Na sta obratiti paznju kod HDi-a?

Na sta obratiti paznju kod HDi-a?

Član
Sve pise u naslovu, u pitanju je ovaj auto, ako se bude dobar uzecu ga, na sta da obratim paznju? http://www.polovniautomobili.com/oglas659260/peugeot_406_lx/#0

Koliko sam cuo ti motori imaju samo problema sa fap filterima
 
Član
ne znam za motor,ali hoces se uspjeti snaci sa volanom na desnoj strani??meni to skroz neobicno..
 
Član
semma je napisao(la):
ne znam za motor,ali hoces se uspjeti snaci sa volanom na desnoj strani??meni to skroz neobicno..

Ma opušteno, samo dok se držim desne trake :) Od 2012.godine će biti zabranjena registracija dešnjaka, pa bih tad morao da prebacujem na normalnu stranu. Pošto je registracija u julu, znači godinu i po dana imam, taman da skupim pare da to uradim.

@ZELA: Za ove od 90ks sam čuo da nemaju mana, ovi od 110ks kao mogu da imaju problem sa plivajućim zamajcem, kako ja to da proverim?
 
Od kud bas sa volanom na desnoj strani?
Nisam vidio da li ovaj ima FAP ali koliko ja znam i nemaju neke probleme sa FAP-om samo ih mijenjas na svakih 80 000-100 000km, sipas redovno aditiv i to je to, prije su FAP bili dosta skupi u odnosu na sad ako mislis na to. Dobar im je ovaj motor 2.0 110KS licno sam ga imao dobro je sluzio, samo jedan savjet prije nego sto ga kupis obavezno idi u najblizi ovlasteni servis i neka ti naprave spisak sta sve treba mijenjati na njemu i vidi da li se isplati uzet za tu cijenu da se ne bi poslije osjecao prevarenim. Sto se tice udobnosti udobniji je od novog 407 100% neces se tu pokajat ni malo. Toliko od mene
Ako ima neko iskustva sa kvarovima neka doda! ;)
 
Član
Sa plivajuzim zamajcem probleme imaju svi auti koji imaju plivajuci zamajac :D U principu taj zamajac ne trpi startove i slicne stvari, brzo odjebe i nije jeftin za popravku. Kazu da lupa kad ode, pa ces po tome valjda skuziti. A za HDI kazu da je fina masina, a treba provjerit sve sto i na bilo kojem drugom turbodizelu.
 
VR6Boki je napisao(la):
Sa plivajuzim zamajcem probleme imaju svi auti koji imaju plivajuci zamajac :D U principu taj zamajac ne trpi startove i slicne stvari, brzo odjebe i nije jeftin za popravku. Kazu da lupa kad ode, pa ces po tome valjda skuziti. A za HDI kazu da je fina masina, a treba provjerit sve sto i na bilo kojem drugom turbodizelu.

Sto se tice plutajuceg zamajca puno bolje prenosi snagu nego obicni a to da ne trpi startove to ne trpi ni jedan zamajac, plutajuci zamajac je jako dobar kome nije mrsko iskesirati dosta love za njega jer razlika prenosa snage se drasticno osjeti...iz iskustva preso sam sa 2.0 110KS na 1.6 110KS sa obicnog na plutajuci zamajac i drasticna je razlika u pocetku sam mislio da mi je auto cipovano! ;)
 
Član
FuelForTheSoul je napisao(la):
Od kud bas sa volanom na desnoj strani?
Nisam vidio da li ovaj ima FAP ali koliko ja znam i nemaju neke probleme sa FAP-om samo ih mijenjas na svakih 80 000-100 000km, sipas redovno aditiv i to je to, prije su FAP bili dosta skupi u odnosu na sad ako mislis na to. Dobar im je ovaj motor 2.0 110KS licno sam ga imao dobro je sluzio, samo jedan savjet prije nego sto ga kupis obavezno idi u najblizi ovlasteni servis i neka ti naprave spisak sta sve treba mijenjati na njemu i vidi da li se isplati uzet za tu cijenu da se ne bi poslije osjecao prevarenim. Sto se tice udobnosti udobniji je od novog 407 100% neces se tu pokajat ni malo. Toliko od mene
Ako ima neko iskustva sa kvarovima neka doda! ;)

Vozio sam se više puta u ovakvoj 406-ici i oduševila me, zato bih je i uzeo. A dešnjak iz prostog razloga što ga dobijam ključ za ključ za moj auto, a ovako bi trebao doplatiti barem 1000-1500e. Jeste da ću morati da menjam volan za godinu i po, ali do tad ću skupiti, a imam kombinaciju da me to izađe oko 600e(inače je 1000) Naravno ako bi bilo nekih skupih kvarova, onda bih se zakopao samo tako, zato sam i u razmišljanju...
 
dellas je napisao(la):
FuelForTheSoul je napisao(la):
Od kud bas sa volanom na desnoj strani?
Nisam vidio da li ovaj ima FAP ali koliko ja znam i nemaju neke probleme sa FAP-om samo ih mijenjas na svakih 80 000-100 000km, sipas redovno aditiv i to je to, prije su FAP bili dosta skupi u odnosu na sad ako mislis na to. Dobar im je ovaj motor 2.0 110KS licno sam ga imao dobro je sluzio, samo jedan savjet prije nego sto ga kupis obavezno idi u najblizi ovlasteni servis i neka ti naprave spisak sta sve treba mijenjati na njemu i vidi da li se isplati uzet za tu cijenu da se ne bi poslije osjecao prevarenim. Sto se tice udobnosti udobniji je od novog 407 100% neces se tu pokajat ni malo. Toliko od mene
Ako ima neko iskustva sa kvarovima neka doda! ;)

Vozio sam se više puta u ovakvoj 406-ici i oduševila me, zato bih je i uzeo. A dešnjak iz prostog razloga što ga dobijam ključ za ključ za moj auto, a ovako bi trebao doplatiti barem 1000-1500e. Jeste da ću morati da menjam volan za godinu i po, ali do tad ću skupiti, a imam kombinaciju da me to izađe oko 600e(inače je 1000) Naravno ako bi bilo nekih skupih kvarova, onda bih se zakopao samo tako, zato sam i u razmišljanju...

Aha, pa nista najlakse ti je da to saznas na jednostavan nacin a to je da sa vlasnikom auta odes do ovlastenog servisa, ako se bude bunio reci mu da ces ti platit sve, jer ako kupis na slijepo mozes se kajat duugo vremena zbog toga, mozda budes trebo ulozit i cak 1000 do 1500 eura u njeg mozda cak i vise zavisi da li je vrijeme servisa itd...a kad otvoris haubu naravno prvo na sto ces obratiti paznju jeste na glavu motora da li negdje curi, pa onda na karter i poluosovinu da li baca ulje gdje, kakav dim izlazi iz auspuha ako je plavkast to je turbina ako je crn onda mogu biti karike, ako izadje malo bijelog dima kad ga palis to moze biti dizna... ugl ako odes u servis tamo ce ti reci sve eto toliko od mene ;)
 
Član
Extra auto ,možda i najkvalitetnije što je Peugeot izbacio u zadnjih 15 godina. HDi90 je bolji za održavati zato što je jednostavniji(nema FAP-a ,plivajućeg..) ali je malo polijen , HDi110 je mjera ,puno veselije auto ide ,a potrošnja je otprilike ista. Što kaže Boki ,poslušati jeli lupa zamajac ,jer to je poskupo kad ode. Ali je sreća u nesreći ,što se može staviti obični zamajac od HDi90.
I ne bih ga uzmao ako ima FAP , to govno skupo za održavati a ni kurcu ne služi i obično se potrefi kad ga uzmeš da se mora aditiv dodavati ,filter čistiti...
Ostalo što ga može zezati su tako reći sitnice .
 
Član
Hvala svima, ovlašćen servis mi je ipak najjeftinija varijanta, jer ako se zajebem skuplje će da košta.
 
Administrator
ako dodje vrijeme da ga kupis i kasnije prodas sigurno ga neces lako prodati bas zbog volana... to je samo moje misljenje...
 
Top