Naftaši prate svjetsko tržište samo kada raste cijena

Naftaši prate svjetsko tržište samo kada raste cijena

BHT Ovisnik
hajde dobro to sve,ali otkud im osnova da plin poskupe i ako je benzin padao :/
 
BHT Ovisnik
sada gonjam plin,ali dok sam vozio jettu isla je iskljucivo na lozu i vise sam prelazio nego s dieselom na ovim privatnim pumpama,da je bar gorivo neke kvalitete pa hajde,smijesno koliko auto manje trosi na gorivu izvana...
 
Član
evo nove radosti:
Od ponedjeljka skuplje gorivo za pet feninga u FBiH
http://www.rtvslon.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=9096:eek:d-ponedjeljka-skuplje-gorivo-za-pet-feninga-u-fbih&catid=1:vijesti&Itemid=5
 
Član
Glavna priča je.. kupili smo gorivo po većoj cijeni i cijene će pasti dok se zalihe ne potroše, to je uredu.. samo nije uredu što su te zalihe beskonačne... Na sreću postoji lož ulje, tako da je cijena svakako prihvatljiva, jer iznosi 2.00KM
 
Član
Pad od par % ne znaci nista ako je trend da dugorocno ide gore. To sto portali i TV senzacionalno jave pad cijene to je cista glupost. Ako se u nastavi ovaj pad cijene na trzistu tek na 92.00 bi nasi naftasi mogi da pocnu da razmisljaju o pojeftinjenju. Kinezi (drugi svjetski potrosac) su poprilicno zasrali ovaj zadnji kvartal 2012-te sa naftom, tako da ce to ici gore jos... Nazalost.

jpafm8.jpg


Sto se tice plina isto sTanje...

snckcn.jpg
 
Član
Jeli jos neko upratio sinoc, ne znam sad tacno ali mislim da je OBN bio u pitanju, helem tamo neki rece da ce kroz narednih 20-30 dana cijena pasti i do 2.30 po litri.
Do kraja godine cak i do 1.90KM jer je najavljen konstantan pad cijene na svijetskom trzistu...
 
Član
vw_damir je napisao(la):
Jeli jos neko upratio sinoc, ne znam sad tacno ali mislim da je OBN bio u pitanju, helem tamo neki rece da ce kroz narednih 20-30 dana cijena pasti i do 2.30 po litri.
Do kraja godine cak i do 1.90KM jer je najavljen konstantan pad cijene na svijetskom trzistu...

Ja sa OBN-a nikog` i nista ne shvatam ozbiljno ;)

Do pocetka marta jako tesko da ce biti osjetnijih pojeftinjenja (ako ih bude upste), a tolikih da dodje gorivo na 1.90KM mozes zaboraviti da si ikad cuo.
 
Član
vw_damir je napisao(la):
Jeli jos neko upratio sinoc, ne znam sad tacno ali mislim da je OBN bio u pitanju, helem tamo neki rece da ce kroz narednih 20-30 dana cijena pasti i do 2.30 po litri.
Do kraja godine cak i do 1.90KM jer je najavljen konstantan pad cijene na svijetskom trzistu...

Bajke su na drugom sajtu.
 
Član
vw_damir je napisao(la):
Jeli jos neko upratio sinoc, ne znam sad tacno ali mislim da je OBN bio u pitanju, helem tamo neki rece da ce kroz narednih 20-30 dana cijena pasti i do 2.30 po litri.
Do kraja godine cak i do 1.90KM jer je najavljen konstantan pad cijene na svijetskom trzistu...

Nevjerujem da je bio OBN,ali i ja sam i citao na netu u nekom clanku,a i bilo je na tv da ce gorivo spasti na oko 2 km,razlog je "Kao" Kina smanjuje potrosnu svjetske nafte i sta ja znam sta vec,ma da je to meni pomalo sumljivo al eto,nadamo se da ce pojeftiniti da se vozimo ko ljudiii :D
 
Top