Najkvalitetniji BiH Auto Oglasnik?

Najkvalitetniji BiH Auto Oglasnik?

Najkvalitetniji Auto oglasnik u BiH?


  • Total voters
    17
  • Poll closed .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za oglasavanje vozila na BiH net-u na raspolaganju je nekoliko, oglasnika, neki su besplatni, neki komercijalni.

Zanima me sta najcesce posjecujete, i koji oglasnik Vam se cini najkvalitetnijim, uzimajuci u obzir broj ponuda, azurnost ponuda, alate za pretrazivanje, broj dozvoljenih slika, design, itd... Ako sam zaboravio neki BiH oglasnik, javite da pridodamo:

- www.automarket.ba (besplatan)
- www.autopijaca.ba (komercijalan)
- www.mobile.ba (komercijalan)
- www.pijaca.ba (besplatni)
- www.market.ba/vozila/ (besplatni)
 
Član
www.superoglasi.ba < vozila

Ne znam, autopijaca je najpreglednija i plus ne placa onaj koji hoce da vidi oglas nego onaj koji daje oglas. Ali opet online prodaja i ovako reklamiranje to jos nije popularno kod nas, nije internet popularan a da bude prodaje, razumljivo je :D
 
Har3 je napisao(la):
www.superoglasi.ba < vozila

Ne znam, autopijaca je najpreglednija i plus ne placa onaj koji hoce da vidi oglas nego onaj koji daje oglas. Ali opet online prodaja i ovako reklamiranje to jos nije popularno kod nas, nije internet popularan a da bude prodaje, razumljivo je :D

nebih se slozio oko teze o popularnosti INterneta kod prodaje auta, koliko ja ljudi znam, prvo mjesto na kojem traze auto je Internet, od njemackog mobile pa do domacih oglasnika. Jos jedna nepobitna cinjenica je to da cak i stare generacije ljudi koji nikada za komp nisu sjeli, sad mole mladje narastaje da im "namjeste" one auto oglase a da malo pogledaju sta se prodaje : )

A iz iskustva jos mogu reci da sam za par jarana oglasio auta na AutoMarket-u i prodala su se u sedmici dana (a isti ljudi su mjesecima oglasavali po novinama i nista). Logicno je to, jer na interetu mozes ponuditi masu informacije, kvalitetne slike, itd, sto novinama neces moci postici nikad.

Kazes "neplaca onaj ko pregleda". pa zar ima i takvih oglasnika danas, da placa i onaj ko pregleda oglas?
 
automarket je napisao(la):
Kazes "neplaca onaj ko pregleda". pa zar ima i takvih oglasnika danas, da placa i onaj ko pregleda oglas?

UH, ima bogami, superoglasi, plati da procitas oglas.

Sta nam to govori? Govori nam je da i printani mediji, svjesni da Internet sve vise i vise preuzima primat i kod nas, posebno kad su robe vece vrijednosti u pitanju. Njihov "core" business je print, al jednostavno nisu mogli neprimjetiti da nebiti online, moze uskoro znaciti "nebiti nikako".

Ipak, ne mogu staviti da je sve free, jer bi tad bili konkurencija sami sebi, tj svom print izdanju. Da je brojka ljudi koji koriste net mala, to ih nebi zabrinjavalo, al vjerovatno imaju info o kolikom se broju radi, pa su svjesni da bi to bio direktan udar na tiraz, tj na prodaju! Znaci, sve nas je vise, i iz dana u dan sve vise napredujemo (u svakom pogledu :) mislim naravno na nas, online generaciju.
 
Član
Ne pratim ni jedan mogući, ali bih stvarno volio da i kod nas zaživi OnLine kupovina..
 
dragi svi,

vidim poceli smo polako i sa glasanjem, hvala svima koji su uzeli ucesce.

Molio bih sve da nam kroz odgovor na ova thread, ukratko obrazloze svoj glas.

Npr da nam kazete_ taj i taj oglasnik mi je najboljei jer je BESPLATAN (placa se), jer se mogu ubaciti X slika, jer je pregledan, jer ima dobru pretragu, jer .... Nebi bilo lose da svakako sve navedene posjetite i analizirate funkcionalnost, to bi bilo fer i korektno da se dobije sto bolja objektivna ocjena.

Mislim da ce ovo pomoci i ljudima koji razvijaju ove online servise, da stvari pogledaju ocima krajnjih korisnika i ucine ih jos boljim.

Hvala svima.
 
Alen_P je napisao(la):
Ne pratim ni jedan mogući, ali bih stvarno volio da i kod nas zaživi OnLine kupovina..

ne vjerujem da si mislio na online kupovinu auta :)
al dobra stvar je da upravo online oglasnici prvi uvode online kupovinu u BiH. recimo za one koji nisu upoznati, od ovih navedenih oglasnika: market.ba i automarket.ba omogucuju kupovinu "izdvojenih oglasa" putem kreditne kartice, brzo i 100 % sigurno putem 2co online posrednika. VF (danasnji konzum) takodjer koristi ovaj servis (doduse, malo kasne za nama oglasivacima :) ima jos nekoliko specijaliziranih oglasnika (neke od njih razvila je upravo moja firma) koji takodjer nude istu stvar.
 
Član
Ja sam nekako navikao na autopijacu jer brzo pregledam sve modele auta koji me interesuju, mislim da je to i stvar navike. Ali ipak sam dao glas automarketu, jer je besplatan, a i fino mi izgleda i stranica i sve to, samo se trebam naviknuti...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top