muzika za mecku

muzika za mecku

.....u oktobru bice u novembru u novembru bice u decembru...

znam da ima otvoreno 575862 tema oko ovoga...
uglavnom ovako nesto okvirno sto god unutra imam to je sve bzvz i ide vanka
dakle potrebno:

radio (a po citanju ovih tema alpine nista drugo)
dva zvucnika 13-14 cm
kutija bass (to sta naleti samo da je ok ima prostora u gepektu)
pojacalo
kablovi osigurac i ostali kablovi

i sta vam imam jos rec
akumulator 74 ah bosch godina dana iduci bi mogao biti od 100 ah ako je potrebno itd....
budzet 250eura

svaka pomoc dobrodosla

unaprijed zahvaljivam :icon_smile:



http://www.bhtuning.com/p-auto-muziku-t-79699.html evo tu imam skoro pa sve jel ok :icon_confused:
 
Član
bas kutija ti neće imati previše efekta, jer se između gepeka i putničkog prostora nalazi lim i izolacija.....

Po meni bi najbolja solucija za zvučnike bila ta da ih staviš na mjesto originalnih, ili na mjesto gdje dođe prva pomoć. Ukoliko se ipak odlučiš da stavljaš bas kutiju u gepek, bilo bi pošeljno da izrežeš lim, bar na mjestu gdje dođe prva pomoć (da se nevidi)
 
Danas sam pricao sa majstorom on kupio w124 250d i ima gore izrezan lim dva bassa i dva zvucnika daska stavljena fino odradjeno lim probusen fino sve po ps-u , a sta je veli puno mu se cuje zvuk auta... tako da to otpada i ako sam imao i tu opciju kao prvu...
 
Član
Pa jel na 124 kao i na 190 prva pomoc na polici :icon_question:
Ja sam na 190 samo izvadio onu plastiku u kojoj bude prva pomoc, podigao poklopac onajsto pokriva otvor prve pomoci i spod tog otvora u gepeku stavio woofer bio neki kenwood kfc-w 3005,mislim da je ta oznaka bila, 6 god od tad proslo i ne sjecam se bas :D oni su 175w rms al je poprilicno dobro sviralo, za slusanje drama s obzirom za tip auta i snagu woofera :icon_smile:
 
Član
Ja sam u svoju 190-ku stavio woofer 500w
mac-audio-mp-box-300-54027aV.jpg

I pojacalo je mega kick 1300 w, meni svira fino i dovoljno mi je jako, prezadovoljan sam jer me kostalo sve 100 KM :D

A unutra su mi 4 zvucnika od 10 cm, neda stari da rezem tablu pozadi da stavim vece, pa sam onda u gepek stavio opremu :D
 
na sredini je prva pomoc... ali ispod treba pilat lim ovo ono ali ne zelim to uraditi...
previse volim tu limenku za takav "maskr" a danas sam dobio potvrdu da auto se vise cuje unutra to mi bas i ne odgovara...

Ma sad za sada da rijesim ovo sto sam planira u prednjoj tabli su tvornicki oni su jos ok njih mogu spojiti samo sa radija ili ih nikako ni spajati...
Dakle radio dva zvucnika pojacalo i bass valjda se moze nesto solidno nac za taj novac :icon_rolleyes:
 
Član
De pojasni ovo sto kazes ... danas sam dobio potvrdu da auto se vise cuje unutra to mi bas i ne odgovara... sta se cuje unutra muzika jel :icon_question: pa i treba da se cuje unutra jel preavis glazbu za sebe il za selo ak je za selo onda stavis razglasne na galeriju :D

Naprijed ako su jos oni blaupunktovi fabricki u dobrom stanju nisu menbrane otisle dobri su imaju snage fino :icon_smile:
 
:lol::lol: pa necu muziku drzat na maximalno uvijek nego ono minimalno do normalno... ma kad se izbusi gore onaj lim i stavis npr dasku vise se cuje zvuk auta brujanje auspuha sta li vec
 
Član
:lol: svakavih strucnjaka :D jos majstori kobiva, to isto sto je onom neki dan reko profesionalac iz auto akustike da mora zvucnik biti barem duplo jaci od pojacala a pozeljno i vise pa kad pojaca do kraja da to zvucnik podnese i ne krci :D:lol: a i taj izgleda halucinira ...

Mos isciupat citavu tu policu tesko da ces primijetiti kakvu razliku u buci auta, uz to ti je i izduv fabrici sva buka dolazi sa prednje strane sto se tice motora nije neka benzinjara sa remusom pa da ruci l tad ti ni damping ne bi pomogo :D Kod kokia na bmw je bila kompleta izbusena i izvadjen naslon zadnjeg sjedista pa nije bilo razlike,zvuk auta u voznji cuo se isto i prije i poslije sjecenja :icon_rolleyes:
A i kako ces cuti kad pustis muziku :D:lol:

dalje od woofera na polici takodje nema nekog efekta, woofer bez kutije ne ide, nije to to :icon_rolleyes:
svira to i na polici, ima nesto bassa al ni blizu kako bi bilo da su wooooferi u kutij, ima serija free air woofera za ugradnju na policu al i oni dosta bolje sviiraju u kutij, bez kutije nista od solidnog bassa i barem neke kvalitete zvuka ...

Taj tip police i gepeka je idealan za ove sistemske(koaksijalne) zvucnike recimo uzmes neke ove elipse 6x9 od nekih 100 w rms njih na policu igradis s tim da je moras busiti onda gepek dodje kao kutija i njih spojis na pojacalo imat ces cisci i kvalitetnij zvuk i nesto bassa ak ti ustreba jos bassa dodas i woofer
zato unaprijed uzmes neko 4 kanalno pojacalao da imabarem 100w rms po kanalu pa ta dva kanala sto ti ostanu viska da mozes bridzovat za woofer, recimo da daje 200 w rms u bridzu za woofer i nije neka snaga al opet svirat ce dosta bolje uz neki woofer i na toj snazi nego bez njega ;)
 
http://www.bhtuning.com/p-auto-muziku-t-79699.html uzmem ovo sve u kompletu tama je od w124rke ako se ovo ne cuje nece nista onda :D
ali je pojacalo mono blok...
ma okrugli neki moraju bit jer su od zada oni naslonjaci pa sa strana pod onu mrezu mogu stati 14 cm neki jel trosistemci i gotovo.... (dakle polica ostaje tvornicka)
 
Član
A bgt Ante, i ti svakakvim majstorima ideš..... čuj, čut će se zvuk auta...:icon_eek: Aj ako se vidimo danas, pokazat ću ti ja kako je u mene riješeno..... zvučnici su na mjestima tvorničkih..... A ako ti baš inzistiraš da nediraš tablu tako da auto ostane tvornički onda respect.
 
Ma majstor je odlican ovo govori radnik svoje utiske ;) tako da je necu rezati da se sada zbog trenutni hirova nebi kaja kasnije neka u gepektu ove kutije a gore dva staviti i super...

I dajte ljudi nesto konkretno koji artikal da pocmem to slagati ;)
 
Član
Ovaj kickerov set je odlican, vidi ako mozes uzmi ovo neces se pokajati sigurno :cool: vredi svake marke ;)

ako ces dio po dio uzimati evo ima i kod mene dobar woofer ;)
http://www.pik.ba/artikal/3721968/woofer-esx-sa-fabrickom-kutijom-led-osvjetljenjem/ moze cijena i nesto malo dole :D
 
pricao sam vec sa njim sve je ok sa njegove strane :icon_smile:...
ali meni je jos potreban radio zvucnici i ne znam sta sa tim pojacalom za ove obicne zvucnike :icon_question:
 
Član
Pa ako neces neke bolje zvucnike stavljat , ak ostaju ti fabricki onda ti i ne treba pojacalo za njih spoji ih na player, pojacalo uzmi samo za woofer ;)
 
Top