Motor 2.5 Tdi 163 hp AUDI

Motor 2.5 Tdi 163 hp AUDI

Član
Kao sto naslov kaze, imam ponudu od lika da pazarim ovaj bibi, kraj 2002 god., pa sam se malo raspitivao o 2.5 tdi motorima, vecina kaze da su ne samo losi, nego prelosi za nase standarde odrzavanja i voznje, s tim da su svi govorili o motoru 2.5 od 150 konja, koji se racuna kao "starija" verzija motora, dok je ovaj od 163 "noviji" i kvalitetniji, pa ako ko ima nekog iskustva, pls, tipkajte...
 
Sto se tice Audija, dobar je, samo da znas da su dosta veci troskovi odrzavanja 2.5 TDI V6 motora nego onoga 1.9 TDI, pogotovo sa Tiptronic mjenjacem, potrosnja je dosta veca takodjer. Za neku normalnu voznju u nasim uvjetima je 1.9 TDI sa 130ks sasvim uredu, jer imas i 290 Nm obrtnog momenta, jedino ako naletis na kakav dobar 2.5 TDI, ALI sa quattro pogonom, 180ks i 380Nm, tada dobijas itekako dobar auto, sa odlicnim preformansama za ne bas velike pare. Bregaste osovine se brzo trose. Fabrika je propisala na svakih 80k km da se mjenjaju bregaste i ako to poštuješ, nečeš imati problema. 2.5 V6 TDI je jedan od najbolji audijevih motora, samo zahtjeva održavanje i nije za BH mentaliteta gdje je skupo promjeniti filtere ili grijače dok ne crknu, kamo li dati 2500 KM za set bregastih.. ;)
 
Početnik
poserem se ja na bregastu koja traje 80.000km sta je od brasna napravljena jbt..to nije bregasta to je nista
 
Član
svaki motor ima svoje mane a i prednosti a posto se kod nas pretezno vozaju maximalno izrabljene masine otud se onda i pojavljuju komentari tipa nevalja to nista ovaki i onako,znaci bitno ti je da znas kako je predhodni vlasnik odrzavao to vozili i koliko je presao...
 
Početnik
ma ja i kod nas raja bjezi od "otvaranog"motora i tako,vise vole uzet nesto sto je prevalilo boga oca i ni ulje nije cestito zamjenjeno..svaki je motor dobar to sam i sarajlicu govorio,motor nemoze nevaljat samo ako se dobro odrzava
 
Početnik
Druze nije to lose kao sto pricaju i kao sto sam ja mislio.Ja sam nedavno uzeo 2.5 od 180 ks i quattro-m.Mislio sam da ce me oderati ali nije.Samo redovno mijenjaj ulje,svakih 7.500km je fabrika rekla ali ja mijenjam svakih 5500-6000km,sipaj 0W30 ili 0W40 i miran si.Nemoj ga gasat hladnog.Znaci samo dobro odrzavanje i miran si.Ako je tiptronic izmedju 200 i 220 hiljada km ocekuj probleme sa mjenjacem i bosch pumpom ali to rijesi preventivno i miran si jos toliko.Ugl najbitnije je pravilno odrzavanje,kao i u svakog auta i miran si.Detaljnije ti oko tog motora moze reci clan noke jer ima istog ;)

EDIT: @Lija bas tako samo odrzavanje,a i nas mentalitet je takav kao sto ti kazes vise voli uzet nesto sa 200 hiljada km neotvarano al izrabljeno nego sa 300 hkm ali sa novim dijelovima,sta ces takav smo narod nazalost
 
Član
Hvala drustvo, pomogli ste mi da prevagnem u kupovini ove mace, ako Bog da... =)
Eo link, a danas se cujem sa majstorom da ode da vidi, i pazari ako bude ok...
Avdija
 
Ovaj sa oglasa djeluje ocuvan,al svaki on na slici tako djeluje.. Kupovina polovnog auta je lutrija..Sve zavisi od odrzavanja.. Sretno sa odlukom ..
 
Lija je napisao(la):
poserem se ja na bregastu koja traje 80.000km sta je od brasna napravljena jbt..to nije bregasta to je nista

Ti nju nemoras promijenuti ali ces za posljedicu imati ispadanje klackalica i jos ako je koji hidropodizac slab moze doci do toga da ti klackalica "propadne" u motor i napravi ti duplo vecu stetu... bio sam svjedok takve situacije... lik je dao u dijelove bruku love a nikad se nebi sjetio bregaste promijenuti a kad se sve sabere duplo vise ga je izaslo jer je u ktatkim vremenskim intervalima uvijek skidao glavu i mijenjao klackalice i hidropodizace a da je promijenuo bregastu bio bi miran... nas mentalitet je takav... motor je strava i zato nije za naseg mentaliteta, svako hoce jaku masinu a da ga dijelovi dodju kao za golf 2, ku*ca jarane... u svakom slucaju, ako je motor redovno sevisiran slobodno ga uzimaj ;)
 
Početnik
klackalica propadne u motor.??de mi objasni kako je to moguce,odakle udje u motor,kroz dizne mozda.??
 
Legend
FirellesMonster je napisao(la):
Sto se tice Audija, dobar je, samo da znas da su dosta veci troskovi odrzavanja 2.5 TDI V6 motora nego onoga 1.9 TDI, pogotovo sa Tiptronic mjenjacem, potrosnja je dosta veca takodjer. Za neku normalnu voznju u nasim uvjetima je 1.9 TDI sa 130ks sasvim uredu, jer imas i 290 Nm obrtnog momenta, jedino ako naletis na kakav dobar 2.5 TDI, ALI sa quattro pogonom, 180ks i 380Nm, tada dobijas itekako dobar auto, sa odlicnim preformansama za ne bas velike pare. Bregaste osovine se brzo trose. Fabrika je propisala na svakih 80k km da se mjenjaju bregaste i ako to poštuješ, nečeš imati problema. 2.5 V6 TDI je jedan od najbolji audijevih motora, samo zahtjeva održavanje i nije za BH mentaliteta gdje je skupo promjeniti filtere ili grijače dok ne crknu, kamo li dati 2500 KM za set bregastih.. ;)

ovo nije istina, odmah da znas..
kod mene je taj audi, 163ks isto kraj 2002 god, nemam nekih velikih problema sa njim, ono sto hoce otic, za razliku od 150ks gdje su na "udaru" bile bregaste, kod ovog je problem sa klackalicama, i one se mjenjaju svakih 100 000, kod mene je audi presao 250 000 i do sada su mjenjane bregaste jednom, na 210 000, tada je radjen i servis, turbina, pumpa, znaci sve..
ono sto jeste istina da su skupi za odrzavanje, pogotovo ako je tiptronic (kod mene nazalost jeste) koliko god je draz voziti ga sa tim mjenjacem, toliko nije kada dodje problem sa istim.. ono sto trebas pazit je koje ulje sipas, obavezno castrol magnatec 10w, mislim, to ja sipam i najbolje se pokazalo, osjeti se po radu motora... inace, nisu skupi, i kada gledas ulozeno/dobiveno, isplati se uzeti auto, samo moras biti spreman i na odrzavanje, na kraju krajeva, to je jako luksuzan auto, nije golf 2 da uradis veliki servis za 100 maraka..

sretno druze ;)

Lija je napisao(la):
klackalica propadne u motor.??de mi objasni kako je to moguce,odakle udje u motor,kroz dizne mozda.??

imas klackalice iznad bregastih, vjerovatno je na njih mislio..
nadjes ih u karteru ;)
 
Član
.nOKe je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
Sto se tice Audija, dobar je, samo da znas da su dosta veci troskovi odrzavanja 2.5 TDI V6 motora nego onoga 1.9 TDI, pogotovo sa Tiptronic mjenjacem, potrosnja je dosta veca takodjer. Za neku normalnu voznju u nasim uvjetima je 1.9 TDI sa 130ks sasvim uredu, jer imas i 290 Nm obrtnog momenta, jedino ako naletis na kakav dobar 2.5 TDI, ALI sa quattro pogonom, 180ks i 380Nm, tada dobijas itekako dobar auto, sa odlicnim preformansama za ne bas velike pare. Bregaste osovine se brzo trose. Fabrika je propisala na svakih 80k km da se mjenjaju bregaste i ako to poštuješ, nečeš imati problema. 2.5 V6 TDI je jedan od najbolji audijevih motora, samo zahtjeva održavanje i nije za BH mentaliteta gdje je skupo promjeniti filtere ili grijače dok ne crknu, kamo li dati 2500 KM za set bregastih.. ;)

ovo nije istina, odmah da znas..
kod mene je taj audi, 163ks isto kraj 2002 god, nemam nekih velikih problema sa njim, ono sto hoce otic, za razliku od 150ks gdje su na "udaru" bile bregaste, kod ovog je problem sa klackalicama, i one se mjenjaju svakih 100 000, kod mene je audi presao 250 000 i do sada su mjenjane bregaste jednom, na 210 000, tada je radjen i servis, turbina, pumpa, znaci sve..
ono sto jeste istina da su skupi za odrzavanje, pogotovo ako je tiptronic (kod mene nazalost jeste) koliko god je draz voziti ga sa tim mjenjacem, toliko nije kada dodje problem sa istim.. ono sto trebas pazit je koje ulje sipas, obavezno castrol magnatec 10w, mislim, to ja sipam i najbolje se pokazalo, osjeti se po radu motora... inace, nisu skupi, i kada gledas ulozeno/dobiveno, isplati se uzeti auto, samo moras biti spreman i na odrzavanje, na kraju krajeva, to je jako luksuzan auto, nije golf 2 da uradis veliki servis za 100 maraka..

sretno druze ;)

Lija je napisao(la):
klackalica propadne u motor.??de mi objasni kako je to moguce,odakle udje u motor,kroz dizne mozda.??

imas klackalice iznad bregastih, vjerovatno je na njih mislio..
nadjes ih u karteru ;)



jako dobra tema, ali nazalost nikad necemo saznat pravu istinu dok god nekupimo sebi 2.5 tdi i vidimo sta smo kupili. ja samo znam da je zvuk pre premoćan.
 
Top