Nekoliko sprica za lakiranje - top class

Nekoliko sprica za lakiranje - top class

Sprica za lakiranje ima razni vrsta, ali neke su godinama u profesionalnom svjetu poznate.

Sata (njemacka). Devilbiss (engleska)... Iwata (japanska)..
Manje poznata marka ali kvalitetna negdje iz latin amerike Sagola

Na slici sa ljeva: sa velicinom dizna: 1,2 1,3 i devilbiss pri 1,5
Sata 4000 RP,
Sata 4000 HVLP,
Sata 3000 RP,
Iwata W400,
Devilbiss PRI pro,
Devilbiss GTI pro.


4gjiox.jpg
 
Nexus je napisao(la):
Druze, sta je svrha tvojih tema, reklamiranje ili sta?

sto tako mislis i gledas, neam ja nikakve zarade ni na cemu da bi bilo do reklame :D.. Svrha je siriti znanje nista vise... administrator si valjda znas svrhe foruma ;)
 
Član
ja nisam vidio da igdje sta objasnjavas, ruku na srce nisam vidio ni da reklamiras, nego samo mashes spricom :) a opet mogao si 1 temu otvoriti i svoja "dostignuca" stavljati tu
 
Član
Tarik_Kadic je napisao(la):
Nexus je napisao(la):
Slazem se, ali mozda si sve ovo trebao strpati u jednu temu;)

Pa upravo si bas me podsjeti, zasto nema tema Lakiranje - limarija - airbrush

Ko to ubacuje de ubacite, fali..

dobar prijedlog, jedan podforum lakiranje i limarija bi pravo dobro dosao. Boje su moja strana oko auta, volio bih da ima i tome da se dosta procita... ;)
 
Član
anyway ja sam jaranu (koji mi je radio karambolke na leonu) uzeo Devilbiss GTI sa 1.3 HLVP diznom na ebayu i kune se da nije sa boljom spricom radio
 
Član
džaba zatrpavat forum s tim temama i podfurimima o farbanju kad to nije za asvakog ,prvi ja, daj mi najskuplju i najbolju špricu u ruke opet necu znat farbat, nije tu sve do šprice treba imat i ruku za farbanja ;)
 
Član
Djelimicno tacno je da treba imati ruku, ali ne treba biti sad neki Pikaso. Moje je misljenje da je priprema, strpljenje i uslovi u kojima se radi najvazniji faktor dobrog lakiranja.

-Suki- je napisao(la):
zasto 1.3 kad se odavno preslo na 1.4 standard ta lakiranje?

Otkud znam dragi suki :) Covjek htjeo tu ja mu narucio tu. I mogu reci bar ono sto je meni ofarbao super izgleda a radio mi je krov na jednom drugom autu i prednji branik na leonu. Nema trunke narancine kore one, staklo sve.
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
džaba zatrpavat forum s tim temama i podfurimima o farbanju kad to nije za asvakog ,prvi ja, daj mi najskuplju i najbolju špricu u ruke opet necu znat farbat, nije tu sve do šprice treba imat i ruku za farbanja ;)

pa dzeni ako ne znas, nek se napravi podforum, malo iscitas, probas i naucis. Nije to nuklearna fizika... :icon_smile:
 

MTR

Član
e jeste zasli u temu dje treba :D

@Suki : trenutno su svi u prelazu na 1,2 dizne , mislim na one koji rade sa vodenom bazom , a 1.3 ti je standardna dizna , 1,4 je za stare akrile itd.

samo da vam razjasnim oznake

RP - reduced presure , moze da se radi sa slabijim kompresorom , trosi manje materijala , radi se na razmaku od 13-15 cm od povrsine , ja cu je npr. koristiti za nanosenje baze ( boje )
HVLP - High Volume Low Pressure - od ove crkavaju glave na kompresorima :D , ja cu je npr. koristiti za lak jer radi skoro fabricku strukturu , siba puno materijala , radi se na razmaku od 15-20 cm .

DeVilbiss ima jos jednu spricu koja se prodaje kao luda a to je Gti Pro Lite sa 1,2 diznom , zlatne je boje i dosta je lagana , ima alu zracnu kapu ( za razliku od starih koje su od mesinga ) zbog pranja pod cesmom ( vodena baza - peres spricu pod vodom ) .

DeVilbiss je u prednosti nad Sata spricama jer za farbanje Baza/Lak kod Sate moras imati dvije sprice , dok kod DV-a promijenis zracnu kapu i opleti .

za sva pitanja tudekana sam :D
 
Top