Muscle Dogs slike i iskustva

Muscle Dogs slike i iskustva

Član
RE: Cane Corso ? vlasnici ? iskustva sa ovom pasminom psa?

Pokusajte ih polako pustiti sa brnjicama ili preko ograde kakve da vidite kakvo ce biti ponasanje.Kakvog su karaktera ti pit-ovi jesul opasni?Nema veze to druze sto je bio sa drugim psom u boksu,na njega je navikao ne mora to znaciti da ce sa drugim biti dobar.Jer to su psi niskog ajmo reci praga tolerancije pa trebao bi ih paziti i sa ljudima i sa psima prvo vidjeti kakvog je karaktera,mada mozda vec znas jer ti je bio kod prijatelja.A ako krene na nesto to je tesko odvojiti to ti je provjerena informacija.Najbolje bi ti bilo napraviti mu pecaljku za vjezbanje(uzmi onu kobasicu za vjezbanje,objesi za neko drvo i da on to drzi i trga,a da su prednje noge mu u zraku,naravno ako ima zelju za tim).A ne moras ga kupati,mozes ga samo izbrisati sa vodom i sircetom,to ti je najbolje na pocetku malo par sati se cuje kasnije na sirce al to izlapi al kasnije nema onog njihovog poznatog pseceg smrada.
I najvaznije do sad ne smijem mu popustati i sa njim moras biti cvrste ruke,pogotovo sto je pas stariji,i on ce mozda zeleti biti dominantan prema tebi,zato samo cvrsta ruke i nikakav problem.;)

Mara salvat
ovo su ti jako agresivni psi,samo sto su ajmo reci oni postali psi modernijeg doba i koriste se vise kao psi cuvari,ali jako znaju biti opasni po druge pse,jer cine veliku stetu u kratkom vremenu.
 
Član
RE: Cane Corso ? vlasnici ? iskustva sa ovom pasminom psa?

MTR je napisao(la):
dobro izgleda za svoje godine :cool: , ja inace nisam ljubitelj ovih pasmina , za mene je njemacki ovcar plafon

Slazem se! Meni nema ljepseg psa! :cool:
 
Član
RE: Cane Corso ? vlasnici ? iskustva sa ovom pasminom psa?

bmwscaner je napisao(la):
ma uslikao sam ga jako lose, u stvarnosti je drugaciji i usi imaju savrsen oblik..
iako mi to i nije previse bitno jer nece na izlozbe ici. cim se ovo vrijeme proljepsa moram oprati i kera i auto da se vidi ta sjajna crna boja kako i treba

moguce da se zbog ugla slike cini da su previse kupirane usi ;)
 
Član
RE: Cane Corso ? vlasnici ? iskustva sa ovom pasminom psa?

Cane Corso itekako pada pod kategoriju agresivan pas! na zapadu je zabranjeno drzanje Molossa bez dozvole. Savjetuje se, kao kod pitova ove pse od malih nogu konzekvetno odgajati/dresirati. moraju da znaju - da nisu oni gazde u kuci, nego vlasnik im. inace je rukovodjenje ovim vrstama psa teska. i greske znaju bolno da zavrse. greska sa psom ove klase jednostavno vec po samoj prirodi opasnije zavrse, nego greske u odgajanju, ili ne odgajanju nekog pekinezera npr. mada i pekinezer je sve drugo nego jednostavna rasa.

OT: imam "pitomog" maznog pita, od rodjenja je kod mene. u kuci zivi, od malih nogu osjeti paznju i nasu ljubav. sa druge strane imam pita, koji od malih nogu je na pit dresiran. mi smo ga spasili iz borbi i poredjujuci ta dva psa, iste rase = nebo i zemlja razlika. ovaj iz pita - kida svakog psa koji mu se priblizi. nema govora da on sa drugim psom uopce bude u kontaktu, isto tako i sa covjekom. radimo godinu dana i vec sa njim i sada se pokazuje polako resocializovan stim, sto mu se drugi pas moze pribliziti. no sve strogo sa brnjicom i kratkim povodcem. kuja, koju smo iz pita spasili je vec drugacija. zenke su ionako njeznije naravi i vise privrzenije gazdi kaze se. mada ja osjetim odanost i jednog i drugog pola, ne mogu napraviti razliku. ova kuja je brze dozvolila "normalni" kontakt sa drugim psom. mada ni tu nema teorije ih pustiti zajedno na livadu npr. pogotovo ako sam ja tu, nijedan covjek niti pas mi se ne smije pribliziti. ona odmah hvata za gusu.

moj savjet ti je, stavi brnjicu svom psu, kao i pitovima, kad ih priblizavate jedno drugom. ako su pitovi u boxu, izvedite ih. da su na "neutralnom" terenu. drzite ih na povodcu sve. ne da su jedni slobodni, a ti svog na povodcu. ili svi slobodni ili svi vezani.

ako moze slika sa strane? za psa od 6 godina mi djeluje uzak u prsima :? sto znaci da se "ne radi" sa njim :?
 
Član
RE: Cane Corso ? vlasnici ? iskustva sa ovom pasminom psa?

Bilo je par situacija sa ovim psom u setnji gradom i slicno taj uopce ne reagira na druge pse oko sebe osim na naredbu napada. Tako je naucen od malih nogu da u setnji bude uvijek desno i bez povodca on je stalno na istom mjestu i dok se seta i dok sjedimo on samo trazi desnu poziciju i nadgleda situaciju oko sebe.
Imao je fight sa jednim pitom ali samo stog a je ovaj prvi ugrizo za zadnju nogu vise iz igre nego iz nekog napada i mogu samo reci da je reakcija bila munjevita ali samo jedan napad je odradio cisto da pokaze da se neda zajebavati.
@ zuka nisam ga ni mislio prati vec samo iscetkati dobro i bas obrisati na taj nacin jer tako i pitove tretiramo kasnije se sjaje ko male patkice :D a jos ovaj crn ko noc ima da bude stealth haha
@ r cat to i je jedan od razloga zasto sam ga uzeo sebi bas zbog toga sta sa psom kod bivseg vlasnika nije imao tko raditi adekvatno, ono to se sve svodilo na par setnji po livadi tjedno i malo gradom i to je sve sta je taj pas radio vidim da mu treba akcije i trke i divljanja jer je pun volje za tim stvarima ali jako slabe kondicije umori se dosta brzo ali pomalo doc ce on u formu kakvu zasluzuje.
shuzio sam da voli vuci konop i kad ide u setnju slobodno mu mogu dati povodac da nosi u ustima isto se ponasa kao da ima ogrlicu.
A to za stjecanje autoriteta je malo nezgodno i kod odgajanja ovakvog psa od samog starta a ne ovako sa odraslim muzijakom, ali posao mi olaksava to sta nije naucen da ima jednog vlasnika vec to je bio obiteljski pas svi su isto radili sa njim , i prima hranu od svakoga i cim povodac vidi odma skace do po boxa jer zna da ide van nebitno tko dolazi samo da je šetnja.
Ovo su moja dosadasnja iskustva i mogu reci da se ponasa odlicno ,dovoljno je reci da mu mozes uzeti hranu iz usta taj nece ni pomaknuti samo te pogleda i ceka dok mu vratis da nastavi jesti , dok npr to uradim pudlici mjesancu kojeg imam otkad je bio stene i non stop je u kuci i u dvoristu sa nama ostao bi bez bar 2 prsta :D
 
Član
RE: Cane Corso ? vlasnici ? iskustva sa ovom pasminom psa?

Prevaspitaj tu pudlicu... :D

http://www.cesarsway.com/tips/
 
RE: Cane Corso ? vlasnici ? iskustva sa ovom pasminom psa?

Hmm .. A koje su to zemlje koje traze dozvolu za molosa ??? Zivio sam u njemackoj 4 god., tamo sam i kupio sebi boxera (koji spada u molose) i dan danas ga imam, nikakvu dozvolu nisam morao imati, niti su mi kakvu trazili, jedino sto nije dozvoljeno je setnja bez povodca i brnjice, sto jedino vazi za molose. :cool:

A cane corso ne spada u kategoriju opasnih, agresivnih ili ti ga borbenih pasa, naprotiv, miroljubiv je, porodican pas, inace poznat cuvar i u siciliji bio pastirski pas, ne znam jel se jos koristi za tu namjenu..
Kao sto rekoh u predhodnoj poruci, poteska je dresura za njega, tvrdoglav je dosta, potrebna mu je socijalizacija!
Inace sam vet. tehnicar po zanimanju pa sam istrazivao dosta o psima, sto me i najvise zanimalo u toku skolovanja :D
A za sve ostalo postaje i enciklopedije;
Dr. Bruce Fogle - Enciklopedija pasa, moj savjet ;)

Puno srece sa psicem, veliki pozz. :D
 
Član
RE: Cane Corso ? vlasnici ? iskustva sa ovom pasminom psa?

Mara salvatrucha je napisao(la):
Hmm .. A koje su to zemlje koje traze dozvolu za molosa ??? Zivio sam u njemackoj 4 god., tamo sam i kupio sebi boxera (koji spada u molose) i dan danas ga imam, nikakvu dozvolu nisam morao imati, niti su mi kakvu trazili, jedino sto nije dozvoljeno je setnja bez povodca i brnjice, sto jedino vazi za molose. :cool:

A cane corso ne spada u kategoriju opasnih, agresivnih ili ti ga borbenih pasa, naprotiv, miroljubiv je, porodican pas, inace poznat cuvar i u siciliji bio pastirski pas, ne znam jel se jos koristi za tu namjenu..
Kao sto rekoh u predhodnoj poruci, poteska je dresura za njega, tvrdoglav je dosta, potrebna mu je socijalizacija!
Inace sam vet. tehnicar po zanimanju pa sam istrazivao dosta o psima, sto me i najvise zanimalo u toku skolovanja :D
A za sve ostalo postaje i enciklopedije;
Dr. Bruce Fogle - Enciklopedija pasa, moj savjet ;)

Puno srece sa psicem, veliki pozz. :D

Druze samo nastaviti citati:)
 
Član
RE: Cane Corso ? vlasnici ? iskustva sa ovom pasminom psa?

_vwfan_ je napisao(la):
Fin pas, a vidi Mede sto opravda ime :cool::cool:

Ma Medo svojom pojavom se opravda.hehe

Kako bi volio nabaviti ovakvo pašče, ali mama neda progovoriti o tome,
STvarno fin primjerak, i kao što je rcat navela, izgleda malo pouzak, zato na trening
 
Član
RE: Cane Corso ? vlasnici ? iskustva sa ovom pasminom psa?

Mara salvatrucha je napisao(la):
Hmm .. A koje su to zemlje koje traze dozvolu za molosa ??? Zivio sam u njemackoj 4 god., tamo sam i kupio sebi boxera (koji spada u molose) i dan danas ga imam, nikakvu dozvolu nisam morao imati, niti su mi kakvu trazili, jedino sto nije dozvoljeno je setnja bez povodca i brnjice, sto jedino vazi za molose. :cool:

A cane corso ne spada u kategoriju opasnih, agresivnih ili ti ga borbenih pasa, naprotiv, miroljubiv je, porodican pas, inace poznat cuvar i u siciliji bio pastirski pas, ne znam jel se jos koristi za tu namjenu..
Kao sto rekoh u predhodnoj poruci, poteska je dresura za njega, tvrdoglav je dosta, potrebna mu je socijalizacija!
Inace sam vet. tehnicar po zanimanju pa sam istrazivao dosta o psima, sto me i najvise zanimalo u toku skolovanja :D
A za sve ostalo postaje i enciklopedije;
Dr. Bruce Fogle - Enciklopedija pasa, moj savjet ;)

Puno srece sa psicem, veliki pozz. :D

zivio si u njemackoj, znas njemacki :) bitteschoen was zum lesen = Rasselisten bzw. Listenhunde http://de.wikipedia.org/wiki/Rasseliste gdje je i CC naveden.. nako bezze :)
 
Početnik
RE: Cane Corso ? vlasnici ? iskustva sa ovom pasminom psa?

nemoj bgt slucajno da ga na borbe vodis il tako nesto ...

nemoj mi ni reci necu nisam budala , jer pare povuku lako ,lako te i drugi navuku ovo ono ,borba tvoja jedna 600 KM 20 min borbe ... i ostala sranja

Kako god , isto kao i u tuningu i odabiru auta ,svako ima svoj ukus ... iskreno ova vrsta pasa mi se ne svidja ,ti pittbulovi ,rotvaileri i svi ti "nabildani " psi jer imam neki osjecaj da se ljudi kurce gradom kad ih setaju ...

Mada ima i ljudi koji vole te pse ...



Tebi nek je s srecom .... za mene njemacki ovcar , sarplaninac i tornjak ... to su ti cuvari :)


z;):cool::cool::cool::cool::cool::cool:
 
RE: Cane Corso ? vlasnici ? iskustva sa ovom pasminom psa?

RCat je napisao(la):
Mara salvatrucha je napisao(la):
Hmm .. A koje su to zemlje koje traze dozvolu za molosa ??? Zivio sam u njemackoj 4 god., tamo sam i kupio sebi boxera (koji spada u molose) i dan danas ga imam, nikakvu dozvolu nisam morao imati, niti su mi kakvu trazili, jedino sto nije dozvoljeno je setnja bez povodca i brnjice, sto jedino vazi za molose. :cool:

A cane corso ne spada u kategoriju opasnih, agresivnih ili ti ga borbenih pasa, naprotiv, miroljubiv je, porodican pas, inace poznat cuvar i u siciliji bio pastirski pas, ne znam jel se jos koristi za tu namjenu..
Kao sto rekoh u predhodnoj poruci, poteska je dresura za njega, tvrdoglav je dosta, potrebna mu je socijalizacija!
Inace sam vet. tehnicar po zanimanju pa sam istrazivao dosta o psima, sto me i najvise zanimalo u toku skolovanja :D
A za sve ostalo postaje i enciklopedije;
Dr. Bruce Fogle - Enciklopedija pasa, moj savjet ;)

Puno srece sa psicem, veliki pozz. :D

zivio si u njemackoj, znas njemacki :) bitteschoen was zum lesen = Rasselisten bzw. Listenhunde http://de.wikipedia.org/wiki/Rasseliste gdje je i CC naveden.. nako bezze :)

Da.. ? Meni je sve jasno ovde.. Svrstavaju u kategorije, opasno i vjerovatno opasno :) Zabranjen nije, nit to mogu ja mislim zabranit :D
U minhenu imam i rodicu koja ima stafordskog terijera, sasvim legalno ga izvodi, a ovdje pise kao zabranjen !? :D
Nepoznate su mi ove informacije, danke i pozz ;)
 
Član
RE: Cane Corso ? vlasnici ? iskustva sa ovom pasminom psa?

svako ko u njemackoj ima stafforda, da je ne znam u kojem podrucju svabije mora da polozi Wesenstest sa tim psom. mora psa prijaviti u "ordnungsamt" i izlazi na polaganje. ako oni ustanove da je pas "ne socializovan" imaju pravo psa oduzeti.
gazde stafforda moraju po zakonu psa sa brnjicom + povodcem + dozvolom vodati gradom. i to samo osoba, koja je polozila ispit sa tim psom. stafford je ubrojan u kategoriju jedan, a bavarska je jedna od najostrijih.

ja npr ne smijem svog pita u njemacku uvesti samo onako, kao svog pekinezera npr.
moram najaviti; gdje boravim sa psom, moram brdo dokumentacije vodati sa sobom, ne smijem duze od 4 tjedna boraviti u D. uzgajanje pita je - zabranjeno - u D. a to ti pisem kao neko ko zivi vec 36 god u njemackoj, i pola svog vijeka uzgaja pse. ako cemo po zakonu.

policija ima pravo - psa oduzeti na licu mjesta, iako nije se pokazao agresivan i napadan. imaju pravo te zaustaviti i potraziti od tebe odgovarajucu dokumentaciju koja je potrebna za vodjenje psa te kategorije. ako nisi u stanju im pokazati odgovarajucu dokumentaciju, psi vecinski zavrsavaju po azilima. iz kojih vrlo tesko se daju udomiti. pa samo pogledaj koliki je broj stafforda, mjesanaca borilackih + neki drugi itd. po azilima. svakim napadom nekog psa na covjeka se o ovome zakonu sve jace i ostrije prica i isti postaje ostriji. uvode sad i "vozacku" za vodjenje pasa. jednostavno sto dosta nebuloznih osoba sebi nabave, kao sto gore vec neko rece nabildane pse - za kurcenja. a ni blizu nisu u stanju sa takvim psom da ophode. zbog njih onda ispastaju oni, koji u ovim psima vide psa i iz ljubavi ka ovoj rasi ih drzi, pazi i uzgaja.

ps: mi smo cak iz njemackih azila prebacivali pse u BiH, da bi ih spasili eutanazije. jer ako pas ne polozi test osobnosti vecinski se eutanazira.
 
RE: Cane Corso ? vlasnici ? iskustva sa ovom pasminom psa?

RCat je napisao(la):
svako ko u njemackoj ima stafforda, da je ne znam u kojem podrucju svabije mora da polozi Wesenstest sa tim psom. mora psa prijaviti u "ordnungsamt" i izlazi na polaganje. ako oni ustanove da je pas "ne socializovan" imaju pravo psa oduzeti.
gazde stafforda moraju po zakonu psa sa brnjicom + povodcem + dozvolom vodati gradom. stafford je ubrojan u kategoriju jedan, a bavarska je jedna od najostrijih.

ja npr ne smijem svog pita u njemacku uvesti samo onako, kao svog pekinezera npr.
moram najaviti; gdje boravim sa psom, moram brdo dokumentacije vodati sa sobom, ne smijem duze od 4 tjedna boraviti u D. uzgajanje pita je - zabranjeno - u D. a to ti pisem kao neko ko zivi vec 36 god u njemackoj, i pola svog vijeka uzgaja pse. ako cemo po zakonu.

policija ima pravo - psa oduzeti na licu mjesta, iako nije se pokazao agresivan i napadan. imaju pravo te zaustaviti i potraziti od tebe odgovarajucu dokumentaciju koja je potrebna za vodjenje psa te kategorije. ako nisi u stanju im pokazati odgovarajucu dokumentaciju, psi vecinski zavrsavaju po azilima. iz kojih vrlo tesko se daju udomiti. pa samo pogledaj koliki je broj stafforda, mjesanaca borilackih + neki drugi itd. po azilima. svakim napadom nekog psa na covjeka se o ovome zakonu sve jace i ostrije prica i isti postaje ostriji. uvode sad i "vozacku" za vodjenje pasa. jednostavno sto dosta nebuloznih osoba sebi nabave, kao sto gore vec neko rece nabildane pse - za kurcenja. a ni blizu nisu u stanju sa takvim psom da ophode. zbog njih onda ispastaju oni, koji u ovim psima vide psa i iz ljubavi ka ovoj rasi ih drzi, pazi i uzgaja.

ps: mi smo cak iz njemackih azila prebacivali pse u BiH, da bi ih spasili eutanazije. jer ako pas ne polozi test osobnosti vecinski se eutanazira.
Ne znam zato, moguce jest.. Na kraju krajeva ima enciklopediju, net pa moze pogledat sto ga zanima, otislo smo predaleko s teme.. ;)
Pozz.
 
Top