najbrze auto na svijetu:)

najbrze auto na svijetu:)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
simic je napisao(la):
inace sam veliki fan Top Gear-a (mislim da jedino za to mogu reci da sam fan :) )
evo tu bas taj test di ga vozi 407 kmh .. najnevjerojatniji su mi podaci da ce ako se nastavi tako voziti, gume se potrositi za xy minuta, gorivo potrositi i ostale stvari..
http://www.youtube.com/watch?v=LO0PgyPWE3o

inace, na stazi veyron nije tako brz.. ima autica koji su visestruko jeftiniji od njega, a deru ga za par sekund
i.. :) ali neupitno je to da je zvjerka..

ovo se mora potkrijepiti

Nürburgring lap times


7:22. Dodge Viper SRT-10 ACR
7:26. Chevrolet Corvette C6 ZR1
7:29 2009 Nissan GT-R 76 840 dollar
7:34 Porsche 911 GT2
7:35 Ruf Rt 12
7:38 Porsche 911 Turbo
7:39 F430 Scuderia
7:40 Bugatti Veyron 16.4 1 463 000 dollar

Budimo realni,ovih 407 kmh nikakvu funkciju nema zapravo,prvo na stazi da bi se to postiglo trebas specijalnu ovalnu stazu,zatim na javnim prometnicama NIKAD neces navuci ni priblizno tih 407kmh.Mislim da bih se ovdje slozio sam tiborom,veyron je produkt cistog havlisanja vw da mogu napraviti tako nesto,mislim na max speed,a to sto ga na stazi dere visestruko jeftiniji GTR to je manje vazno (sarkazam) i to malo je rec "dere",11 sekundi je previse na stazi.

I onda se neko cudi sto ne volim veyrona...
 
Član
Pogledajte ovo jednostavno 255mph top speed bice vam sve jasno i 1183 ks V8 motor !!! http://www.youtube.com/watch?v=uFtjgjdeTt4
 
e hebala vas vise ta max speed,ko djeca mala se navukla na to.

max speed mi je najgluplji podatak o jednom autu.:icon_evil:

Sori na direktnosti!:icon_twisted:;)
 
Član






(from G-Power Press Release) High-Speed world record 228,4 mph - 367,4 km/h

After the record for the world’s fastest BMW sedan, G-POWER did it again and broke the long-standing record of the BRABUS Rocket for the fastest sedan in the world.

In November 2008 the 750 hp strong G-POWER M5 HURRICANE RS realised a new top speed of 228,3 mph (367,4 km/h). This speed has been clocked and certified at the ATP High-Speed test track in Papenburg. With it the since October 2006 valid record of 365,7 km/h has been broken.

The G-POWER high-speed world record has been realised with a 20 hp stronger evolution of the famous G-POWER M5 HURRICANE which has been clocked with 360 km/h earlier in 2008 and holds the record for the fastest BMW sedan. The extra power of the G-POWER M5 HURRICANE RS is the result of two modified superchargers from G-POWER’s technology partner ASA, with enlarged capacity. In the following the boost level of the G-POWER BI-Kompressor system could be raised from 0,7 bar rel. to 0,8 bar rel.

But still the G-POWER BI-Kompressor system has not yet reached its limit. According to CEO and engineer Christian Stöber:” …we can rise the boost level up to 1,0 bar rel. and more” and CEO Zoran Zorneke is of the opinion:” we can still improve, if we see the need for it”

------------------------------------------------------------------------
:123:
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Budimo realni,ovih 407 kmh nikakvu funkciju nema zapravo,prvo na stazi da bi se to postiglo trebas specijalnu ovalnu stazu,zatim na javnim prometnicama NIKAD neces navuci ni priblizno tih 407kmh.Mislim da bih se ovdje slozio sam tiborom,veyron je produkt cistog havlisanja vw da mogu napraviti tako nesto,mislim na max speed,a to sto ga na stazi dere visestruko jeftiniji GTR to je manje vazno (sarkazam) i to malo je rec "dere",11 sekundi je previse na stazi.

I onda se neko cudi sto ne volim veyrona...

Nediraj mi Veyrona :D Jedino oficielno vrijeme GT-Ra i Veyrona uradio je Top Gear sa istim vozacem na istoj stazi i Veyron je bio brzi. Nema sumnje da je GT-R strasna masina po svim mjerilima, al Veyron je jednu stepenicu iznad, iz kojeg god ugla gledao. Veyron je napravljen da bude izuzetno brz luksuzni sportas, GT-R je napravljen da bude ekstremno brz, ostale stvari su u drugom planu. Vrijeme na "Ringu" s GT-Rom ostvario je tvornicki Nissanov vozac i NIKO vise za sada. Porsche je cak uzeo jednog GT-R, odveo ga na stazu i njihov test vozac je uspio odvoziti najbrze 7:54 s (mozda se i sjecas afere kad ih je Porsche prozvao za laziranje rezultata). S druge strane, vrijeme Bugattia Veyron na toj stazi ostvario je skroz nepoznat vozac na Ringu, australijskog magazina Wheels Mechanic. I to je vrijeme ostvareno kada je staza bila dosta zauzeta, morao je prestici za vrijeme kruga nekoliko automobila - sto se odrazava svakako na vrijeme. Zato nemoj gledati te podatke bas crno na bijelo. Veyron je mozda i najbrzi automobil koji ce ikada autoindustrija napraviti, posebno sad kad stignu nove eko norme, koje ce i Porschea natjerati da predje na 4 cilindra i slicno tome. I s druge strane, na cesti auto s boljim ubrzanjem je brzi, ti kad krenes u startu i postavis se "ispred" drugog, taj nema vise sanse da te sigurno obidje negdje. Drugo je staza gdje i u krivinama mozes prestizati, na cesti to ne mozes, game over kad neko stane ispred tebe, ako su vozaci jednako dobri...
 
Moram priznati da se slazem sa svime.I da,citao sam o aferi porsche-nissan,ko je ono vozio GTR-a,walter rohrl jel? Hm,ne znam jbg,ova voznaj gtr-a 7:29 je potvrdjena video snimkom,jedino sto nije sasvim sigurno jeste koje gume su koristili,japanci tvrde standardne,stock,dok "ljubomrni" porsche tvrdi da nema sanse da nisu koristili trkace slikove,eh sad.

Istina,sumnjicav sam ja uvijek bio,al nisam htio priznat,suvise volim japance:D

A ovo sto pricas za game over ako si iza,pa ima veze jbg,ma joj oko gluposti se prepiremo,moj zakljucak je da tesko ima bolje auto za pare GTR-a,sigurno si citao u EVO-u onaj test kada su ga suprostavili corvetti ZR1 na drag pisti kada je gtr bio za par STOTINKI sporiji,pa kad su ga usporedili sa R8-icom na cesti gdje je GTR ponizio audija toliko da je drugi vozac morao pustati gas da ga ovaj u audiju pristigne i konacno,zadnji test GTR vs GT3 na Bedfordskom autodromu,ovdje sam odlijepio kad sam procitao rezultat:GTR na relativno kratkoj stazi ostvario nesto vise od 1 sekudne bolje vrijeme.A konkurent mu je trebao biti Turbo,hehe:icon_twisted::D
(i da,iako je gt3 nesto slabiji konjazom,specificna snaga mu je koliko me sjecanje drzi cak i bolja,stoga ovo me stvarno iznenadilo i plus sto je gt3 zamisljen kao pravi trkac kojem je mjesto iskljucivo na stazi))

I da,kad smo kod ovog zadnjeg,pazi sad,ako je prema sluzbenim podacima vrijeme veyrona na Ringu 7:40,a gt3 7:42 a radi se o stazi dugackoj preko 20 km,stoga ako GTR na mnogo kracoj stazi radi vremena za sekundu brza od gt3,sta mozemo onda zakljuciti?:D
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Moram priznati da se slazem sa svime.I da,citao sam o aferi porsche-nissan,ko je ono vozio GTR-a,walter rohrl jel? Hm,ne znam jbg,ova voznaj gtr-a 7:29 je potvrdjena video snimkom,jedino sto nije sasvim sigurno jeste koje gume su koristili,japanci tvrde standardne,stock,dok "ljubomrni" porsche tvrdi da nema sanse da nisu koristili trkace slikove,eh sad.

Istina,sumnjicav sam ja uvijek bio,al nisam htio priznat,suvise volim japance:D

A ovo sto pricas za game over ako si iza,pa ima veze jbg,ma joj oko gluposti se prepiremo,moj zakljucak je da tesko ima bolje auto za pare GTR-a,sigurno si citao u EVO-u onaj test kada su ga suprostavili corvetti ZR1 na drag pisti kada je gtr bio za par STOTINKI sporiji,pa kad su ga usporedili sa R8-icom na cesti gdje je GTR ponizio audija toliko da je drugi vozac morao pustati gas da ga ovaj u audiju pristigne i konacno,zadnji test GTR vs GT3 na Bedfordskom autodromu,ovdje sam odlijepio kad sam procitao rezultat:GTR na relativno kratkoj stazi ostvario nesto vise od 1 sekudne bolje vrijeme.A konkurent mu je trebao biti Turbo,hehe:icon_twisted::D
(i da,iako je gt3 nesto slabiji konjazom,specificna snaga mu je koliko me sjecanje drzi cak i bolja,stoga ovo me stvarno iznenadilo i plus sto je gt3 zamisljen kao pravi trkac kojem je mjesto iskljucivo na stazi))

I da,kad smo kod ovog zadnjeg,pazi sad,ako je prema sluzbenim podacima vrijeme veyrona na Ringu 7:40,a gt3 7:42 a radi se o stazi dugackoj preko 20 km,stoga ako GTR na mnogo kracoj stazi radi vremena za sekundu brza od gt3,sta mozemo onda zakljuciti?:D

Brate gluha su doba i mozak mi radi na rezervi tako da mi racunanje neide bas najbolje a nisam ni skonto ove sekunde nista.Htjeo sam nesto drugo da kazem.
Koliko god on konja imao i kolika god mu krajnja brzina bila ja sa SAAB 900 Turbo i TRIZEX sa Cromom Turbo cemo mu se keve naderat od Tuzle do Sarajeva sa krsevima i sa 182 puta manje goriva i amortizacije.
Kakve mi fajde od njega kad ja to nemam novca ni da kupim niti da vozam.
Tako da mi ni na mali mozak ne pada da se ubjedjujem sta je bolje sa nekim na forumu.GTR cu nekad akobogda mozda i moci kupiti i kupio bih kad bi mogao ali ovo nikad i kad bi mogao.
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
I da,kad smo kod ovog zadnjeg,pazi sad,ako je prema sluzbenim podacima vrijeme veyrona na Ringu 7:40,a gt3 7:42 a radi se o stazi dugackoj preko 20 km,stoga ako GTR na mnogo kracoj stazi radi vremena za sekundu brza od gt3,sta mozemo onda zakljuciti?:D

Posto vidim da zakljucujes a cini se nisi procitao najpazljivije sta sam gore pisao za vrijeme na Ringu, evo ovako...

Top Gear test traka:

Bugatti Veyron 1:18.3
Pagani Zonda F 1:18.4
Maserati MC12 1:18.9
Ferrari Enzo 1:19.0
Radical SR3 1:19.0
Ariel Atom 1:19.5
Lamborghini Gallardo LP560-4 1:19.5
Porsche 997 GT2 1:19.5
Ferrari F430 Scuderia 1:19.7
Nissan GT-R 1:19.7

Itd...
 
da ti iskreno kazem ti brojevi haman da ne znace puno,rekordi na Ringu govore da MC12 dere i veyrona i zondu,rekordi Top Gear-a govore suprotno,bjez ba.

Uglavnom da ne duljimo vise,moj heroj ovdje je GTR,auto koje je duplo jeftinije od najjeftinijeg na toj listi gore (osim ovih radikala),a ostvaruje vrijeme skoro isto kao jedan ferrari enzo.HEROJ!

i321886_1.gif



:D:D:D


i321888_smiley.php.gif
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top