najbrze auto na svijetu:)

najbrze auto na svijetu:)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ne znam u kojoj bi epizodi Zone sumraka bilo iole moguće da i ja zasjednem za volan ove beštije, ali eto, barem da znam da i takvo što postoji. Oko milju eura skup autić.

Ne samo da je jedan od najskupljih, to je čak i manje bitno u ovoj priči – radi se o trenutačno najbržem serijskom automobilu. Bugatti Veyron iz 2006. godine razvija brzinu od 370 kilometara na sat! Tako barem kaže tvornička deklaracija, a sada znamo da će potegnuti i do 407,9 km/h, što je dokazao James May iz Top Geara.
Njegova je ukupna brzina zaista impresivna, ali pada u drugi plan kada znamo, a znamo, da će svoje dvije tone do stotke natjerati za 2,5 sekundi. Prosječni bolid Formule 1 istu će brzinu postići za “bijedne” 3,2 sekunde. Mrcina razvija snagu od 1000 konja, što ga ujedno čini i najsnažnijim automobilom. Toliko “naj” na jednom mjestu teško je naći.
 
Član
a i neznam kolko je to baš obični..serijski.. automobil, jer oni se rade po narudžbi, ako želiš možeš i biti prisutan dok ga rade

.. zapravo je opet serijski ugrađuju iste dijelove u sve :icon_redface:
onaj nissan gtr novi nije serijski, svaki ima drukčije teh. podatke
 
Početnik
corrado je napisao(la):
a i neznam kolko je to baš obični..serijski.. automobil, jer oni se rade po narudžbi, ako želiš možeš i biti prisutan dok ga rade

.. zapravo je opet serijski ugrađuju iste dijelove u sve :icon_redface:
onaj nissan gtr novi nije serijski, svaki ima drukčije teh. podatke

I drugacije dijelove motora i mjenjaca ;)
 
Član
20 godina je druze davno bilo...nije ovde tema o cackanju i tuniranju i ko zna sta vec nego o najbrzem serijskom automobilu i trenutno ga nema brzeg od ovog kolko god neko cacko:)...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top