Motori za Golfa 2

Motori za Golfa 2

GTI FAN je napisao(la):
Opet stara nepoznanica,dva motora iste snage ubrzavaju istu masu jednako brzo uz mjenjace projektirane za jednake brzine,razlicit je samo oblik krivulje momenta motora koji se preslikava na tockove a iznos momenta na radilici koji ovisi o broju okretaja motora nije direktno vazan jer se ne preslikava u jednakom omjeru na tockove.Max moment na tockovima je otprilike jednak kod 2 motora iste snage .Pojednostavljeno,vuku jednako uz razlicite stilove voznje .Dizel ili benzin,nebitno,.Turbo dizel vuce dobro na niskim okretajima odatle onaj nagli udar u ledja ali slabi na visokim okretajima,turbo benzin solidno duz cijele krivulje slicno kao i 8 v atmo benzin,viseventilski atmosferci slabi na niskim,eksplozija na visokim okretajima itd ali broj ks motora sve govori ;)

Sve vam je receno ;)
 
Član
mislim da malo tema ode iz svog pravca ne misleci nesto lose vec samo kazem a jos cudnije je sto sam predlagac teme se ne oglasava po tom pitanju kao neko zainteresovan. i sam sam zelio da doprinesem temi ali vidim da gubi smisao vec je samo jedna u nizu da bi predlagaci tema imali sto vise stranica napisanih i sto vise pregleda. a komunikacija je minimalna iako je dobrih predloga
 
lauda_bc je napisao(la):
mislim da malo tema ode iz svog pravca ne misleci nesto lose vec samo kazem a jos cudnije je sto sam predlagac teme se ne oglasava po tom pitanju kao neko zainteresovan. i sam sam zelio da doprinesem temi ali vidim da gubi smisao vec je samo jedna u nizu da bi predlagaci tema imali sto vise stranica napisanih i sto vise pregleda. a komunikacija je minimalna iako je dobrih predloga

Druze Trebi hvala na pomoci i ostalima , ali vidim da ode tema na drugu stranu na neka pametovanja sta je bolje ko je bolje onda nemam potrebe pisati. Ja samo zelim znati koji motori mogu u cvaju i kakve su sve prepravke u pitanju .
 
Član
ako hoces snagu i moc ubacis VR6 i on isto pase. to je najbolje kazes priblizan budzet s kojim raspolazes i onda ce lakse biti svima a ne da se lupa ovo ili ono.
 
Član
lauda_bc je napisao(la):
ako hoces snagu i moc ubacis VR6 i on isto pase. to je najbolje kazes priblizan budzet s kojim raspolazes i onda ce lakse biti svima a ne da se lupa ovo ili ono.

Tezak je vr..nije to to....ako hoces bas malo prepravki i dobar motor moj glas ide za abf...
 
lauda_bc je napisao(la):
ako hoces snagu i moc ubacis VR6 i on isto pase. to je najbolje kazes priblizan budzet s kojim raspolazes i onda ce lakse biti svima a ne da se lupa ovo ili ono.

Pa nebi prelazio 1500km ;)

MeBeSad je napisao(la):
lauda_bc je napisao(la):
ako hoces snagu i moc ubacis VR6 i on isto pase. to je najbolje kazes priblizan budzet s kojim raspolazes i onda ce lakse biti svima a ne da se lupa ovo ili ono.

Tezak je vr..nije to to....ako hoces bas malo prepravki i dobar motor moj glas ide za abf...

Jest on tezak al zato i povuce ( lipi te ):lol: jedino koliko kosta da se ubaci :icon_question: . A sto se tice abf nije ni on los
 
Član
Golf 2 GTI je napisao(la):
Jest on tezak al zato i povuce ( lipi te ):lol: jedino koliko kosta da se ubaci :icon_question: . A sto se tice abf nije ni on los

Nije to samo što je težak već što nije za dvicinu šasiju, šta misliš zašto je svako malo dvica VR6 u crnoj hronici? ABF je ponajbolji izbor što se tiče omjera uloženo / dobijeno. Ne zaboravi na kočnice i bolji ovjes.
 
Član
Golf 2 GTI je napisao(la):
lauda_bc je napisao(la):
ako hoces snagu i moc ubacis VR6 i on isto pase. to je najbolje kazes priblizan budzet s kojim raspolazes i onda ce lakse biti svima a ne da se lupa ovo ili ono.

Pa nebi prelazio 1500km ;)

MeBeSad je napisao(la):
lauda_bc je napisao(la):
ako hoces snagu i moc ubacis VR6 i on isto pase. to je najbolje kazes priblizan budzet s kojim raspolazes i onda ce lakse biti svima a ne da se lupa ovo ili ono.

Tezak je vr..nije to to....ako hoces bas malo prepravki i dobar motor moj glas ide za abf...

Jest on tezak al zato i povuce ( lipi te ):lol: jedino koliko kosta da se ubaci :icon_question: . A sto se tice abf nije ni on los



Htjeo sam da kazem da ce naprijed biti pretezak nazad nista...krivina i tako to...
 
Član
dizelaši su najkrvaviji ljudi :D
vr je motor (PRE)težak 250kg i auto ima lošije ležanje sa njim jer je prednji dio dosta teži od zadnjeg...
 
Član
uradi sebi ABF i rijesio si sve. ko je malo upuceniji u to moze ti reci sta sve moras mjenjat dal ostaje tvoj mjenjac alnaser alternator itd.
 
ja nezzz kakav je taj bmw kojega si ti ostavio....mislim da ima sigurno više od 1300 kg jer je u mene bmw e36 compact i ima 1200 kg.....samo velika je razlika u tome kad znaš na koliko ti obrtaja motor daje najviše snage...a ne kao i većina "tuning vozača" koji misle da svaki auto daje svoj maksimal pred blokadu....mislim svaki bmw to daje jer on vuče od 3 000 obrtaja pa do "crvenoga" ....ja sam nedavno imo trku protiv passata tdi di crveno....130 konja a kod mene bmw ima 105 i nije mi pobjego nimalo a trkali smo se na neki 5 ili 6 km....ako oćeš ubrzanje kupi vr bez papira imaš do 2 000€ da ga nabaviš fino prebaci motor i lagano ;)
 
Top