NAKON 20god pauze, ponovo ŠAMPIONI !!!

NAKON 20god pauze, ponovo ŠAMPIONI !!!

Član
Kanađanin Bruno Spengler pobjednik je njemačke serije DTM za ovu sezonu. U posljednjoj utrci koja je vožena na stazi Hockenheimring, Spengler je slavio ispred direktnog konkurenta Garyja Paffetta i Augusta Farfusa, dok je Jamie Green završio kao četvrti. Tako je na kraju Spengler sakupio 149 bodova, četiri više od Paffetta i 28 više od Greena.

Spengler je ove sezone ostvario četiri pobjede Paffett dvije, vozač Mercedesa je izgubio puno odustajanjem u Valenciji.

U današnjoj utrci, Farfus je poveo, ali je Spengler vrlo brzo prošao Brazilca, baš kao i Paffeta i prvo mjesto nije ispuštao do kraja.Gary Paffett je pratio Spenglera, ali ozbiljnijeg napada nije bilo. Posljednjih 15-tak krugova Spengler je odradio na vrhunskom nivou, dok je Paffett u par navrata sirokim ulascima u zavoje gubio dragocjene sekunde i stotinke.

Na kraju je Spengler imao dvije minute i dvije sekunde prednosti u cilju. Tako je postao prvi Kanađanin pobjednik DTM serije, prvi neevropljanin.Slavlje u ekipi za koju vozi Bruno Spengler (BMW Team Schnitzer) je bilo ogromno, baš kao i BMW s obzirom da je ovo bila povratnička sezona za ovog velikana u DTM sa kojim su prvaci bili Volker Strycek (1984), Eric van de Poele (1987) i posljednji
Roberto Ravaglia (1989).

Ovaj put je Team-Schnitzer za koju su vozili Spengler i Dirk Werner završio na prvom mjestu sa 178 bodova, dok je BMW imao na kraju 346 bodova, Audi 335, a Mercedes 329.

Rezultati:

1.Bruno Spengler (Kan,BMW Team Schnitzer) 1:07:59.069
2.Gary Paffett (VBR,HWA) + 02.214
3.Augusto Farfus (Bra,BMW Team RBM) + 11.954
4.Jamie Green (VBR,HWA) +23.479
5.Dirk Werner (Nje,BMW Team Schnitzer) +25.384.....

Ukupni poredak:
1.Bruno Spengler (Kan,BMW Team Schnitzer) 149
2.Gary Paffett (VBR,HWA) 145
3.Jamie Green (VBR,HWA) 121

Poredak ekipa:
1.BMW-Team-Schnitzer 178
2.THOMAS SABO / Mercedes-Benz Bank AMG 170
3.Mercedes AMG 131

Kontruktori:
1.BMW 346
2.Audi 335
3.Mercedes-Benz 329



11603_1.jpg


bruno_spengler_osvojio_dtm_prvenstvo_183938_90227_big.jpg




:smajli12::smajli12::smajli12::smajli12::smajli12::smajli12::smajli12::smajli12::smajli12:
 
Član
Fino, fino, nakon dosta neuspjeha u autosportu u zadnje vrijeme, konacno su uboli :icon_biggrin:
 
Član
Haha :lol: :lol:

Tako je i meni bilo kad sam stavljao vijesti sa rallya, vidim slabo koga zanima, pa odustao kasnije.
 
Član
Mene zanima, i svaka čast, jedino od auto moto sporta DTM i pratim zadnjih 10god....nek su oni povukli jebeni A4 DTM ove godine iako je u prošloj sezoni bio na svakoj stazi brži od ovogodišnjeg A5, kakve odluke :)))

Nek im je BMW dao po guzici i skinuo sa trona, da pođu opet biti normalni.
 
Ma slabo ljudi prate DTM(mislim da se uopsteno slabo sta prati), da je neki VW osvojio, bilo bi 10 strana hvaljenja i jos deset strana prepucavanja.... A ovako nista. Svaka cast za postignuti rezultat ;)
 
Član
sto se tice motorsporta ovdi je cista nula , nula nula nula a jedan od najvecih auto foruma :lol::lol::lol: dobro sto je vise mase sve je teze regulisati al brate valjda treba imati neke mjere i granice

ali Barvo BMW , Bravo M ,Bravo Bruno trebalo im je samo pola sezone da se vrate i rasture domacine u DTM-u mogu tako reci
citavu sezonu na tebali je vodio Gary (Mercedes AMG) i zadnju trku u sezoni izgubi prvo mjesto a i na zadnjoj trci bio je Bruni za petama do zadnjeg kruga

a opet Bruno tolike god. i ucenik Mercedesa 4 puta promasio titulu , sada prvi put da ode iz tima i uze odma titulu, ovo je malo veci uspjeh i nezaboravan
 
Član
Gledam,tema je u pdf-u Auto moto sport i ima cak nekoliko odgovora, ma jeli moguce to na ovom forumu :lol: .Jos kruzne utrke poput DTMa,ako se leti i prevrce preko graba i grmova mozda jos da nekog bi i interesovalo ali ovo.Sto je jos zanimljivije opsezni izvjestaj je stavio suki ljubitelj BMWa iz razloga njihove pobjede a ne objektivnog interesa za motosport :D da je pobjednik Toyota a da BMW ne sudjeluje nevjerujem da bi ga natjecanje uopce zanimalo. :icon_biggrin: .

_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Ma slabo ljudi prate DTM(mislim da se uopsteno slabo sta prati), da je neki VW osvojio, bilo bi 10 strana hvaljenja i jos deset strana prepucavanja....

Da ,jer bi odmah uletio neki ljubitelj Mercedesa i tvrdio da je sve namjesteno jer je nemoguce da je neki VW bio brzi od Mecke.
 
BHT Ovisnik
GTI FAN je napisao(la):
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Ma slabo ljudi prate DTM(mislim da se uopsteno slabo sta prati), da je neki VW osvojio, bilo bi 10 strana hvaljenja i jos deset strana prepucavanja....

Da ,jer bi odmah uletio neki ljubitelj Mercedesa i tvrdio da je sve namjesteno jer je nemoguce da je neki VW bio brzi od Mecke.

:lol::lol::lol: i idemoooooo
 
GTI FAN je napisao(la):
Gledam,tema je u pdf-u Auto moto sport i ima cak nekoliko odgovora, ma jeli moguce to na ovom forumu :lol: .Jos kruzne utrke poput DTMa,ako se leti i prevrce preko graba i grmova mozda jos da nekog bi i interesovalo ali ovo.Sto je jos zanimljivije opsezni izvjestaj je stavio suki ljubitelj BMWa iz razloga njihove pobjede a ne objektivnog interesa za motosport :D da je pobjednik Toyota a da BMW ne sudjeluje nevjerujem da bi ga natjecanje uopce zanimalo. :icon_biggrin: .

_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Ma slabo ljudi prate DTM(mislim da se uopsteno slabo sta prati), da je neki VW osvojio, bilo bi 10 strana hvaljenja i jos deset strana prepucavanja....

Da ,jer bi odmah uletio neki ljubitelj Mercedesa i tvrdio da je sve namjesteno jer je nemoguce da je neki VW bio brzi od Mecke.





Moze biti bidne, a ne mora da znaci :lol: :lol: :lol: Ma weefau mora da organizuje neko takmicenje samo za Gnjolfa, da GNJOLF bude konkurencija GNJOLFU, jer ostala auta ne mogu da mu pariraju, i nisu GNJOLFU ni do spanera :lol::lol::lol:
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Moze biti bidne, a ne mora da znaci :lol: :lol: :lol: Ma weefau mora da organizuje neko takmicenje samo za Gnjolfa, da GNJOLF bude konkurencija GNJOLFU, jer ostala auta ne mogu da mu pariraju, i nisu GNJOLFU ni do spanera :lol::lol::lol:

A ja kontao takmicenje za Golfa, jer je to jedini nacin da Golf pobjedi u nekom takmicenju :D

Inace, DTM ne pratim, WTCC sam pratio do prosle godine, al ove gotovo nijedan autosport ne pratim. Rally nekad pogledam na youtube i to je sve :icon_biggrin:

Ne znam jel u zadnje vrijeme zabranjeno ne-njemackim proizvodjacima da budu u DTM-u ili je slucajnost sto ih nema?
 
VR6Boki je napisao(la):
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Moze biti bidne, a ne mora da znaci :lol: :lol: :lol: Ma weefau mora da organizuje neko takmicenje samo za Gnjolfa, da GNJOLF bude konkurencija GNJOLFU, jer ostala auta ne mogu da mu pariraju, i nisu GNJOLFU ni do spanera :lol::lol::lol:

A ja kontao takmicenje za Golfa, jer je to jedini nacin da Golf pobjedi u nekom takmicenju :D

Inace, DTM ne pratim, WTCC sam pratio do prosle godine, al ove gotovo nijedan autosport ne pratim. Rally nekad pogledam na youtube i to je sve :icon_biggrin:

Ne znam jel u zadnje vrijeme zabranjeno ne-njemackim proizvodjacima da budu u DTM-u ili je slucajnost sto ih nema?

A vala to bi bio i jedini nacin da Golf izgubi, jer je svemocan :lol:

Ma ja volim pogledat ponekad F1, ono kad se ljencari i odmara, ali da nesto striktno, slabo... ali vidim ima par momaka, koji bas prate, i informisani su i svaka im cast na tome ;)

A sto ih nema, nisu opstali:lol: Zadnjih nekoliko godina smjenjuju se Audi i Merc, evo sad se BMW vratio u igru ;)
 
Top