Nabavka N2O

Nabavka N2O

Član
Pitanje ko je imao iskustva sa ovim... Da li iko od raje sa foruma koristi nitro u svom autu, gdje puni boce i po kojim cijenama... Jer bih ja mogao puniti, samo me zanima cijena po kojoj raja nabavlja, a ja toga imam... da vidim jel se možemo naći u gengama...:lol:
 
Član
punjenje boce od 8-9 kg plina kosta 70-85 KM zavisi kako kada . toliko sam ja placao..

punjenje ovih orginalnih manjih boca od 3-5 kg kosta oko 40-50 KM zavisi kako se dogovoris s covjekom koji ti to radi...

odgovorni ljudi u messeru tesko da ce pristati puniti nitro orginalne boce radi sigurnosti i prelaznog ventila s njihovog na americki standard.. ima u mostaru znam veza i to se radi jeftino oko 40 KM 5kg dusicnog oxidula..

koliko je kod tebe punjenje . po kili ili posebno racunas kilazu jedne boce .... ja ti mogu prodati odmah 20-30 kg nitra ako sve bude ok... kako punis ?, mozes li nabiti blizu 100 bara u bocu ? ako mozes napuniti one orginalne boce od 8 kg plina sa 10 kg plina imas posao da ne moras raditi :)
 
Član
tepSIJA je napisao(la):
punjenje boce od 8-9 kg plina kosta 70-85 KM zavisi kako kada . toliko sam ja placao..

punjenje ovih orginalnih manjih boca od 3-5 kg kosta oko 40-50 KM zavisi kako se dogovoris s covjekom koji ti to radi...

odgovorni ljudi u messeru tesko da ce pristati puniti nitro orginalne boce radi sigurnosti i prelaznog ventila s njihovog na americki standard.. ima u mostaru znam veza i to se radi jeftino oko 40 KM 5kg dusicnog oxidula..

koliko je kod tebe punjenje . po kili ili posebno racunas kilazu jedne boce .... ja ti mogu prodati odmah 20-30 kg nitra ako sve bude ok... kako punis ?, mozes li nabiti blizu 100 bara u bocu ? ako mozes napuniti one orginalne boce od 8 kg plina sa 10 kg plina imas posao da ne moras raditi :)

Uglavnom ovako ide, 10 KM po kilogramu, bez obzira na veličinu i tip boce.

Što se tiče punjenja, treba mi samo koji dan da provjerim da li će sve biti ok da ja to mogu na licu mjesta napuniti, bez da se šalje u Hrvatsku, jer iz Messera sve ide u Hrvatsku i vraća se nazad u BiH u roku neka dva-tri dana, zavisi kad šalju kamion.

U svakom slučaju mogu ponuditi 10 KM/kg, a to oko pritiska koliko se može nabiti u bocu moram provjeriti da li se to smije raditi i ako smije 10 kg da stane u bocu od 8 kg onda i to mogu.
 
Član
Znam ja gdje se puni, kome se salje i tko puni u HR :) bio sam u Messeru Kutini ako tu mislis ?
u bocu od 8 kg moze stati 13 kila provjereno ali pitanje je tko to "smije uraditi" i koristiti... obicn nitro sistemi kada otvore selenoid na 90+ bara nikada vise se ne zatvore :cool::lol:... u BIH imaju samo 2-3 sistema koja to podrzavaju... znam da sam ja jedan prodao i jos se uvijek koristi u autu.

10 km po kilogramu nije skupo ako je stalno dostupno bez da se salje u HR.
 
Član
tepSIJA je napisao(la):
Znam ja gdje se puni, kome se salje i tko puni u HR :) bio sam u Messeru Kutini ako tu mislis ?
u bocu od 8 kg moze stati 13 kila provjereno ali pitanje je tko to "smije uraditi" i koristiti... obicn nitro sistemi kada otvore selenoid na 90+ bara nikada vise se ne zatvore :cool::lol:... u BIH imaju samo 2-3 sistema koja to podrzavaju... znam da sam ja jedan prodao i jos se uvijek koristi u autu.

10 km po kilogramu nije skupo ako je stalno dostupno bez da se salje u HR.

Da u Kutini, a sa Messerom u Rajlovcu je živa peglancija, dok dođeš, dok ti boca stigne, dok platiš prođe vremena... Svaki dan sam kod njih hehe.

Jel' možeš pronaći sliku tih američkih i naših standardnih ventila na netu, da pogledam da vidim jel' mogu i to puniti, ako je samo u pitanju navoj mislim da neće biti problema.

A što se tiče punjenja tih 13 kg, ak' boca može to trpiti po fabrici, onda smijem napuniti, sve u granicama normale.

Sutradan ću provjeriti neke stvari oko toga..

OggyBoy je napisao(la):
Sory za off. Koliko taj nitro moze da traje, npr., ta boca od 10 kg?

To ti ne bih ja znao reći, nisam ga nikad u praksi koristio, ali to se napuni na 10 kg i to je to, zavisi koliko puta stisneš gumb
:lol:

xzone je napisao(la):
gdje ima kupiti boca za nitro one od 3-5kg i cijena

To moram provjeriti pa javim.
 
Član
xzone je napisao(la):
gdje ima kupiti boca za nitro one od 3-5kg i cijena

rijetko je to... moze se naci.. oko 150-250 EUR-a

OggyBoy je napisao(la):
Sory za off. Koliko taj nitro moze da traje, npr., ta boca od 10 kg?

zavisi koliko su velike dizne... tj koliko nitra u jedinici posaljes u motor.

ja sam koristio boce u kojima ima 8 kg nitra. a praksa je slijedeca...
Pucao sam u prosjeku 80-100 KS u motor nekih 10-11 sec u jednoj utrci koja traje 13-14 sekundi... odprilike sam mogao odvoziti 15 trka i nakon toga opadne pritisak u boci i ne mozes da koristis nitro jer nije ista smjesa gorivo/nitro/zrak kao kad je puna boca.

znaci 15 trka x 13 sec = oko 3 min - 3,5 min i to je to :123:

ja sam cesto nosio 2 nekad i 3 boce nitra jer prvih 5 shootova su najbolji i na njima mi je mapirano auto...

dosta novajlija grijesi tako sto ispuca nitro do kraja... nisu svjesni da svakim paljenjem nitra dodaju Extra gorivo u motor i nakon svakog paljenja pritisak u boci pada pa samim time i manje nitra u motor udje sto na kraju rezultira pogresnom smjesom u cilindru.

takvi nitro sistemi i koristenje nije dugotrajno, pitanje je vremena koliko ce motor trpiti i reci CAO vlasniku..

ima dosta nacina za rijesiti navedeni problem ali treba $$$ i nekoga tko zna oko toga...

@Jassmin

imam ti ja 5 komada tih "prelaznih navoja" sa MESSER boce na USA standard koji oni koriste... mozes napravit crijevo potrebe duzine i navoj da radis "pretakanje" iz jedne u drugu ako vec imas potrebu opremu za ostalo.
 
problemi sa pritiskom su jako izrazeni na 'medicinskim' bocama ...

sa originalnom bocom vozis bez problema do nekih 8-10 % preostalog N2O.
provjereno.

u messeru u SA dodje punjenje boce (male medicinske) i originalne 72 KM (preko HR), ali se ceka 10-20 dana, zavisi kada imaju turu...

ako mozes odmah puniti javi, ima nas 3-4 i u SA koji bi bili stalne musterije ;)
 
Član
silverstar je napisao(la):
problemi sa pritiskom su jako izrazeni na 'medicinskim' bocama ...

sa originalnom bocom vozis bez problema do nekih 8-10 % preostalog N2O.
provjereno.

u messeru u SA dodje punjenje boce (male medicinske) i originalne 72 KM (preko HR), ali se ceka 10-20 dana, zavisi kada imaju turu...

ako mozes odmah puniti javi, ima nas 3-4 i u SA koji bi bili stalne musterije ;)

Pripremam opremu, mislim da će moći bez problema... :icon_smile:
 
Član
Jassmin je napisao(la):
silverstar je napisao(la):
problemi sa pritiskom su jako izrazeni na 'medicinskim' bocama ...

sa originalnom bocom vozis bez problema do nekih 8-10 % preostalog N2O.
provjereno.

u messeru u SA dodje punjenje boce (male medicinske) i originalne 72 KM (preko HR), ali se ceka 10-20 dana, zavisi kada imaju turu...

ako mozes odmah puniti javi, ima nas 3-4 i u SA koji bi bili stalne musterije ;)

Pripremam opremu, mislim da će moći bez problema... :icon_smile:

Ajde javljaj ima li sta novo.., da ne saljemo u HR ako moze kod tebe.. ;)
 
Član
Bertony je napisao(la):
Jassmin je napisao(la):
silverstar je napisao(la):
problemi sa pritiskom su jako izrazeni na 'medicinskim' bocama ...

sa originalnom bocom vozis bez problema do nekih 8-10 % preostalog N2O.
provjereno.

u messeru u SA dodje punjenje boce (male medicinske) i originalne 72 KM (preko HR), ali se ceka 10-20 dana, zavisi kada imaju turu...

ako mozes odmah puniti javi, ima nas 3-4 i u SA koji bi bili stalne musterije ;)

Pripremam opremu, mislim da će moći bez problema... :icon_smile:

Ajde javljaj ima li sta novo.., da ne saljemo u HR ako moze kod tebe.. ;)

Pravim spravu za to, a fali mi wap mašina koja je u kvaru ili da je zbavim jeftino, nije kao svaka druga wap mašina, neg specifična, ne proizvode takve više... :icon_smile:
 
Član
Gdje se to ima kupit,da ugradi i koliko bi naplatio.U koje motore se te moze ugraditi.

nisam imao iskustva sa tim
 
Top