NEPISMENOST FORUMAŠA!!!

NEPISMENOST FORUMAŠA!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Odavno ja kidam svoje živce čitajući postove po ovom forumu. Preko 95% ljudi na forumu NE zna koje se riječi pišu odvojeno, a koje spojeno. Pišu NEMOGU ili DOĐI TE ili,... Ma gluposti. Ne možeš ti nekoga naučiti pravopisu ako on to nije uspio za 12 godina škole, a mene taj isti nervira najviše. Znakovi interpunkcije se ne koriste uopšte, po nekoliko riječi se spoji u jednu jer ljudi ne znaju šta se piše zajedno, a šta odvojeno. Ne mislim ni da je lijepo ismijevati nepismene, ali treba skrenuti pažnju, bar da se postidi, možda sledeći put obrati više pažnje. Sviđa mi se tema, krećemo.:D
 
Član
NE se pise odvojeno od glagola osim u slucajevima nemam,necu,nemoj,nestati,nedostajati...i jos 2-3,zaboravih :D
i ja pravim greske,al ove tipa,kao i svako...al je to najcesce zbog brzine tipkanja,a ne zbog nepoznavanja pravopisa
seljak i gradska raja su dva najgluplja izraza koja sam cuo,jer definisu nesto potpuno suprotno od onoga sto su prvobitno znacile...
edit: najcesca moja greska je sto ne odvojim razmaknicom poslije zareza i tacke :D
 
Član
seljak---covjek radiša,vrijedan kao mrav,sve sto ima je i stvorio svojim rukama
građanin...covjek nastanjen u gradu,emancipovan ili ne....

seljacina.....eeeeeeeeee......ima ih u obadvije skupine.....
 
Početnik
daj ba ljudi,eto sta je problem danasnjeg naroda SVI VODE TUDJU BRIGU..brate pricaj kako hoces,i kako si naucio sta ja tu mogu,pricaj da te mogu skontat i to je to..a sad da ja u svakog trazim greske i izraze nema sanse...de ljudi malo ohladite zabrinite se svojim likom,pokusajte sebe unaprijediti,biti bolji,upijajte znanje od drugih,primite dobro odbacite lose i zivite svoj zivot..jer i drugi ce gled vas pokusati unaprijediti sebe..nmj da ko pogresno ovo razumije,ali to je puka realnost..;)
 
zadnji put kad se spominjala nepismenost na ovom forumu, nastala je jedna od najboljih tema ovog foruma:
http://www.bhtuning.com/-htjeo-htio-t-34104.html
:D

ne postoji nacin da se promijeni pismenost pojedinaca. jedino da se organizuju casovi u pojedinim gradovima.
mozda bi moderatori trebali dovedu neki post u red, ako je on napisan sa previse gramatickih gresaka ili bez nekog smisla. jer, slozit cete se, takvi postovi daju losu sliku, ne samo o pojedincu, nego i samom forumu.
 
Početnik
2 grga: suki ti je u prethodnom postu upravo objasnio o cemu ja govorim... znaci licno protiv seljaka nemam nista, al imam protiv PAPAKA, to je skroz druga kategorija, njih imas u sred grada rođenih, a imaš i onih što su sa sela ali se stide toga i pokušavaju svim silama postati rođene Sarajlije/Mostarci/Tuzlaci/Zeničani ili sl.
 
Član
-Suki- je napisao(la):
seljak---covjek radiša,vrijedan kao mrav,sve sto ima je i stvorio svojim rukama
građanin...covjek nastanjen u gradu,emancipovan ili ne....

seljacina.....eeeeeeeeee......ima ih u obadvije skupine.....

upravo;)
nije bitno odakle si,bitno je kakav si...
pismenost i kultura izrazavanja su, nazalost, za vecinu samo naucna fantastika
 
Moram i ovaj video da stavim , drazi mi je pravi seljak nego ovaj nas carsijski napaceni narod , e samo da je Hitler ziv :)

http://www.youtube.com/watch?v=mJwOwVxvtFk&feature=related
 
Član
Ma nije stvar u seljakluku i ko je to, a ko nije. Najveći je problem što ljude ni u školama ne uče kao djecu PRAVOPISU, a od ranog djetinjstva se dokopaju mobilnog govneta, računara, kucaju porukice NEPRAVILNO, nema ko da ih ispravi i to ostaje tako do kraja života. Pogledajte samo ovu temu od početka i sve će vam biti jasno. Ljudi znaju napisati nešto pametno, imaju znanja, ali nemaju pravopisa. Nikoga ja ne krivim, samo mi je žao generacija koje dolaze što će to sve postajati sve gore i gore.
Kad ste poslednji put dobili SMS da je gramatički ispravan?
 
Član
Ne smetaju me gramatičke greške, imam ih i sam milijon:D

Al ima ljudi na forumu čije postove čitam po par puta da bih skužio šta pišu. Takvi me smetaju. Yebem mu, eto si na netu par godina, čitaš, pišeš, završio si bar osnovnu školu...

A ta rasprava o seljacima. U današnje vrijeme to nije zemljopisna podjela;)
 
Član
Prvo ovo je forum gdje ima ljudi raznih profila, obrazovanja i sl. tako da je nerealno očekivati da svi budu pismeni...Drugo i razvijene zemlje imaju ogromnu stopu nepismenih ljudi pa zašto bi se kod nas očekivala drugačija situacija...Treće seljaci su pošteni ljudi koji žive od poljoprivrede i zahvaljujući kojima 90% gradske raje ima šta da jede...Taj sinonim koji pojedini koriste za sve loše i glupo seljak je sam po sebi neispravan i nepismenost...Postoje dva vida deformacije jezika jedan u gradu što bi se reklo sleng razne glupe uzrečice, krici, strane riječi koje se nepravilno koriste i sl, i onaj na selu koji potiče pretežno od ljudi koji nisu uopšte išli u školu (takvih ima i u gradovima i isto tako nisu pismeni)...Ne vidim zašto generalizovati i sve loše pripisivati "seljacima"... Drugo ovaj forum nije o književnosti i jeziku i ne vidim potrebe za ovakvim temama ko je htio mogao je naučiti u školi ko nije ako ga interesuje naučiće...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top