je kazna uvecana?
Neki mi kazu da prekoracenje roka nosi 20Km vise I to je to, a neki kazu da mjesecno dobijas procenat kazne na glavnicu.
Pa me interesuje kako da provjerim kolika mi je kazna i ako je ova fixna kamata od 20km mogu li to platiti u ratama?
 
Legend
Imam kaznu od 3 januara. Imao sam rok od 3mj da je platim, ali sticajem okolnosti nisam bio u bih I nisam je platio. Iznos kazne je 40km pa me sad interesuje kako uopste funkcionise ta kamata I da li mogu gdje provjeriti kolika tj za koliko mi je kazna uvecana?
Neki mi kazu da prekoracenje roka nosi 20Km vise I to je to, a neki kazu da mjesecno dobijas procenat kazne na glavnicu.
Pa me interesuje kako da provjerim kolika mi je kazna i ako je ova fixna kamata od 20km mogu li to platiti u ratama?
gdje zivis ti ?
kakav procenat kazne na glavnicu, pa nije kredit..
Kakva je to kazna da je rok placanja 3 mjeseca, ko je izdao tu kaznu ?
Novcana kazna za prekrsaj u saobracaju koju izdaje policijski sluzbenik, pod uslovom da si potpisao nalog i preuzeo krivicu za kazneno djelo tj prekrsaj ne ide nikakva kamata (opet ponavljam ako si se potpisao na nalog da priznajes krivicu)

Ako se nisi potpisao na nalog (recimo kazna za parking, ili ako te evidentirao u blokic pa ti kazna dosla na kucnu adresu) duzan si je platit u roku od 7 dana, zatezna kamata ide +20km na iznos i to je to..

U opstini gdje imas stalno mjesto prebivalista mozes da izvadis listing sa kaznama koje ti idu na vozacku, eventualno automobil koji se vodi na tebi (kazne za parking)..
 
Član
U bijeljini sam. Kazna je za nenosenje oznake "P". Policajac je napisao kaznu koju sam potpisao I rekao da imam rok od 3mj da je platim. Dobio sam samo uplatnicu koju trebam uplatiti.
Pa kad sam se potpisao cemu onda taj rok od 3mj ako nema kamate ili sl?
 
Legend
U FBIH ako potpises nemas rok, to je sigurno i znam po sebi.. one koje sam potpisao nisam placao dok ne trebam registrovat auto (logicno :D)
Ugl mislim da to malo "prapadaju" da se sto prije puni budzet, zbog toga nam i saobracajna policija sluzi, da se puni entitetski budzeti, i najvise kazne pisu krajem mjeseca da bi sebi plate zaradili gamad..

Ugl ako su prosla 3 mjeseca, odi u opstinu u kojoj si prijavljen i izvadi listing kazni i znat ces sta je i kako je..
 
sto se tice listinga da izvadis to ti je kolega vec objasnio. a sto se tice republike srpske kamata nemas licno znam po sebi. na kaznu imas 20km ako ne platis u roku 7 dana. a onda moze cekat dokle god ti ne platis. znaci duzan si 60km i to je to. a samo ne razumijem kako nisi dobio onaj papir sto ti je popunio kaznu. na njega se potpisujes i dobijas kopiju istog. a racun za uplatu je posebno. tako da mi je to malo provido od strane policije. ja uvijek trazim onaj formular sta sam pocinio koji prekrsaj itd itd. i uplatnicu cuvaj. desava se cesto da ti uplatis i kad odes nesto izvadit kaze ti imas kaznu moras prvo nju uplatiti. to sam prico sa komsijom policajcem i reko mi je da je to sad sve prebaceno elektronski i da nekad zna da se desi greska. ali sto ej glavno ako nemas uplatnicu moras je ponovo platiti. to mi se jos nije desilo ali sam cuo puno slucajeva.
 
Član
meni se desilo to da platim istu kaznu dva puta i jos drugi put dodatnih 20km zato sto je po njihovom nisam platio u roku od onih 7 dana. zato cuvajte uplatnice kao dokaz. a sto se tice ove kazne ako imas uplatnicu koju si dobio od policajca samo si duzan da uplatis iznos naznacen na njoj.
 
Legend
Imas 20km kamate ukoliko ne platis u roku 7 dana ako ne potpises da preuzimas odgovornost..
 
Član
meni se desilo to da platim istu kaznu dva puta i jos drugi put dodatnih 20km zato sto je po njihovom nisam platio u roku od onih 7 dana. zato cuvajte uplatnice kao dokaz. a sto se tice ove kazne ako imas uplatnicu koju si dobio od policajca samo si duzan da uplatis iznos naznacen na njoj.
U pravu si, ali uglavnom bude greška u banci. Promaše poziv na broj, i onda ne te ne otkače u sistemu, i čitava zajebancija.
 
Član
A mene neki dan ubjedjuju da cu platiti 20KM kamate a čika policajac mi rekao plati kad mozes cccc :D
 
Član
imaju kamate ja sam dobio kaznu za brzinu prekoracio 10 na sat i kazna 30 KM i kad sam trebao auto registrovat odem izvadim listu kazni kad ono 20 marki extra sto nisam na vrijeme platio.znnaci 50 sam moro platit.
 
Član
E ba desi se da nabace kamatu cak i ako je potpisana krivica, meni se to desilo, dobio kaznu 80km i uredno potpisao krivnju i preuzeo uplatnicu i prekrsajni nalog. Kad sam nakon nekog vremena provjeravao kazna je iznosila 100km. Normalno nisam platio ni kaznu ni tu kamatu
 
Član
Imam oko 1500 KM kazni sve u saobracaju,imam i taj listing izvadjen i sto se tice kazni iz fbih nema nikakvih kamata ni dodatnih placanja a za kazne iz rs ti posle 7 dana dodje jos 20 KM.To sto ti je plicajac rekao da platis za 3 mjeseca je isto kao i meni sto kaze plati kad stignes,kad budes mogao,itd itd... Uglavnom PO ZAKONU nakon 7 dana ti ide jos 20 KM na postojecu kaznu i to je to :)
 
Član
Imam oko 1500 KM kazni sve u saobracaju,imam i taj listing izvadjen i sto se tice kazni iz fbih nema nikakvih kamata ni dodatnih placanja a za kazne iz rs ti posle 7 dana dodje jos 20 KM.To sto ti je plicajac rekao da platis za 3 mjeseca je isto kao i meni sto kaze plati kad stignes,kad budes mogao,itd itd... Uglavnom PO ZAKONU nakon 7 dana ti ide jos 20 KM na postojecu kaznu i to je to :)

ukoliko potpises da si kriv i odmah uzmes uplatnicu od njih nije bitno kad platis kaznu, ne ide tih 20 km. u zadnjih godinu dana sam imao dvije kazne jednu sam platio nakon dva mjeseca a drugu nakon skoro pola godine i nisam imao nikakvu kamatu. za obe kazne sam bio kriv, potpisao sam i dobio uplatnice.
 
Top