Motor u VW kombi T3

Motor u VW kombi T3

Imam jedno vazno pitanje, imam kombija T3 kojeg bi zelio malo sredit al prvo sto moram rijesiti je motor.Jer je u njemi 1.7TD i vuce se skoro kao prebjena macka po putu, odnosno na ravni ide posto ipak ima 70 KS al cim vidi brdo to i bi. Pa sam na raznim stranicama pitao koji je benzinac pogodan da se lako ubaci u njega i svi su mi rekli da se moze ubacit iz audija npr. jaje 2.0i odnosno iz skoro svakog audija al ima jedan MALI problem tesko ubacit i ima dosta posla dok ga ubacis da to sve radi kako treba.I kada ubacis ima more malih problema koji se nakon ubacivanja javljaju pa su mi svi preporuccili ako imas dobru finansijsku podrsku slobodno ubaci a najbolja solucija je 1.9TDI iz golfa 3 koji pase na njegov mjenjac znaci ubacis samo motor i mislim da trebaju nosaci motora novi jer ne pase saraf na saraf.Eh sad imam pitanje slozio sam se s tim da ubacim 1.9TDI imal ko iskusan na ovom forumu da je to vec radio tako nesto, ili da mi makar zna objasnit koje su prerade pri ubacivanju tog 1.9TDI motora. Jer su mi rekli ima prerada na mjenjacu, ide cini mi se uljna pumpa od starog motora nesto spomonjaju i karter radi visine mora drugi radi sto motor previse bude blizu zemlje pa se moze lako dogoditi da razbijes karter pa eto ti belaja itd. Pa ako ima ko da zna kako ubacit motor 1.9TDI iz golfa 3 u VW kombi T3 nek se javi. Hvala unaprijed_!!!
 
Član
kod mog oca je kombi t2 ,,i ubacen mu je 1.9 iz golfa trojke ,,ali kod njega je motor pozadi,,a kod tebe naprijed,,sad neznam da li ti pase,,a za t2 pase 100%..,nisam ti sa ovim nist pomogao ali probao sam
 
Početnik
shurda, i kod tvog oca je T3 samo sto ga nas narod zove T2...

Ima u Sarajevu jedan T3 sa 1.9TDI motorom, nisam zagledao kako je uradjeno, al znam da se zbog polozaja motor (previse oboren) ne preporucuju motori sa hidroventilima, nemaju dovoljno ulja u tom polozaju, valjda....vjerovatno nema ozbiljnih posljedica toga osim sto ce ti hidroventili cesce otici...
 
Jest Oggy je u pravu u oca u tebe je T3 pogledaj saobracajnu, samo sto u nas narod ih zove T2. A ako imas jos informacija koji motor tj jel TD ili TDI i koliko je konja. I ko je ubacio motor ako znas cuo sam da neki ima u Tuzli koji se bavi samo sa VW kombi pa ne mogu nikako da dobijem informacije koji je to tip mozda on zna ubacit 1.9 TDI u kombi. Pa hajdi shurda javi jos sta pomogo si mi vec time sto si rekao da je u tebe ubacen motor 1.9 iz golfa 3, jer cuo sam da se to radi al nikako da nadjem mehanicara da to potvrdi!!! Hvala unaprijed
 
Član
Cena_!!! je napisao(la):
Jest Oggy je u pravu u oca u tebe je T3 pogledaj saobracajnu, samo sto u nas narod ih zove T2. A ako imas jos informacija koji motor tj jel TD ili TDI i koliko je konja. I ko je ubacio motor ako znas cuo sam da neki ima u Tuzli koji se bavi samo sa VW kombi pa ne mogu nikako da dobijem informacije koji je to tip mozda on zna ubacit 1.9 TDI u kombi. Pa hajdi shurda javi jos sta pomogo si mi vec time sto si rekao da je u tebe ubacen motor 1.9 iz golfa 3, jer cuo sam da se to radi al nikako da nadjem mehanicara da to potvrdi!!! Hvala unaprijed

soory nisam vidio druze;)
bio je 1.9 tdi ali je skinuta turbina u saobracajnoj pise da je 55 kw covjek neki atestiro poslije ubacivanja tako da bez turbine ima 55 kw ide ko zmaj (kratke brzine,,dize se u oblake zadnja vuca:123:),,imam ja broj od tog covjeka on radi u tuzli oko tih kombija,,otac dao svog razbijenog i doplatio 2 i po hiljade ,,ali je bio ulickan onako,,
evo ti broj mirso nišan .:;061148313,,neznam je li mijenjao broj,,vidi opet;)
 
komplet motor 1.9TDI neces nac ispod 1500KM + ugradnja koja je sigurno skupa, ja mislim da je bolje da ti sebi kupis neko auto a ostavi starom kombija, njemu je sigurno tamam taj motor
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
komplet motor 1.9TDI neces nac ispod 1500KM + ugradnja koja je sigurno skupa, ja mislim da je bolje da ti sebi kupis neko auto a ostavi starom kombija, njemu je sigurno tamam taj motor

1500 KM i ugradnja:icon_question: mislim da je to previse ja za kadeta naso 1.8 motor mjenjac instaalcija sve za 200 :icon_question:
nema tu logike nikakve:icon_question:
 
shurda je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
komplet motor 1.9TDI neces nac ispod 1500KM + ugradnja koja je sigurno skupa, ja mislim da je bolje da ti sebi kupis neko auto a ostavi starom kombija, njemu je sigurno tamam taj motor

1500 KM i ugradnja:icon_question: mislim da je to previse ja za kadeta naso 1.8 motor mjenjac instaalcija sve za 200 :icon_question:
nema tu logike nikakve:icon_question:

ne mozes poredit cijenu tvog motora i TDI, haj se raspitaj po autootpadima kolko je kompletan motor pa onda lupaj cijene
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
shurda je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
komplet motor 1.9TDI neces nac ispod 1500KM + ugradnja koja je sigurno skupa, ja mislim da je bolje da ti sebi kupis neko auto a ostavi starom kombija, njemu je sigurno tamam taj motor

1500 KM i ugradnja:icon_question: mislim da je to previse ja za kadeta naso 1.8 motor mjenjac instaalcija sve za 200 :icon_question:
nema tu logike nikakve:icon_question:

ne mozes poredit cijenu tvog motora i TDI, haj se raspitaj po autootpadima kolko je kompletan motor pa onda lupaj cijene
ma nelupam ,,kad sam trazio kadeta da kupim ja dosao kod jednog starog automehanicara da pitam za kadeta kaze nemam kadeta ali imam motor ako ti bude trebao 1.8 sa svim elementima ,ja mislim da je od ascone ali nisam siguran:icon_question:
 
shurda je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
shurda je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
komplet motor 1.9TDI neces nac ispod 1500KM + ugradnja koja je sigurno skupa, ja mislim da je bolje da ti sebi kupis neko auto a ostavi starom kombija, njemu je sigurno tamam taj motor

1500 KM i ugradnja:icon_question: mislim da je to previse ja za kadeta naso 1.8 motor mjenjac instaalcija sve za 200 :icon_question:
nema tu logike nikakve:icon_question:

ne mozes poredit cijenu tvog motora i TDI, haj se raspitaj po autootpadima kolko je kompletan motor pa onda lupaj cijene
ma nelupam ,,kad sam trazio kadeta da kupim ja dosao kod jednog starog automehanicara da pitam za kadeta kaze nemam kadeta ali imam motor ako ti bude trebao 1.8 sa svim elementima ,ja mislim da je od ascone ali nisam siguran:icon_question:

za kadetta i golfa benzinci kostaju 100-150KM, dizeli su dosta skuplji
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
shurda je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
shurda je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
komplet motor 1.9TDI neces nac ispod 1500KM + ugradnja koja je sigurno skupa, ja mislim da je bolje da ti sebi kupis neko auto a ostavi starom kombija, njemu je sigurno tamam taj motor

1500 KM i ugradnja:icon_question: mislim da je to previse ja za kadeta naso 1.8 motor mjenjac instaalcija sve za 200 :icon_question:
nema tu logike nikakve:icon_question:

ne mozes poredit cijenu tvog motora i TDI, haj se raspitaj po autootpadima kolko je kompletan motor pa onda lupaj cijene
ma nelupam ,,kad sam trazio kadeta da kupim ja dosao kod jednog starog automehanicara da pitam za kadeta kaze nemam kadeta ali imam motor ako ti bude trebao 1.8 sa svim elementima ,ja mislim da je od ascone ali nisam siguran:icon_question:

za kadetta i golfa benzinci kostaju 100-150KM, dizeli su dosta skuplji

to se slazem,,al zar nije puno dat 2000 km da ti upakuje dizela u auto
 
jest al to ja pokusavam rec da mu se ne isplati ta invensticija na kombija i bolje je ako vec ima pare da kupi sebi neko auto

mene je kostalo dosta para ubacivanje TDI-a ali ne zalim marke sto sam dao, isplatice mi se za godinu dana
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
jest al to ja pokusavam rec da mu se ne isplati ta invensticija na kombija i bolje je ako vec ima pare da kupi sebi neko auto

mene je kostalo dosta para ubacivanje TDI-a ali ne zalim marke sto sam dao, isplatice mi se za godinu dana
upravu si za ovo prvo
fino ide za malo para,,to je njihova prednost;)
 
To si u pravu Green Devil da se ne isplati, ali ja sve u svemu imam zelju da napucam kombija i cisto radi cefa jednostavno svidja mi se i bez obzira szo se ipak dobar auto moze uzeti za te pare al svidja mi se kombi, Raspravljao sam ja po raznim forumima za ubacivanje benzinca i svi su mi rekli da se moze ubacit benzinac iz audija jaje 2.0i sa 1150 KS al ima jedan mali problem, treba dobra podrska sa financijske strane dabi to sve radilo kako treba vec ako hoces benzinca svi su mi rekli kupi kombija benzin ima serijski 2.1 motor ugradis plin i to je to.A posto trenutno je uopsteno situacja sa finansijske strane losa nagovorise me na 1.9 TDI. Jer lako se ubaci a dobro ipak ide pa sam se slozio s tim mada ja volim benzin vise nego ista. Evo jedna slika koju sam ja radio u Photoshopu kako bi ja zelio da nekad izgleda al najvjerovatnije nece nikad biti ovakvo spusten al priblizno_!!!

http://imageshack.us/photo/my-images/535/josnizisivefelge2.jpg/

Pa hajdi ako neko ima nekih nformacija za ubacivanje motora nek javi, ako moze da se ovaj prepravi nije neki problem ako moze, u mene je 1.7 TD pa ako bi moglo da se malo odradi na 1.9 ili 2.0 s drugom pumpom za gorivo. Mislim da bi imao vise konja!!! Al sve u svemu imam zelju da ga sredim bez obzira sto niko ne moze da me shvati zasto ja hocu kombija sebi da sredim a necu neko auto.Al et sta je tu je_!!!
Pozdrav_!!!
 
kod mene je T3 teretni(visoki krov) motor 1.6 Dizel 40kw, znam ja kako ti je :lol::lol:
ti i da ga pojacas na pumpi neces dobit puno, samo ce ti jos vise cadit, a sigurno i sad cadi ko lud :lol:
 
Top