Muzika mp3 stopanje

Muzika mp3 stopanje

Prije svega pozdrav svima i molim vas da mi pomognete ukoliko znate nesto o ovom problemu nosim se dosta vremena s njim i svasta sam pokusavao !
Rijec je o stopanju muzike kada je auto upaljeno jednostavno muzika svira i onda zastopa pa ponovo pa zastopa al to se samo dogada dok je auto upaljeno,kad je ugaseno nikakvih problema.Imam i pojacalo i bass kutiju al iskopcao sam i to i opet isti problem mi se javlja,a nikako ne mogu da nadodem sta bi moglo biti.Uglavnom da vam ne duzim pisanjem evo vam video da mozete vidjeti o cemu je rijec.
Pokusavao sam i sa raznim cd-ovima al nazalost opet isto i cak sa drugom muzikom !ž

Jos nesto kad iskljucim pojacalo onda nekako malo duze moze da svira al opet zastopa


 
Poslednja izmena:
Član
Mozda regler daje viska struje, kod nekih auta se desava da altenator ometa radio ili je nesto u spoju. Pogledaj sve instalacije najlakse ti je instrumentom ispitat.
 
Član
Probaj direkt plus i minus dovesti sa baterije novim kablovima na player... mozda ti je koji kablic gdje oguljen ili probija kad upalis pa pravi neke smetnje i spojeve...
 
Mozda regler daje viska struje, kod nekih auta se desava da altenator ometa radio ili je nesto u spoju. Pogledaj sve instalacije najlakse ti je instrumentom ispitat.
golf 2 1.6 td motor u njemu altenator puni 14.nesto mislis da bi vecas struja mogla ometat radio al na leru bi trebalo manje puniti ? a iskreno ne znam sta bi vise ispitivao u njemu je originalna po jedna tanka crvena i crna zica za plus i minus na muzici i ja jos na te zice doveo malo jacu struju jer sam imao prije tako nesto simptome npr jedna drugoj muzici je opadala svjetlost kad jace pojacam i kad sam dove deblje zice jos uz te bilo je bolje al opet se javio problem stopanja nikako mi ne ide u glavu
 

EE9

Član
Ono što se na snimku čuje...što ti nazivaš "štopanjem" :)....je distorzija tj. izobličenje zvuka zbog "clipping-a" pojačala,
nebitno da li je to pojačalo u CD/MP3/Receiver-u ili samo eksterno pojačalo...uglavnom, zvuči na rubu granica snage....
naročito zvučnici, koji zvuče tako, kao da će im se sad zavojnice istopiti?! :facepalm:
Ne znam kako to ne primjećuješ i čudi me da to još nisi uspio sve "spaliti"??? :confused:

P.S.
Ako na maloj i UMJERENOJ glasnoći sve fino zvuči i ne "štopa"....budi siguran da je sve ISPRAVNO a na Regler zaboravi! :D
 
Član
Ono što se na snimku čuje...što ti nazivaš "štopanjem" :)....je distorzija tj. izobličenje zvuka zbog "clipping-a" pojačala,
nebitno da li je to pojačalo u CD/MP3/Receiver-u ili samo eksterno pojačalo...uglavnom, zvuči na rubu granica snage....
naročito zvučnici, koji zvuče tako, kao da će im se sad zavojnice istopiti?! :facepalm:
Ne znam kako to ne primjećuješ i čudi me da to još nisi uspio sve "spaliti"??? :confused:

P.S.
Ako na maloj i UMJERENOJ glasnoći sve fino zvuči i ne "štopa"....budi siguran da je sve ISPRAVNO a na Regler zaboravi! :D
Sta ti napisa sve a nista ne rece :D
 
Ono što se na snimku čuje...što ti nazivaš "štopanjem" :)....je distorzija tj. izobličenje zvuka zbog "clipping-a" pojačala,
nebitno da li je to pojačalo u CD/MP3/Receiver-u ili samo eksterno pojačalo...uglavnom, zvuči na rubu granica snage....
naročito zvučnici, koji zvuče tako, kao da će im se sad zavojnice istopiti?! :facepalm:
Ne znam kako to ne primjećuješ i čudi me da to još nisi uspio sve "spaliti"??? :confused:

P.S.
Ako na maloj i UMJERENOJ glasnoći sve fino zvuči i ne "štopa"....budi siguran da je sve ISPRAVNO a na Regler zaboravi! :D
Prijatelju evo neki dan prikopcao pojacalo sa bass kutijom i cim sam ukljucio pocelo mi se puno vise to desavati a kad iskljucim pojacalo nastavi isto sad mozda opet nakon nekog vremena moze doci do rjedeg stopanja "distorzije" moze li biti da je cd/mp3 kraju njegovo unutarnje pojacalo i kad pojacam vise imam osjecaj da se to cesce ponavlja dok kad smanjim manje al cim sam pojacalo prikopcao ne mozes nikako slusati moze li biti da pojacalo previse vuce iz muzike ili nesto tako ??? uglavnom sta bi mi preporucio a ne vjerujem da je do obicnih zvucnika
I jos nesto kad je auto iskljuceno nema nikakvih problema i pojacalo moze raditi sve extra da bude znaci nece nikako da zastopa ili da do distorzije dode nisam oprobao sa pojacalom dok je auto ugaseno al sam siguran jer mi je ovaj problem od prije a cim auto upalis odmah druga prica
 
Naprotiv...sve je rečeno...nejasno može biti samo nekom ko ne poznaje materiju! ;)
aj ti meni reci sta bi trebao jer ti pisem kad je auto ugaseno mozes pojacavat koliko hoces bas ovo ono nece doci ni do kakvog stopanja ili problema morat cu kasnije i jedan video napraviti kako zvuci sa ugasenim autom
 

EE9

Član
Nemoguće je napamet uraditi dijagnostiku...i nemoj sam ništa pokušavati, pronađi nekoga ko se zaista razumije!
Treba vidjeti u kakvom je stanju to izlazno (eksterno) pojačalo, ima li problema u napajanju? Kako je spojen CD/Receiver s izlaznim pojačalom? Ima tu stavki koliko hoćeš, samo treba ići korak po korak u otkrivanju problema!
Samo bez žurbe i sretno! ;)
 
Nemoguće je napamet uraditi dijagnostiku...i nemoj sam ništa pokušavati, pronađi nekoga ko se zaista razumije!
Treba vidjeti u kakvom je stanju to izlazno (eksterno) pojačalo, ima li problema u napajanju? Kako je spojen CD/Receiver s izlaznim pojačalom? Ima tu stavki koliko hoćeš, samo treba ići korak po korak u otkrivanju problema!
Samo bez žurbe i sretno! ;)
ok hvala gledat cu nekom elektricaru oodvest auto
 
Član
Ako nisi čistio i propisno zalemio sve te spojeve gdje si kidao stare žice i stavljao nove i deblje, može se desiti da ti je došlo do lošeg spoja koji se pogoršava u slučaju vibracija nastalih radom auta. Jer problem ne može biti od prejake struje (većina playera ima zaštitu koja trpi napone do 16 volti a budi siguran da se to nikad neće desisti na tvom autu, 14,5 max) problem može biti u padu napona kao slučaj kad su ti se rasvjeta na dugmadima i displeyu gasili/slabili pri jačem bass impulsu.
Moj ti je savjet sve te spojeve rastavit i prethodno označit šta je šta te ih sve nitro otapalom ili acetonom dobro očistiti od masnoća i ljepila, po potrebi ogoliti novu žicu za spojeve. I onda sve to fino polemit. Nije zgorega ni kondenzator uvesti u sklop sistema pojačala. A također ti razlika u kvadraturi radi razlike u specifičnom otporu (direktno i proporcionalno vezan za konačni otpor žice i kvadraturu žice) što može uzrokovati to ponašanje iako mi ovo miriše na loše spojeve. Ili čak na loše zvučnike/oštećene namotaje.
 
Top