motor 1.9 td pomoc

motor 1.9 td pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
.nOKe je napisao(la):
ajdin_ze je napisao(la):
335i je napisao(la):
ovaj motor se nemoze chipovat obicni dizel ....

Ja taman kontam napisat isto.Kakav chip kad mu je motor prenesen iz golfa 2.

u mk2 su bili 1.6 (nisam siguran da li '92god serija ima 1.9 motor, neki kazu da, neki ne, ja nisam nikad vidio)

nije dakle isti motor..

nema fabrickih 1.9 al se moze ubaciti bez problema pase sva instalacija i nosaci samo moras prije neg sto ga ubacis desnu gredu malo savit jer smeta remenu tako sam ja radio

xzone je napisao(la):
eh ovako jaran je uzo golfa 3 i motor mu je 1.9 td ima oko 75 ks mislim da je toliko reko...posto mu nejde kako bi zelio on da ide zelio bi ga pojacati pa sta mu preporucujete da radi na njemu da ga pojaca samo nemojte reci da mijenja motor hehe

mozes stavit turbinu sa vodenim hladjenjem (pojacaj malo pritisak) intercooler i tamam ne steti motoru. to sam ja u planu uradit uskoro nije skupo za razliku od obradjivanja glave il cega vec
 
Član
eh ovako odradio je motor:stavio je novu turbinu, intercooler je stavio i jos nekih gluposti i uradio 3-cu specijalu....auto bukvalno leti svegami nemogu vjerovati kako ide...hvala svima na pomoci
 
Legend
xzone je napisao(la):
eh ovako odradio je motor:stavio je novu turbinu, intercooler je stavio i jos nekih gluposti i uradio 3-cu specijalu....auto bukvalno leti svegami nemogu vjerovati kako ide...hvala svima na pomoci

gdje ga je radio ?
 
Član
.nOKe je napisao(la):
xzone je napisao(la):
eh ovako odradio je motor:stavio je novu turbinu, intercooler je stavio i jos nekih gluposti i uradio 3-cu specijalu....auto bukvalno leti svegami nemogu vjerovati kako ide...hvala svima na pomoci

gdje ga je radio ?

neke stvari mu je radio zijo abadjija iz srednjeg, nemam pojma pola gdje radio stvari sta te interesuje ako hoces da ga pitam gdje sta radio...
 
Član
Posto mnogi nisu shvatili moj post evo da obrazlozim.Konkretno nisam mislio na motor nego na princip rada motora i njegovu Bosch pumpu.
Meni se i dan danas desava da mi se pojavi u radnji lik sa Mk2 1.6d i pita da mu se uradi dijagnostika jer mu nesto puno dimi.Obicno se ljudi naljute kad im pokusas objasnit da stojadin ima vise struje od tog golfa al eto.
 
Član
xzone je napisao(la):
eh ovako odradio je motor:stavio je novu turbinu, intercooler je stavio i jos nekih gluposti i uradio 3-cu specijalu....auto bukvalno leti svegami nemogu vjerovati kako ide...hvala svima na pomoci

Kad ga prije razradi da bi vidio da li leti ili ne :icon_question:
 
Član
edo_16v je napisao(la):
xzone je napisao(la):
eh ovako odradio je motor:stavio je novu turbinu, intercooler je stavio i jos nekih gluposti i uradio 3-cu specijalu....auto bukvalno leti svegami nemogu vjerovati kako ide...hvala svima na pomoci

Kad ga prije razradi da bi vidio da li leti ili ne :icon_question:

joj nidje veze svegami jarane dodji u vogoscu da vidis auto kako ide od 75ks pa se uvjeri jebote nidje veze govorim razliku kako je islo i kako ide..
 
Član
@noke ne mozes babu uciti kako se djeca prave...
to se odnosi na postove ajdina i 330i ljudi znaju svoj posao, i mi smo svi balavci za njih sto se ovoga svega tice,i taj motor 1.9td iz trice je skroz slican onom iz golfa 2 gtd, znam jer mi je dajdza imao taj motor u golfu, s tim da kazu da je taj motor pravo los ne znam sto... moj drug ga je imao , iskreno najbolja mu je varijanta i najeftinija, da uzme 1.9 tdi sa 110 konja, njih sigurno ima po otpadima i sve to sastavi uradi, manje ce imati komplikacija s tim da se taj 110 konja moze cipovati fino , da ima 130 konja, i jos da ubaci mjenjac sa 6 brzina (ako je moguce to uraditi sa pd 1.9 tdi od 130 konja) i ima da leti auto...

sretno

ps ajdine kingu :D posalji mi broj preko pm promjenio sam mob....
 
Član
xzone je napisao(la):
E55-AMG je napisao(la):
ajdin_ze je napisao(la):
xzone je napisao(la):
i uradio 3-cu specijalu....

Pa koliko je to poderan motor kad mu radi 3 specijalu??

Pa kad mu je prijasnji vlasnik prodavao rekao mu je da je radio dvije vec specijale:lol: i tako da je cijena bilo punoo veca .;):icon_smile:

:lol:


jesi smijesan brate hahahaha
vidim da se razumijes drama u motore

Pa vidim kako se ti i taj tvoj prijatelj razumijete, tri dana nakon specijale vec ga razradili :icon_question:

Nema ba problema, zato sam dosao ovdje da naucim. ;)
 
Član
E55-AMG je napisao(la):
xzone je napisao(la):
E55-AMG je napisao(la):
ajdin_ze je napisao(la):
xzone je napisao(la):
i uradio 3-cu specijalu....

Pa koliko je to poderan motor kad mu radi 3 specijalu??

Pa kad mu je prijasnji vlasnik prodavao rekao mu je da je radio dvije vec specijale:lol: i tako da je cijena bilo punoo veca .;):icon_smile:

:lol:


jesi smijesan brate hahahaha
vidim da se razumijes drama u motore

Pa vidim kako se ti i taj tvoj prijatelj razumijete, tri dana nakon specijale vec ga razradili :icon_question:

Nema ba problema, zato sam dosao ovdje da naucim. ;)

e vidi ovo nidje veze nekontam ko je briso moje komentare sto sam reko IZBRISI CITAVU OVU TEMU a ti e55-amg pojma nemas zato suti zelid da vidis kako auto ide javi se na pm pa da se uvjeris da se nebi dalje raspravljali...JEBO VAS OVO STO BRISETE STVARI KOJE SAM REKO NAJBOLJE OBRISITE CITAVU TEMU FKT NEKONTAM VAS BRISETE KAKO VAMA K...U CEJF NIDJE VEZE JEBO VAS TO
 
Član
xzone je napisao(la):
e vidi ovo nidje veze nekontam ko je briso moje komentare sto sam reko IZBRISI CITAVU OVU TEMU a ti e55-amg pojma nemas zato suti zelid da vidis kako auto ide javi se na pm pa da se uvjeris da se nebi dalje raspravljali...JEBO VAS OVO STO BRISETE STVARI KOJE SAM REKO NAJBOLJE OBRISITE CITAVU TEMU FKT NEKONTAM VAS BRISETE KAKO VAMA K...U CEJF NIDJE VEZE JEBO VAS TO

Nekontam te nikako.Nijedan moj post nije bio sa ciljem da nekog uvrijedi i nisam taj lik.Admini rade svoj posao i brisu ono sto smatraju nepotrebnim i suvisnim i nije mi jasno sto se bunis.Pobrisali su postove koji su bili suvisni i gotovo.Izgleda da su trebali jos brisat.
 
Član
ajdin_ze je napisao(la):
xzone je napisao(la):
e vidi ovo nidje veze nekontam ko je briso moje komentare sto sam reko IZBRISI CITAVU OVU TEMU a ti e55-amg pojma nemas zato suti zelid da vidis kako auto ide javi se na pm pa da se uvjeris da se nebi dalje raspravljali...JEBO VAS OVO STO BRISETE STVARI KOJE SAM REKO NAJBOLJE OBRISITE CITAVU TEMU FKT NEKONTAM VAS BRISETE KAKO VAMA K...U CEJF NIDJE VEZE JEBO VAS TO

Nekontam te nikako.Nijedan moj post nije bio sa ciljem da nekog uvrijedi i nisam taj lik.Admini rade svoj posao i brisu ono sto smatraju nepotrebnim i suvisnim i nije mi jasno sto se bunis.Pobrisali su postove koji su bili suvisni i gotovo.Izgleda da su trebali jos brisat.


BRISITE CITAVU TEMU
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top