Motor 2.5 Tdi 163 hp AUDI

Motor 2.5 Tdi 163 hp AUDI

Član
ajde kad je vec podignuta stara tema da pitam


po cemu se osjeti da su bregaste pri kraju ?
Kako sprijeciti vecu stetu prilikom odlazenja istih ?

kod mene je vec 6 godina 132kW 4motion manuelac, sad ima 215 000km

uvjek kod ovlastenog redovno odrzavan, od vecih "problema" bila je bosch pumpa na 195 hiljada i lamela i zamajac
al sve je to potrosna roba.


neki dan kod ovlastenog na servisu se potrefio passat 2.5 sa 740 000 km :icon_eek:
ja nisam vjerovao
 
Član
miki321oc je napisao(la):
ajde kad je vec podignuta stara tema da pitam


po cemu se osjeti da su bregaste pri kraju ?
Kako sprijeciti vecu stetu prilikom odlazenja istih ?

kod mene je vec 6 godina 132kW 4motion manuelac, sad ima 215 000km

uvjek kod ovlastenog redovno odrzavan, od vecih "problema" bila je bosch pumpa na 195 hiljada i lamela i zamajac
al sve je to potrosna roba.


neki dan kod ovlastenog na servisu se potrefio passat 2.5 sa 740 000 km :icon_eek:
ja nisam vjerovao

Ja sam kod lika vidio passata 91 godina sa 1.9 td motorom od 55 kw sa nekih 850 hiljada ... :icon_eek:

Moram priznati da sam iznenađen 2.5 mašina sa 740 hiljada, a svi kukakju kako su loši :icon_question:
 
Početnik
miki321oc je napisao(la):
ajde kad je vec podignuta stara tema da pitam


po cemu se osjeti da su bregaste pri kraju ?
Kako sprijeciti vecu stetu prilikom odlazenja istih ?

kod mene je vec 6 godina 132kW 4motion manuelac, sad ima 215 000km

uvjek kod ovlastenog redovno odrzavan, od vecih "problema" bila je bosch pumpa na 195 hiljada i lamela i zamajac
al sve je to potrosna roba.


neki dan kod ovlastenog na servisu se potrefio passat 2.5 sa 740 000 km :icon_eek:
ja nisam vjerovao

Skini cep od ulja gdje se sipa,ako vidis promjenu boje na "brijegu" koji se vidi kroz cep tj ona plavkasta boja na ivicama brijega,ili uzmi stapic od sladoleda i kroz cep predji preko brijega ako osjetis zapinjanje na krajevima onda su poprilicno potrosene.Ali najtacnija metoda ti je da se skinu dekla sa obe glave i vizuelno a i prstom mozes pregledati.Moja preporuka je ako su potrosene prodaji auto jer cijena jedne je 650km a imas 4 tako da 2500km bez rada nije mala investicija.Ali ako zelis zadrzavati vozilo za sebe onda kupi polovne,ja sam nedavno nabavio sve 4 polovne momku za 1000km,ali kad kazem polovne onda nemislim na isto potrosene vec na bukvalno kao nove bregaste.Ove sto sam ja njemu donio su skinute sa razbijenog pasata isto 132kw.Takodje mogu se naci i sa test vozila.
A najvaznije od svega sto znam za par slucajeva je da su ljudi na motor od 132kw stavljali bregaste od 110kw modela jer su jeftinije i onda su dobili jos vece sra*e jer bregaste od 132kw su napravljene od tvrdjeg materijala nego one na slabijim modelima i zato se slabije i teze trose.
Ugl ako zelis provjeriti najsigurnije ti je skini dekla i pregledaj jer tako sam ja sebi vrsio preglede ;)


elmo je napisao(la):
miki321oc je napisao(la):
ajde kad je vec podignuta stara tema da pitam


po cemu se osjeti da su bregaste pri kraju ?
Kako sprijeciti vecu stetu prilikom odlazenja istih ?

kod mene je vec 6 godina 132kW 4motion manuelac, sad ima 215 000km

uvjek kod ovlastenog redovno odrzavan, od vecih "problema" bila je bosch pumpa na 195 hiljada i lamela i zamajac
al sve je to potrosna roba.


neki dan kod ovlastenog na servisu se potrefio passat 2.5 sa 740 000 km :icon_eek:
ja nisam vjerovao

Ja sam kod lika vidio passata 91 godina sa 1.9 td motorom od 55 kw sa nekih 850 hiljada ... :icon_eek:

Moram priznati da sam iznenađen 2.5 mašina sa 740 hiljada, a svi kukakju kako su loši :icon_question:

Kukaju oni koji nisu pravilno odrzavali.SVaki 2.5 koji je pravilno odrzavan preci ce isto kao i famozni 1.9 ;)
 
Član
Franki je napisao(la):
Ja koliko znam kod tih auta se sat okrece na 300 tisuca ne znam kako 850 :icon_rolleyes:

kod ovih passata je analogni brojcanik kilometraze...u golfu trici je digitalni i u passatima kasnijih godina,znaci kraj 92-e i 93-a...
 
Top