Muzika mp3 stopanje

Muzika mp3 stopanje

Ako nisi čistio i propisno zalemio sve te spojeve gdje si kidao stare žice i stavljao nove i deblje, može se desiti da ti je došlo do lošeg spoja koji se pogoršava u slučaju vibracija nastalih radom auta. Jer problem ne može biti od prejake struje (većina playera ima zaštitu koja trpi napone do 16 volti a budi siguran da se to nikad neće desisti na tvom autu, 14,5 max) problem može biti u padu napona kao slučaj kad su ti se rasvjeta na dugmadima i displeyu gasili/slabili pri jačem bass impulsu.
Moj ti je savjet sve te spojeve rastavit i prethodno označit šta je šta te ih sve nitro otapalom ili acetonom dobro očistiti od masnoća i ljepila, po potrebi ogoliti novu žicu za spojeve. I onda sve to fino polemit. Nije zgorega ni kondenzator uvesti u sklop sistema pojačala. A također ti razlika u kvadraturi radi razlike u specifičnom otporu (direktno i proporcionalno vezan za konačni otpor žice i kvadraturu žice) što može uzrokovati to ponašanje iako mi ovo miriše na loše spojeve. Ili čak na loše zvučnike/oštećene namotaje.
prijatelju nisam kidao ove kablove vec na njih jos spojio deblje kablove od upaljaca proveo struju jos na njih al nisu lemljeni nego samo zamotani pa je moguce da je i do toga a evo sta mi se sad desava i kad je auto ugaseno cim volume 30 muzika pocinje da stopa i desilo mi je se da je nestalo skroz zvuka nikako da dode tek nakon restarta muzike
 
Prijatelji moji dragi problem je napokon rijesen a bilo je do zadnjih zvucnika nazalost na jednom zvucniku nije bila zica dobro spojena i tu pocne gubiti zvuk i vracati a ponekad zastalno izgubi.Uglavnom napravio bolji spoj i problem je rijesen napokon !!!

Moze lock
 
Član
Nemoguće je napamet uraditi dijagnostiku...i nemoj sam ništa pokušavati, pronađi nekoga ko se zaista razumije!
Treba vidjeti u kakvom je stanju to izlazno (eksterno) pojačalo, ima li problema u napajanju? Kako je spojen CD/Receiver s izlaznim pojačalom? Ima tu stavki koliko hoćeš, samo treba ići korak po korak u otkrivanju problema!
Samo bez žurbe i sretno! ;)
Zar se to nebi trebalo desavat i kad je ugaseno auto ? Zar nebi trebalo biti bolje napajanje kad je upaljeno auto ?
 
Član
Ja po video snimku kada slušam čujem da on samo kada su bassovi prekida. Prije nego što krenes u rasklapanje prvo pokušaj radio istestirati maksimalno da vidiš da li je do njega ili je negdje problem u instalaciji.

Prvo otpoji pojačalo sa struje i RCA sa njega skroz. Onda uđi u postavke HU i pregledaj da su sve na 0 i da ništa nije pojačano kao npr. bass itd. Onda probaj puštati muziku isključivo preko radio frekvencija i prati da li se dešava to isto prekidanje. Onda spoji na HU AUX izlaz sa mobilnog telefona i probaj pustiti pjesmu i slušaj hoće li se isto dešavati sa tim prekidanjem. Nemoj da to radiš mnogo pojačano nego 50% od ukupnog volume. Ako ide do 30 ti onda pojačaj do 15 i isprobaj sve varijante.

Ovako ćeš barem vidjeti kako radio prima signal i znat da li je u njemu kakav kvar. Dok ovo budeš sve radio probaj u postavkama radia prebacivat na prednje i zadnje zvučnike kao i L i R pa prati da li su svi zvučnici ispravni. Ako se opet pojavi to prekidanje i kada budeš pustao preko radio frekvencija i AUX-a onda ti je sljedeći korak da izvadiš HU i pregledaš svu instalaciju. U ovom dijelu možeš npr. naći neki drugi zvučnik i probat spajati na svaki izlaz pojedinačno i vidjet da li HU pušta ispravno u njega zvuk ili se opet dešava prekidanje.

Dijagnostika je dug proces ali najbolje ti je da krenes od vanjskih stvari prije nego što sve rasklopiš i vidiš da možda nije to. Pozz i sretno sa problemom :)
 
Zar se to nebi trebalo desavat i kad je ugaseno auto ? Zar nebi trebalo biti bolje napajanje kad je upaljeno auto ?
Prijatelju i meni je cudno bilo al pocelo mi je se i na ugasenom autu to dogadati kad do kraja pojacam al cesce se dogadalo kad je auto upaljeno valjda zbog trenja pogotovo kad jos bas iz gepekta strese zvucnike.Bilo mi doslo da nikako ne svira muzika nije htjelo ni na prednje zvucnike svirati i ja prode pozadi i mrdnu zice od zvucnika kad proradi.i onda fino uzeo lemilicu zalemio spojeve i sve mi je bilo u redu otisao u probnu voznju po gasu opalio auto i nije bilo vise nikakvog problema muzika perfektno radila sad hoce li se taj problem opet pojaviti nakon nekog vremena nisam siguran al ne bi trebalo uglavnom hvala na pomoci !
 
Poslednja izmena:
Ja po video snimku kada slušam čujem da on samo kada su bassovi prekida. Prije nego što krenes u rasklapanje prvo pokušaj radio istestirati maksimalno da vidiš da li je do njega ili je negdje problem u instalaciji.

Prvo otpoji pojačalo sa struje i RCA sa njega skroz. Onda uđi u postavke HU i pregledaj da su sve na 0 i da ništa nije pojačano kao npr. bass itd. Onda probaj puštati muziku isključivo preko radio frekvencija i prati da li se dešava to isto prekidanje. Onda spoji na HU AUX izlaz sa mobilnog telefona i probaj pustiti pjesmu i slušaj hoće li se isto dešavati sa tim prekidanjem. Nemoj da to radiš mnogo pojačano nego 50% od ukupnog volume. Ako ide do 30 ti onda pojačaj do 15 i isprobaj sve varijante.

Ovako ćeš barem vidjeti kako radio prima signal i znat da li je u njemu kakav kvar. Dok ovo budeš sve radio probaj u postavkama radia prebacivat na prednje i zadnje zvučnike kao i L i R pa prati da li su svi zvučnici ispravni. Ako se opet pojavi to prekidanje i kada budeš pustao preko radio frekvencija i AUX-a onda ti je sljedeći korak da izvadiš HU i pregledaš svu instalaciju. U ovom dijelu možeš npr. naći neki drugi zvučnik i probat spajati na svaki izlaz pojedinačno i vidjet da li HU pušta ispravno u njega zvuk ili se opet dešava prekidanje.

Dijagnostika je dug proces ali najbolje ti je da krenes od vanjskih stvari prije nego što sve rasklopiš i vidiš da možda nije to. Pozz i sretno sa problemom :)
Tako je prijatelju bas ono kad bassovi rade prekida vecinom a kad je ugaseno auto tek onda kad gotovo do kraja pojacas a kad je auto upaljeno problem je bio pretpostavljam zbog trenja a nadosao sam do toga sto sam malo muziku isforsirao dok je auto bilo upaljeno i onda nije bilo nikakvog zvuka cak ni na prednje zvucnike i prode ja pozadi mrdnu zicu od jednog zvucnika kad muzika proradi uglavnom nema sta drugo nego da spoj nije bio dobar uzeo lemilicu fino zalemio krug bacio nije bilo nikakvih problema zvuk perfektan sad hoce li se opet nekad kasnije pojaviti nisam siguran al valjda ne bi trebalo,hvala na pomoci uvijek si bio tu !!! :)
 
Član
Prijatelju i meni je cudno bilo al pocelo mi je se i na ugasenom auto to dogadati kad do kraja pojacam al cesce se dogadalo kad je auto upaljeno valjda zbog trenja pogotovo kad jos bas iz gepekta strese zvucnike.Bilo mi doslo da nikako ne svira muzika nije htjelo ni na prednje zvucnike svirati i ja prode pozadi i mrdnu zice od zvucnika kad proradi.i onda fino uzeo lemilicu zalemio spojeve i sve mi je bilo u redu otisao u probnu voznju po gasu opalio auto i nije bilo vise nikakvog problema muzika perfektno radila sad hoce li se taj problem opet pojaviti nakon nekog vremena nisam siguran al ne bi trebalo uglavnom hvala na pomoci !
i meni se to desavalo isto da prestane zvuk na zvucnike, i na kraju se ispostavilo zice se dodirivale i na jednom pleyeru samo iskljuci zvuk na zvucnike a na drugom playeru se upali protekt
 
i meni se to desavalo isto da prestane zvuk na zvucnike, i na kraju se ispostavilo zice se dodirivale i na jednom pleyeru samo iskljuci zvuk na zvucnike a na drugom playeru se upali protekt
Bitno je da je problem sad zasad rijesen a pratit cemo stanje hoce li se vise desavati samo je najgore to sto kroz svasta moras proc da bi na kraju neku sitnicu otkrio :)
 
Top