Naljepnica BiH?

Naljepnica BiH?

Da li jos uvijek treba biti naljepnica BiH kada se prelazi granica.....posto sada ta oznaka postoji na tablicam? Naravno pricam samo o vozilima koja imaju novu tablicu.
 
Član
Mislim da treba, nekad ne obracaju paznju al nekad mozes i kaznu platiti radi toga :icon_rolleyes:
Imas one magnetne naljepnice kupis njih i kad prelazis samo stavis , vratis se skines, tak ja radim :icon_smile:
 
BHT Ovisnik
ja nazad 2-3 godine ne koristim,normalno ucetalo prelazim preko svih granica
 
Kolega prije mjesec isao za Hravatsku preko Trebinja i na Hrvatskoj granici mu uzeli 20E radi naljepnice (kod njega je bila stara tabla bez dodatka BiH).....
plus sto se morao vracati da je kupi....
 
Član
Ja sam jednom prilikom kad me zaustavila murija pitao kazu da ne treba jer imas na tablicama oznaku drzave al uvijek moze biti neki saban koji ce te ;)
 
Član
Potvrdjujem ovo sto Oliver kaze,ja sam skinuo naljepnicu od kada su mi nove tablice na autu,receno mi je kada sam podizao iste da vise nije potrebno jer ima oznaka na tablicama! A prelazim granicu non stop,nikakvih problema nije bilo ;)
 
Član
to vam je ljudi sve do kakvog pakaša naiđete, moze da vas vrati a može i da vas pusti :icon_smile:
 
Putovanja.ba
Administrator
Ja imam magnetnu, jednom su me zadrzali na granici i maltretirali, imam magnetnu zalijepim i skinem, navodno u HR ti moze pisat kaznu zato sto nemas naljepnicu, to mi je tad kad su me zaustavili na granici rekao graničar.
Ja sam im bas tom prilikom skrenuo paznju na to da su kod mene nove table i da imaju BIH natpis i rečeno mi je da to nema veze, kao mi nismo u EU i da smo na svoju ruku to stavili i da oni to ne smatraju valjanim.

2KM ti je magnetna, nabaci i miran.
 
Član
Po zakonu moraš imati i sa novim tablicama. Naravno ni ja nemam, al nosim u autu u slučaju neiživljenih paćenika sa značkom( čast normalnim ljudima).
 
Legend
Fele je napisao(la):
2KM ti je magnetna, nabaci i miran.

Meni ista takva krasi frizider dok ne krenem vani...;)
sto bi se pravio pametan... bolje imat a netrebalo, nego nemat pa se vratiti s granice... ;)
 
Član
u mene stare tablice,nemam BiH i niko mi nikad nije nista reko,a bas se cesto prelazi granica
neki dan iso u austriju,ni hrvati ni madjari nisu nista rekli,a vidili su obadvoji da nema
 
Član
ljudi, pa mozete vi vozat neregistrovano auto, prekucano, ukradeno, samo je fazon da te neki ne zaustavi i krene provjervat/obilazit, nadrkan, zena mu nije dala i sl :D isto i sa naljepnicom, ak mu je cejf, moze zezat...

po zakonu, kao sto je receno, bih naljepnica je obavezna, zato magnetna, stavis po potrebi i miran... nego placat kaznu radi koje markice
 
Top