Naljepnica BiH?

Naljepnica BiH?

IGY

Član
Nemam na autu, tj imam malo bih pise ali jedva se vidi
A sa ibizom sa imao jednom problem na granici, jer sam imao samo mala slova bih bez nalje, gdje me ubjedzivao da mora biti BiH i zaokruzeno, ja u revotu uzmem crni marker iz alata i napisem bih i zaokruzim, rkeo moze li sad, on se nasmija i kaze prolazi
kasnije sam mu dva sata jebavao majku dok sam skidao marker sa auta :D
 
Član
Onda i ovi u osiguravajucim kucama nemaju pojma. Kad sam registrovao auto trazio i naljepnicu kaze nije ti vise potrebna jer ima na tablici koce im ga vjerovati valja je i meni naljepit sto je sigurno sigurno
 
Član
mislim da sa novim tablama ne treba,to sto neko rece nismo eu pa stavili na svoju ruku nema veze. mada su one naljepnice prejeftine pa je najbolje imati sa sobom ukoliko se desi da je neko bas zatrazi.
juce vidjeh auto na starim tablama bez naljepnice,pa ako je on dosao do austrije i vozi se regularno ne vidim sto ne bi i ostali
 
Član
Kod mene providna, zaljepljena na zadnju sajbu u gornji lijevi ugao :D Nikada nisam imao problema sto se tice prelazka preko granice, a prelazio sam na svim mogucim granicnim. Naljepnica se vise ne vidi nego vidi :D
 
Kod mene su nove table,dosta puta sam isao u Cg i Hr nije bilo problema.Ali uvijek mozes naletit na budalu koja ce smisit neki svoj zakon
 
Član
Mediteran je napisao(la):
mislim da sa novim tablama ne treba,to sto neko rece nismo eu pa stavili na svoju ruku nema veze. mada su one naljepnice prejeftine pa je najbolje imati sa sobom ukoliko se desi da je neko bas zatrazi.
juce vidjeh auto na starim tablama bez naljepnice,pa ako je on dosao do austrije i vozi se regularno ne vidim sto ne bi i ostali

Trebao i sa novim tablicama, zakon je takav...iako sam ja ljetos u par navrata prelazio granicu bez i da im dajem saobraćajnu, samo lične karte...i prolazilo je, nije me niko ništa pitao..turisti:icon_biggrin:
 
Član
imenjace ja nisam siguran,zato rekoh mislim. fkt gdje bi se moglo provjeriti to u vezi zakona. mislim jel ima neki clan ili nesto vezano za to. posto ja ne vidjeh jos nigdje
 
Član
Mediteran je napisao(la):
imenjace ja nisam siguran,zato rekoh mislim. fkt gdje bi se moglo provjeriti to u vezi zakona. mislim jel ima neki clan ili nesto vezano za to. posto ja ne vidjeh jos nigdje

Nazovi bilo koju policijsku stanicu u Hrvatskoj i provjeri kada već nama ne vjeruješ.
 
Član
Ne znam je li mora biti bas na gepeku ili moze biti i na zadnjoj sajbi. Ako moze biti na zadnjoj sajbi tu je zaljepi jer ces je lakse skinit.
 
Član
Mediteran je napisao(la):
imenjace ja nisam siguran,zato rekoh mislim. fkt gdje bi se moglo provjeriti to u vezi zakona. mislim jel ima neki clan ili nesto vezano za to. posto ja ne vidjeh jos nigdje

http://www.jeftinoputovati.com/kazna-300-kuna-ako-nemate-standardnu-auto-oznaku-drzave/

http://www.hak.hr/info/korisne-informacije/auto-oznaka-drzave

To je to što sam na brzinu izguglao...a našao sam bio i izvadak iz hrvatskog zakona u kome jasno stoji da se mora imati oznaka...ona velika, elipsasta, crnih slova i bijele podloge...
 
Član
Mene na granici sa starim tablama policajka upozorila za naljepnicu, kaže nećemo te sad kaznit ali drugi put moraš imati. Auto bilo tuđe pa nisam ni znao ima li ili nema.
Ne znam zašto je problem naljepiti naljepnicu koja košta 1KM da uvijek bude na autu?!, a i ne izgleda loše
 
kornjas je napisao(la):
Mene na granici sa starim tablama policajka upozorila za naljepnicu, kaže nećemo te sad kaznit ali drugi put moraš imati. Auto bilo tuđe pa nisam ni znao ima li ili nema.
Ne znam zašto je problem naljepiti naljepnicu koja košta 1KM da uvijek bude na autu?!, a i ne izgleda loše

Meni nije problem staviti sta god kada je krntija auto... a komsija uradi clean sve poskidao oznake, ma milina ga gledati i na sve to da zaljepi naljepnicu :icon_eek: ... ruzno do zla boga......

ali zakon je zakon... (da se krsi :) )
 
Član
Liga je napisao(la):
Fele je napisao(la):
2KM ti je magnetna, nabaci i miran.

Meni ista takva krasi frizider dok ne krenem vani...;)
sto bi se pravio pametan... bolje imat a netrebalo, nego nemat pa se vratiti s granice... ;)
Takav sam ti i sam u mene je na desnoj strani frizidera jednom sam je bio zaboravio nbaciti ali niko se nije bunio:cool:
 
Top