My Pompone 999-klip str.2

My Pompone 999-klip str.2

Danas usao u garazu novi motor.Ducati 999,koji sam odavno zelio.Svasta nesto sam gledao i probao ovih dana,ali znao sam da cu na kraju kupit 999 :D srce je prevladalo razum...Motor je 2005 godiste,23000km,ja drugi vlasnik,dobio sam servisnu knjigu,sve fakture od onoga sto je radjeno na motoru.Ima dosta neke opreme,a specijalitet je Termignoni izduv od 54mm sa granama (no cat) koji je sam kostao 2200 eura (tako faktura kaze).Motor ima 148ks na tocku.Danas se vozao cijeli dan,dok me kisa nije zajebala.Nevjerovatno kako je obrtni momenat razmazan po citavom rendzu obrtaja,kulturno izvlaci,bez ikakvih udaraca u guzicu.Imate cak osjecaj da ne ide,jer nema tog udara obrtnog momenta,il barem se ne osjeti,ali sat najbolje govori koliko brzo idete.Nije pretjerano lagan,doduse Ducati su takvi,ali jednom kad ga oborite,jako jako jako stabilan,kao na shinama reko bih.Zvuk Termignoni-a mami poglede i starih i mladih :D Od mana,za koje sam vec znao,jer sam ih par probao prije,naveo bih da mnogo grije ispod sica,zbog izduva ispod,i da dosta vibrira na malim obrtajima (karakteristika twina).Evo i nekoliko slicica:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
RE: My Pompone 999

preljep motor nek je s srecom , jedino sto mi se nes vidja su ovi retrovizori , bolje bi bilo da su neki standardni mali diskretni
 
RE: My Pompone 999

Little Dragon je napisao(la):
preljep motor nek je s srecom , jedino sto mi se nes vidja su ovi retrovizori , bolje bi bilo da su neki standardni mali diskretni

Hvala drug,zivio ;) jbg ovo su njegovi standardni retrovizori,ni meni se ne svidjaju jer vuku na neki turisticki motor vise nego superbike.Konto sam to mijenjat pod hitno,al moram skontat sta uzet,jer su mu migavci u njima.
 
RE: My Pompone 999

mislim da ti to i nece biti neki problem sto se tice zamjene , samo sto sam ukucao na google izbacio je dosta drugih verzija

http://www.badweatherbikers.com/buell/messages/290431/554413.jpg
 
RE: My Pompone 999

Little Dragon je napisao(la):
mislim da ti to i nece biti neki problem sto se tice zamjene , samo sto sam ukucao na google izbacio je dosta drugih verzija

http://www.badweatherbikers.com/buell/messages/290431/554413.jpg
Uh,ima ovdje interesantnih modela,nace se nesto zanimljivo,al nemogu ove univerzalne,nego striktno za 999,jer se kacaju na sklopku kao neku,nema sarafa,i drze fakticki i prednji oklop za prednju sasijicu ovu,ako me kontas.
 
Član
RE: My Pompone 999

koji si ti sretnik:D
meni je ducati ono kao pojam neki,kao nedostizno nesto...a jedini razlog tome je sto ih nema puno;)
kad vidim nekog japanca,ono,"ima ih na svakom koraku",al ducati...uh;);)
sretno,i bez padova;)
 
Član
RE: My Pompone 999

bratee znas sta valja :cool:
izgleda da ti je ovo i omiljena boja ;)
koliko je kostalo ovo zadovoljstvo ?
 
RE: My Pompone 999

edoze je napisao(la):
koji si ti sretnik:D
meni je ducati ono kao pojam neki,kao nedostizno nesto...a jedini razlog tome je sto ih nema puno;)
kad vidim nekog japanca,ono,"ima ih na svakom koraku",al ducati...uh;);)
sretno,i bez padova;)
Ja volim Ducati jos od kad sam dijete bio,otkad je Fogarti razvaljivo u Superbajku.A ovaj model mi se vise svidja i od 848/1098/1198 jer ga poznam na kilometar,ne lici ni na jedan drugi motor :cool:


AnDel je napisao(la):
bratee znas sta valja :cool:
izgleda da ti je ovo i omiljena boja ;)
koliko je kostalo ovo zadovoljstvo ?
Nije mnogo kostalo,sa obizirom na stanje i sta sam sve dobio sa njim,malo sam ga platio.Momku trebala lova,kriza u Italiji,mnogi ne rade...znas o cemu ti pricam.Uglavnom,5000 eura sam mu dao.Sto se boje tice,svidja mi se kako ce izgledat na prikolici zakacenoj za Nissana uskoro :cool:
 
Evo vratio se sa night wheelie session,malo da se sprijateljim sa njim :D snimio jedan kilip zvuka,mada nema te kamere koja moze Twinu odat pravdu :icon_smile:
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8ehu4WKC2m8[/video]
 
Član
cuvaj se da neko ne zapuca, ne das raji da spava uvece:D
jbt kako skace kazaljka od obrtaja:cool::cool:
dok nisam zaboravio, nesto ti gori iz auspuha, neka vatra, nezz sta ti je to,ccc:D
 
Top