Nabavka N2O

Nabavka N2O

Član
Zar nije pametnije skupit pare i investirat u kvalitetan turbo sistem ? Lijepo imas nesto ekvivalentno nitru uvijek kad pritisnes gas i ne moras nista punit ;)
 
Član
jeste pametnije ali i dosta skuplje a i koe posle prodat takvo auto nece
svak ostavit isto auto i doradjivat ga pola zivota...
a nitro se jednostavno skine i prodas ga za iste pare turbo sistem je dosta ozbiljna stvar
za koju treba i znanja malo vise u odnosu na nitro...
 
Početnik
na lageru Wizard Of Nos n2o sistemi komptet sas 5 i 11lb bocama

cijene su slijedece:


StreetBlaster 150i2 ( single port mokri ) sa orogonalnom 5lb bocom - 1576KM - vise info ovdje http://noswizard.com/product_desc.php?id=138


Streetblaster 150i2 sa 11lb bocom - 1713KM

Streetblaster 150i4 ( multiport za 4 cilindra ) sa 11lb bocom - 1920KM


U cijene ukljucen PDV
 
Član
Pa nece ni neki turbo mnogo vise od ovog nitra doci, jeste sama turbina nova 1000, a pored nje jos treba svasta nesto da ne brojim sad, al uz otpade i internet i poznanstva i svasta nesto od gore navedenih cca 2000 KM se moze sklopiti fin turbo sistem.
 
Član
iako se ne volim mjesat ni u ciji biznis,ovim postom da se unaprjed izvinem muhi
jer cu jednim djelom njegov post prozvat ne namjerno
ali nitro kit se da uz dosta mannje para slozit al opet nije to za svakog nit bi preporucivao da svak sebi slaze od drugih komponenti itd al se moze jeftinije proc ako se malo kuzis a ako ne onda plati pa klati;)
 
Početnik
uvijek ima opcija DIY i moze se n2o kit slozit u kucnoj radinosti, ali ako nedaj boze stvari krenu niozbrdo onda je problem ...


i ove N2O kitove prave ljudi a ne vanzemaljci...
 
Član
A da li u tvoje cijene ulazi i ugradnja sistema ili su cijene samo dijelova ?

Ja se u nitro slabo razumijem ali me pomalo zanima ?

I jos jedno pitanje, mozda vise Tepsiji nego Muhi al ajd, da li motor trpi vece opterecenje od nitra ili od turba ?

Ako bi uzeli za predpostavku da imamo motor od 100 HP pa dodamo sisteme koji priblizno daju isto snage recimo.

Jasno mi je da nitro traje 3 minuta ukupno i da se ubrizgava samo u toku trke na bla bla obrtaja i brzine i koristi par sekundi i bla bla a s druge strane turbina daje maltene nostop pritisak ali postaje efikasna tek nakon odredjenih obrtaja i tako dalje i blize.

Ali zanima me recimo uticaj turba i nitra na dijelove motora, i isto pred uslovi za nitro, tipa ako se stavlja turbo pozeljna kompresija je 8-9 sta znam nemojte me drzati za cifre. Moze li se nitro ugraditi na motor koji ima kompresiju 14.5 recimo?
 
Početnik
pretpostavljam da razumijes engleski, pa pogledaj ovdje

http://noswizard.com/technical.php


cijene su BEZ ugradnje


za nitro systeme postoje i progresivni kontroleri koji sipaju onoliko nitra koliko je dat gas uz prethodno podesenje, ali za drag race obicno je to puni shoot ..

Jasno da na motor od 100ks , 100ks nitra predstavlja veliko opterecenje i to ne samo na motor nego za sve pogonske dijelove

uz kit dobijes dizne 25-250KS , tako da mozes staviti na svaki motor pa i onaj od 50ks staviti nitro system, mozda ne od 150ks ali od 25 sigurno da ide..

generalno svaka nadogradnja motora , dal to bilo sa nitro ili turbo systemom podrazumijeva da bude odradjena od strane profesionalaca, za nitro systeme pogotovu velike snage je preporucljivo uraditi i NITRO mapu kako bi motor radio pod nitrom bezbjedno , naravno SMchiptuning nudi takve nadogradnje a za sva pitanja stojimo na raspolaganju :)


mozda i Srdjan napise koju sad ako stigne :)
 
Član
dzaba ti hiljadu MAPA i TUNERA ako "auto ne pripremis i ne znas preUslove za takvo nesta"


@menjic
pitanje nije precizirano ali vise nekako generalno motor trpi VISE nitra nego s turbom. mada je to sve u sto se kaze "PET DEKA"...

motor ne trpi greske i gluposti s nitrom ama bash nikako.

MUHA rekao:
za nitro systeme postoje i progresivni kontroleri koji sipaju onoliko nitra koliko je dat gas uz prethodno podesenje, ali za drag race obicno je to puni shoot ..

ispravka...

bash je kontra nego kako si napisao...

kontroler gleda okretaje motora i shodno tome povecava/smanjuje pulsiranje selenoida, po tvom napisanom neko tko se ne razumije shvatio bih da ako na 3000 obrtaja dadnes ful gas odmah dobijes Puni SHOOT sto nije tacno... znam ja sta si htio napisat ali dr ce pogresno skuziti.

a za drag obicno ne koristi puni shoot jer ti shootevi nisu mali i instant snaga obicno bih rezultirala velkim praskom mislim BOOM.

evo kako bi to trebalo izgledati

[attachment=34736]
 

Prilozi

  • za bht mapa.JPG
    za bht mapa.JPG
    107,8 KB · Pregleda: 66
Član
Pa na generalno sam i mislio, cisto radi poredjenja cijene dva sistema i potrebnih dodatnih prerada motora, jer normalno za sistem koji ce vise da optereti motor potrebno je i vise prepravki da se uradi pa je onda i skuplji.

Necu da ulazim u to sta je bolje, nego samo poredim cijene, jer mislim da ako je rijec o jeftinijim-slabijim-amaterskim sistemima jeftinije dodje skrpit neki turbo, nego nitro.
 
Član
Da ne idemo ovdje u OFF

evo nove teme

http://www.bhtuning.com/turbo-sistem-vs-nitro-sistem-prednosti-mane-itd-t-42629.html

a ovdje :icon_exclaim:
 
Član
Ok, izvinjavam se.

Znaci dokle je dosla masina za punjenje NO2 tu je thread stao ?

Koji pritisak moze da puni ?

Koje Boce ?

Ja mislim da je dotle doslo :D
 
Član
Punjenje u messeru medicinske boce (8kg) kosta 76km, ja punio prije 10-ak dana, odnosno ostavio praznu uzeo punu
 
Član
Jassmin je napisao(la):
Pitanje ko je imao iskustva sa ovim... Da li iko od raje sa foruma koristi nitro u svom autu, gdje puni boce i po kojim cijenama... Jer bih ja mogao puniti, samo me zanima cijena po kojoj raja nabavlja, a ja toga imam... da vidim jel se možemo naći u gengama...:lol:

pozz brate ja sam imao nesto iskustva sa ovom opasnom stvarcicom
u banjaluci ima tuning shop koji ovo nabavlja
citav nitro N2O kit kosta 800 maraka a punjenje kod njih je 55km po litru
inace si to boce od 2l pa komotno mozes traziti 100km
pozz
 
Član
za korisnu inormaciju nikad nije kasno ni rano, mozda bash nekome s foruma zatreba ta informacija ;) glupost je kada se dizu nebitne teme
 
Top