Change background image
  1. TunapBIH

Negativno iskustvo : Xenon & LED Sarajevo

Rasprava u 'Pozitivna i negativna iskustva pri trgovini' pokrenuta od Keraa, 6. Veljača 2016..

1. BlackT

BlackT Član

Pridružen(a):
    19. Travanj 2011.
    Poruka:
    561
    Lajkova:
    103
    Grad:
    Široki Brijeg
    Auto:
    Audi 80 B4 1.8T
    Facebook PIK Garaza Privatna Poruka
    Slažem se s autorom teme, to je isto kao da kupiš nov golf 5 i crkne ti a oni ti u servisu dadnu mk4 i kažu nemamo drugog i nezamo kad će doć mk5. Ili pare ili isti.
    Taj OLLO je sranje kakvog nema, na lijevom faru mi je crko nakon pola godine, a na desnom nakon godinu dana napravio kratki spoj i spalio onaj relej za bixenon. ALi kineski je nemam šta više očekivat za te novce, zato sada što jeftiniji isto traju samo ga manje platim

adi187 se sviđa ovo.
  2. ivica

ivica Član

Pridružen(a):
    16. Lipanj 2008.
    Poruka:
    1,254
    Lajkova:
    61
    Grad:
    odzak
    sve je to kina,samo druge naljepnice i naravno 3 puta vece cijene.

kupim xenon set za 50km i rade kolko rade ali mi para nije zao

a31.8t se sviđa ovo.
  3. CUPRA SX

CUPRA SX Član

Pridružen(a):
    11. Veljača 2012.
    Poruka:
    1,128
    Lajkova:
    400
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    sarajevo
    Auto:
    SEAT LEON
    A sta je sa ovim sto kao zbog xenona crkavaju brisaci
    mislim jel isto, stavio te od 50 ili 150 km

4. edoze

edoze Član

Pridružen(a):
    4. Kolovoz 2008.
    Poruka:
    13,217
    Lajkova:
    1,107
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Zenica
    Auto:
    Opel Corsa GSi, Opel Astra, Ssangyong Musso
    Nece niko priznat motor brisaca, garancijom ce ti pokrit sijalicu ili balast koji je izgorio i zdravo.. Crknut moze i sa Ollo i sa obicnim xenonom, isti je princip, mozda su malo kvalitetniji al smatram da nisu skoro duplo-kolika je razlika u cijeni

5. CUPRA SX

CUPRA SX Član

Pridružen(a):
    11. Veljača 2012.
    Poruka:
    1,128
    Lajkova:
    400
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    sarajevo
    Auto:
    SEAT LEON
    Pitam zato jer mi covjek garantuje za bilo sta sto pregori, pitao sam ga upravo zato jer sam cuo da crkavaju ti brisaci i on mi tako kaze jer su ti xenoni najnovija verzija i podrzavaju protokol za sva novija vozila

6. edoze

edoze Član

Pridružen(a):
    4. Kolovoz 2008.
    Poruka:
    13,217
    Lajkova:
    1,107
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Zenica
    Auto:
    http://forum.klix.ba/xenon-je-ruski-rulet-za-auto-t74575.html

7. edoze

edoze Član

Pridružen(a):
    4. Kolovoz 2008.
    Poruka:
    13,217
    Lajkova:
    1,107
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Zenica
    Auto:
    P.S. Davno je to bilo al opet, golf 5 npr. na kojem se desi problem sa brisacima je od te teme na klixu stariji 6 godina... sumnjam da se i sad nesto promijenilo

marshal se sviđa ovo.
  8. CUPRA SX

CUPRA SX Član

Pridružen(a):
    11. Veljača 2012.
    Poruka:
    1,128
    Lajkova:
    400
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    sarajevo
    Auto:
    SEAT LEON
    Jbg, smiju li se bar led pozicije stavljat.

9. BlackT

BlackT Član

Pridružen(a):
    19. Travanj 2011.
    Poruka:
    561
    Lajkova:
    103
    Grad:
    Široki Brijeg
    Auto:
    Audi 80 B4 1.8T
    Prožvakano milijon puta brisači i ostala elektronika ua autu crkavaju jer se u golf 5 svjetla napaju preko PMW(pulse wide modulator) modula, koji koristi zajedničku masu sa motorom brisača. Taj PWM smanjuje napon na žaruljama ispod 14 V valjda da duže traju šta li i kad xenonu zafali struje on povuče odakle stigne, a nekad to bude i preko motora brisača i bam ode brisač. Tako nekako zdravoseljački da probam objasnit.
    Jednsotavno riješenje je ugranja releja i povuć napon za xenon sa akumlatora, ili kupit gotovu inststalaciju tipa ovu
    http://www.3bspecialties.com/Projectors/Projector_Wiring_Harness.jpg

mokeBass and turbonetics like this.
  10. frenky_

frenky_ Član

Pridružen(a):
    14. Travanj 2016.
    Poruka:
    125
    Lajkova:
    31
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Visoko/Sarajevo
    Auto:
    Passat B6
    Kuburio sam sa xenonima dosta, i moram priznati da je sve to jedno veliko smece. Imam pozitivno iskustvo sa Xenon shopom u Hrasnom, jer su mi "otkrili" da mi jedan balast nije canbus (dosao mi sa autom nisam ni provjeravao) i stavili taj OLLO i tvrde da ne moze ostetit motoric brisaca. E sad, na Passatu ima jedna fora koju ni ja nisam znao, a i oni su se provaljivali po tom pitanje. Naime, na Passatu kad palis/gasis auto zatrese se malo brisac. Oni su pitali jel mi se to desava, reko jest, kazu to je zato sto canbus balast nije bio. Medjutim, kasnije saznam da je to namjenski ugradjena opcija na Passatu iz razloga da se gumica na brisacima ne zalijepi za staklo pa "potrese" malo prilikom paljenja/gasenja. Helem, stavili su taj OLLO prosao je mjesec i jos rade, s tim da sam imao problema isao 2-3 puta jer me je zajebavala sijalica (moja). Stave oni svoju sijalicu i evo napokon sve radi. Iskreno, da mi neko kaze i 100% garantuje da neki balast i sijalice valjaju odmah bih uzeo koliko kosta da kosta. Ovako, isto mi dodje i najjeftinija sijalica sa eBay-a ili neka skuplja od ovih likova koji toboze garantuju da valja, a isto smece. Od unutrasnjosti LED-a sam odustao definitivno, jos i s tim se zajebavat... Sto se tice LED za tablice, kupim neke sa eBay-a skuplje i to iz Njemacke, nije radila par mjeseci crkla i malo nakon toga i druga. Nakon toga kupim bukvalno najjeftinije sa eBay-a i evo jos rade mozda jednom da je jedna otisla.

11. hirurg

hirurg Član

Pridružen(a):
    26. Siječanj 2015.
    Poruka:
    1,692
    Lajkova:
    396
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    BL
    Auto:
    Jetta MK4
    Druze kad kupujes na ebay kupuj najpovoljniju cijenu. I ovaj u evropi to kupi od kineza i preprodaje. Nema sta drugo biti

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

Solomaher, frenky_ i edoze se sviđa ovo.
  12. mara-

mara- Član

Pridružen(a):
    25. Travanj 2011.
    Poruka:
    1,814
    Lajkova:
    156
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Istočno Sarajevo
    Auto:
    Pežo 307
    Napokon da se neko razumije, @BlackT. PWM je problem. Davno sam ja napravio temu povodom toga, samo čovjek koji mi je to objasnio je to mogao samo garantovati za Volva jer je lično na njemu ispitao, ali sigurno je isto i kod ostalih.

@frenky_

Ništa oni tebi nisu utvrdili. Ne postoji can-bus xenon. Can-bus je protokol za komunikaciju različitih uređaja automobila. Nema komunikacije sa sijalicom. A da bi balast bio can-bus morao bi da ima mikroprocesor i najmanje 4 žice, a imaju ih dvije čak i auta koja imaju fabrički xenon, tako da smatram da su ti samo bezeze uzeli pare za taj balast.

13. frenky_

frenky_ Član

Pridružen(a):
    14. Travanj 2016.
    Poruka:
    125
    Lajkova:
    31
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Visoko/Sarajevo
    Auto:
    Passat B6
    Ugasila se lampica od svjetala kada su stavili CANBUS. Znam ja da je CANBAS protokol. I na balastu pise CANBUS.

14. mara-

mara- Član

Pridružen(a):
    25. Travanj 2011.
    Poruka:
    1,814
    Lajkova:
    156
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Istočno Sarajevo
    Auto:
    Pežo 307
    Ugasila se jer ti balasti imaju odgovarajući otpor na osnovu koje CEM detektuje da li je pregorila sijalica, i to opet nema veze sa can-bus, mogu oni pisati šta hoće.

15. zlajaaa

zlajaaa Član

Pridružen(a):
    6. Rujan 2009.
    Poruka:
    6,210
    Lajkova:
    540
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Srebrenik
    Ja sam uzeo već nekoliko setova od Ede i sve udure, isto tako mi je jedan balast prekidao, i vratio sam ga, on mi je novi poslao i sve uredu.... I kod sebe na autu imam polovan ollo set, kupio od prijatelja i radi bez problema više od godinu dana, ja sam zadovoljan sa ollo, malo su skuplji od onih malih kineskih, a razlika mi je drastična, kupio sam na ebay set, i treperi nenormalno i plava boja, stavim na tu istu sijalicu ollo balast i bude bijela svjetlost i ne treperi.

hirurg se sviđa ovo.

Podijelite ovu stranicu