nasoj dragoj policiji..

nasoj dragoj policiji..

Član
nek samo skontaju koliko je ljudi na drzavnoj kuhinji, koliko ljudi osnovnih sredstava za zivot nema... od ovih para sto su platili za ove sestice, mogli su uloziti u maloljetnicki zatvor, ili kakav plemenitiji cilj... nije mi jasno sta ce policiji takva auta? sta to fali peticama? koji ce vrag njima 2.0 motori za svaki auto po gradu? realno niko ne moze pobjec policiji po gradu, tako da oni sa rotacijom imaju 300ks u potjeri...ovo je po meni bacanje para, ali eto... ko nas pita :p
 
Član
trebamo se ujedinit da bi nesto uspjeli al posto ima preglupog naroda koji samo suti i trpi to je neizvodljivo u ovoj jebenoj drzavi nego da ne ide tema covjeku u off....
 
Legend
Bravo 16v je napisao(la):
Pa u drzavi kakva god je postoji neka hijerajija... Ima neko i iznad te policije,ko je odogovoran za njih i za to sto oni rade i da li rade i kolko mogu i smiju da rade! ;) Problem je sto taj policajac zaustavi tatinog sina i napise mu kaznu pa ga sef posle zove na mobitel i pegla,to je jedan od problema! Nek bude 1000 radara druze ja sam za i nek svaki slika i stanca slike! Manje ce biti indijanaca nalozenih zbog kojih ti je glava u torbi gdje god se mrdnes! Jer mi smo brate glup narod i dok nas dobro ne udaris po dzepu nece stici do mozda nista! Ni sam ne vozim po ogranicenjima daleko od toga,ali ako uhvate uhvate sta sad! I konkretno govorim za sarajevski kanton,i odgovorno tvrdim da ne razduzuju oruzje u stanici na kraju smjene,samo ko zeli,ni inspektori ni obicni policajci! Nebitno! Ali mogao si do sada da vidis da studiram kriminalistiku,a i krecem se u tim krugovima tako da sto se tice njihovih ovlastenja sve ih znam i moram da znam! ;) Ali glupo je ovako raspravljati,svako ima svoje misljenje! :icon_exclaim:
druze, ne razumijes sustinu problema, mogu oni stavit 213251321321 25123 kamera po drzavi, i onako 80-90% ljudi imaju preko jedne ne placene kazne (mislim na vozace) i tako se kazne gomilaju, stvara se sve veca nervoza kod ljudi, kad ti u 5 dana dodju 3 kazne po 50km, a plata ti je 350-400 km (govrim o ljudima koju su svaki dan na tockovima) eh pa kako bi ti reagovao, kad skontas da idiotima moras dati 150.200 maraka mjecno, zaradis 500, zato sto si isao 61 kroz naselje ?

ljudi predju po 600.700km dnevno, mislis da oni mogu razmisljati u svakom trenutku gdje je, sta je, koje je ogranicenje, vise ne mozes uzivati u voznji, vec si u grcu hoce li te slikati, kazniti, hoce li se stvorit iza tebe... da ne duljim, sto se vozaca tice, ja odgovrno tvrdim da je problematika u samom polaganju vozackog ispita, nacinu na koji se prenosi znanje buducim vozacima, vozackoj etici (koje nema nikako), lose implementiranim zakonima pa sve ostalo..

ovo sto kazes za tatinog sina, mislis da mi se nikad nije desilo da me zaustavi murijak i kaze mi da sam vozio 30-40 preko ogranicenja, i onda se svadjam po 2-3 sata sa njim da bi mi uopste pokazao vrijeme kad je "pucao" i onda kao ma joj greska je ovo, daj nam nesto na kafu ili jednostavno vrati dokumente i zaustavlja nekog drugog kome ce prikantati isto..

ovo sto kazes da smo glup narod, ja se nebih slozio sa tim, dosta je pametih ljudi sa vih krajeva, samo nas hebe politika suti i trpi, i sto pustimo da nas gaze.. ja sam kolega sa saobracajnog fakulteta, pa znam i ja ponesto ;)

nije glupo diskutovati, treba trazit rijesenje, doci ce ovo na valjanu adresu, kad tad ;)
 
Član
Drzava je omedjen teritorij nastanjen stanovnistvom nad kojim se rasprositre vlast Elementi su prostor stanovnistvo i vlast E sad vi meni objasnite jel prostor moze biti kriv
Zivjela revolucija
noke u pravu si 100%
 
Ova tema će ionako biti zaključana, ali i ja moram reagirati na ove besmislice koje izvode idioti u državnom vrhu.

Prije godinu dana ili tako nešto (nebitno) došla u Neum specijalna policija, SIPA i šta ja znam već tko, svi...
I šta voze: Najnovija Toyota Land Cruiser, i to onaj model V8 koji nema ispod 100000€, Audi A6, VW Touareg i tako to.

E pa ja se pitam, kakve su to neke genijalne face kojima trebaju baš najskuplji primjerci već u startu preskupih automobila. Je li im smeta u obavljanju posla "obična" Land Cruiser stara 3-4 godine, ili A6 iz prošle genracije. Tko zna, možda se ljudi ne osjećaju dobro na izgužvanoj koži na sjedalima pa im treba nova, ili možda u novima imaju sjedala sa masažom jebene guzice koja ionako misli samo na sebe.

I još i ovo, 100 kantona, 100 vlada, 1000 ministarstava koja crpe pare od jadnog i ispaćenog naroda samo da bi okomodali svoje potrebe i povlastice koje im daje zakon koji su sami izglasali.

A ljudima serviraju incidente tipa "Hrvat napao Muslimana, ili "Srb Hrvata" i ljude usmjeravaju da se bave tim stvarima, dok za to vrijeme oni "vrcaju med" i lickaju prste.

Morao sam istresti svoje nezadovoljstvo, pa kud puklo da puklo.
 
Član
Bez obzira kakvo auto policija ima, u biti nesmije da te juri sa sluzbenim automobilom, nacin njihovog rada nije u potjeri vec u komunikaciji sa ostalim patrolama, tako da ti presjecaju put, dovoljno im je da ti vide tablice i nace oni tebe.
Nismo mi Amerika pa da gledas potjere i jurnjave, desi se naravno i toga al kolko je prekrsaja rijetkost da ce krenuti za tobom.... Tako da je njima dovoljno da imaju vise novijih automobila nego jedan sa ekstra jakim motorom...
Na autoputu je dovoljno da postavi par kamera koje fotkaju i svi ce se pridrzavati svega, osim idiota kojima nije nista platiti vecu kaznu ..... Samo nas kazni po djepu i da to djeluje brzo vidio bi kako bi se sve promijenilo u kratkom vremenu....svi volimo pare :)
 
uopste nije bitno koja auta ovi seljaci voze , 2.0tdi. nekad je bio sdi.
off topic...nekima jos nije jasno da ovakvo nelogicno stanje nekima odgovara , dokle god ljudi budu sutili i sve prihvatali ono sto im se kaze (kao naprijer ovo sa policijom) bit ce ovako. i nek bude ovako jos dugo.
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
ajd ljudi ne serite... nije lahko biti policija u nasoj drzavi...
nemoj ti da seres....:cool:

zaustave me u RS-u i pocnu poeglat, kaze frajer ne rade ti svjetla.... izadjem, gledam, upaljena svjetla, gore normala.... lik se zijani, kaze nisam vidio.... haj to OK... i nakon 2 minute gledanja papira i auta okolo bla bla... kaze sto pricas na telefon? ja gledam opet u njega... kaze on opet ucinilo mi se...:D:D

ovi u KS su jos gori.... :cool:
 
Član
Ma sramota stvarno Bruka i sramota popisam se ja na ovu Usrane drzavu
vozni park nam je u trendu samo tako jel izasla nova serija auta odma kupuju
drotovi G6 vlada tamo Audi A6 A8 Q7 VW cc Passata BMW ova nema cega nema
malo je rec da smo spremni za Evrope vidi nas massalaa a jadni narod za hljeba nema
 
Top