Nekoliko sprica za lakiranje - top class

Nekoliko sprica za lakiranje - top class

MTR

Član
-Suki- je napisao(la):
ma HVLP 1.4 i deriiiiii miskoooo :cool:

ok je i to , ali na danasnjem vremenu kad gledas da ustedis materijala i vremena onda je 1,4 previse .
danasnji lakova sa VOC oznakom koji se rade u 1,5 prelaza ne trpe velike dizne .

npr. nekad je u MS/HS varijanti laka koji se mijesa 2:1 trebalo po 2,5-3 kile za cijelo auto , plus sto ti treba pofino vremena jer si radio 2 pune ruke , danas zamaglis u prvoj ruci ( 0,5 ) i odmah radis punu ruku i gotovo , za to ti danas treba 0,8 do 1,2 litre laka .

trenutno se radi u "one visit application" sistemu , tj kad udjes u komoru radis bazu , dok baza osusi mjesas lak , odmah ga nanosis ( magla+puna ruka ) , znaci nema cekanja da otpari izmedju ruku , izlazis iz komore palis pecenje i cao , gotovo .
 
Član
e posto vidim da se razumijte, ako moze savjet, da li ovaj set zadovoljava neke amaterske do polu profesionalnih potreba, znaci nisam majstor ali mi ide od ruke, ucim pomalo imam volje i tako to!
u pitanju je ovaj set
http://www.pik.ba/artikal/6159515/lakiranje-pistolja-za-lakiranje-set-dvije-sprice-1-3mm-i-0-8mm-hvlp-novo/
hvala ;)
 
MTR je napisao(la):
trenutno se radi u "one visit application" sistemu , tj kad udjes u komoru radis bazu , dok baza osusi mjesas lak , odmah ga nanosis ( magla+puna ruka ) , znaci nema cekanja da otpari izmedju ruku , izlazis iz komore palis pecenje i cao , gotovo .

hehe, MTR! samo magla i jedna puna ruka zvuci nekako jeftino i ne puno stita.. :D
Nebi zelio ostaviti svoje auto na lakiranje u takve firme =) ali naravno zavisi do auta i koliko zeli covjek da traje taj providni lak. Zavisi cak i koliko kvalitetan lak koristite.

Jeli radis kao lakirer i koja firma ? Koja je marka farbi koji koristite ?

VW Diego je napisao(la):
e posto vidim da se razumijte, ako moze savjet, da li ovaj set zadovoljava neke amaterske do polu profesionalnih potreba, znaci nisam majstor ali mi ide od ruke, ucim pomalo imam volje i tako to!
u pitanju je ovaj set
http://www.pik.ba/artikal/6159515/lakiranje-pistolja-za-lakiranje-set-dvije-sprice-1-3mm-i-0-8mm-hvlp-novo/
hvala ;)

Ovaj set je jedan od boljih od ovih jeftiniji. to jest, dobre kopije kvalitetnijih pistolja =) direkt kupi preko ebay.co.uk (engleska).
http://www.ebay.co.uk/itm/3-x-Spray-Gun-Kit-HVLP-0-8mm-LVLP-1-3mm-1-7mm-Gauge-Filter-in-Carry-Case-/110973880922?pt=UK_Body_Shop_Supplies_Paint&hash=item19d68f0a5a
 
Član
VW Diego imam identican set i kupio sam ga preko ebaya ugl cijena na ebayu je 58 Km (jedino sam se zeznuo sto nisam dodao 10 eura i uzeo set za maskom za farbanje) eh sad da li ima dostave to nezz
Sto se tice ovih sprica stvarno sam iznenadjen kvalitetom i kako su se pokazale znaci ulozeno + dobijeno ne moze biti bolje, ugl malu 0.8 koristim za bazu dok vecu 1.3 korsitim za lak , naravno turudim se da ih odrzavam sto cistijima poslije svakog rada idu na ciscenje tako da ako pazis na njih vjek trajanja ce biti veoma dug , jedina zamjerka na ovaj set jeste manometar koji nakon 5 koristenja je poludio tako da nema svoje funkcije ugl da ne duzim ako imas priiku uzmi preko ebaaya ako ne onda ni ta solucija preko pik.ba nije losa ugl isplatile su se dosada 5torostruko bar meni pozz;)
 
Član
MTR je napisao(la):
-Suki- je napisao(la):
ma HVLP 1.4 i deriiiiii miskoooo :cool:

ok je i to , ali na danasnjem vremenu kad gledas da ustedis materijala i vremena onda je 1,4 previse .
danasnji lakova sa VOC oznakom koji se rade u 1,5 prelaza ne trpe velike dizne .

npr. nekad je u MS/HS varijanti laka koji se mijesa 2:1 trebalo po 2,5-3 kile za cijelo auto , plus sto ti treba pofino vremena jer si radio 2 pune ruke , danas zamaglis u prvoj ruci ( 0,5 ) i odmah radis punu ruku i gotovo , za to ti danas treba 0,8 do 1,2 litre laka .

trenutno se radi u "one visit application" sistemu , tj kad udjes u komoru radis bazu , dok baza osusi mjesas lak , odmah ga nanosis ( magla+puna ruka ) , znaci nema cekanja da otpari izmedju ruku , izlazis iz komore palis pecenje i cao , gotovo .

pa dobro posto je HVLP moze se fino i privrnuti kad treba i komenzovati veca dizna, i ja radim sve u komadu i kad slozim dvije pune ruke DH laka onda znam da je posao :123:
 

MTR

Član
CP : hehe, MTR! samo magla i jedna puna ruka zvuci nekako jeftino i ne puno stita..
Nebi zelio ostaviti svoje auto na lakiranje u takve firme =) ali naravno zavisi do auta i koliko zeli covjek da traje taj providni lak. Zavisi cak i koliko kvalitetan lak koristite.

Jeli radis kao lakirer i koja firma ? Koja je marka farbi koji koristite ?

@ Tarik :

Dvije ruke loseg laka ne znace nista , mjerac pokaze debljinu u prosjeku od 45-60 mikrona.
1,5 nanos kvalitetnog laka daje istu tu debljinu , naravno sve zavisi ko radi i u cijoj je ruci sprica .
Ja ne radim kao lakirer vec kao instruktor za 3M u BiH , ponekad izlakiram nesto a drugi covjek u firmi je instruktor za Standox , ono sta se trenutno koristi ( mislim na nase kupce ) je Standox baza ( stari sistem ) nesto malo Stadohyd , a najvise novi Standoblue , od lakova najvise VOC 2K , VOC Platinum ( nano ) , VOC premium , VOC Easy , herteri su duplo skuplji od laka ( isto VOC linija ) .

90% ovlastenih servisa koristi nase usluge u BiH , mislim da ti to dovoljno govori ( Mercedes , BMW , VW/Audi/Skoda , Renault ,Peugeot , Toyota .... )
 

MTR

Član
Tarik_Kadic je napisao(la):
Standox zna sta radi :icon_biggrin: a 3M je brate skup :D

da da , a 3M jeste skup ali ide kao da je djaba :D , placas prvo brend pa onda kvalitet i trenutno nema necega da moze parirati u tom segmentu .
 
Član
Kasno Marko na Kosovo stize sto kaze izreka stara, uzeo za 210 KM u Zivinicama. Kakve su kod tebe cijene i imas li to sve na stanju ili se mora porucivati (sprica GTi, i kape T1 i HLVP)
 

MTR

Član
Od Devilbisa ima sve : GTI , GTI Pro 1,3 i 1,4 , GTI Pro Lite 1,2 i 1,3 , PRi Pro 1,7 i 1,8 ,
Kape : T1 , T2 , H1 za GTI Pro , TE10 , TE20 , TE30 za GTI Pro Lite

SATA 4000 RP i HVLP 1,3

da ne tarlaham dalje imamo sve mrtvo i zivo za lakirere i servise ;)
 
Top