motor 1.9 td pomoc

motor 1.9 td pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
eh ovako jaran je uzo golfa 3 i motor mu je 1.9 td ima oko 75 ks mislim da je toliko reko...posto mu nejde kako bi zelio on da ide zelio bi ga pojacati pa sta mu preporucujete da radi na njemu da ga pojaca samo nemojte reci da mijenja motor hehe
 
Član
Ma prijatelju najjeftinije ti je zamijeniti auto...........

Nije taj auto pravljen za jurcanja....nego za štednje........:icon_smile:
 
Član
znaci ko zna kako ga pojacati nek kaze ko nezna nek nista nepise samo izadje i zaboravi na to ko da nepostoji

xzone je napisao(la):
elmo je napisao(la):
Ma prijatelju najjeftinije ti je zamijeniti auto...........

Nije taj auto pravljen za jurcanja....nego za štednje........:icon_smile:

vidi ovo kume kazem kod jarana je taj motor kod mene je 1.9 tdi (i-crveno) 110 ks i napisem nemojte samo reci da zamijeni motor ti napiso da zamijeni auto nidje veze..vidi ovo ako hoces pomoci i ako znas reci ako neznas nemojte ostavljati suvisne komentare dosadio mi je vise ovaj spam nidje veze fkt dokle vise pregledajte ima li ijedna tema da je bez spama i nekih gluposti
 
Član
nek stavi interculer i chipuje ga i bit ce ko tvoj. To ti skuplje izadje zato ti covjek govori da zamjeni ti jaran auto
 
Član
arminnn je napisao(la):
nek stavi interculer i chipuje ga i bit ce ko tvoj. To ti skuplje izadje zato ti covjek govori da zamjeni ti jaran auto

bogami neizadje jeftinije jer je puno para ulozio na auto, radi ga za style auto vec uradjeno hehe znaci ostaje i motor i sve hoce malo da ga pojaca i to je to..cipovo sam i ja mog haha znaci nece biti ko moj a recu mu za intercooler...i jos nesh jel moze bilo koji intercooler od bilo kojeg auta
 
Super Moderator
dobro ti je reko elmo... i nemoj se ljutit na covjeka htio ti je pomoc kako si i pito.... i cinjenica je da nije za jurcanja vec za stednje ;)
 
Član
allroad je napisao(la):
dobro ti je reko elmo... i nemoj se ljutit na covjeka htio ti je pomoc kako si i pito.... i cinjenica je da nije za jurcanja vec za stednje ;)

ma ne ljutim se nedaj boze nego fkt smijesno mi je kad mi neko kaze odma mijenjaj motor,auto pa jbt ako se nemoze pojacati normalno recite nemoze i to je to kraj a ne odma mijenjaj auto..moje misljenje ko hoce da se ljuti nek se ljuti ali mislim da sam 100% u pravu za ovo
 
Legend
xzone je napisao(la):
bogami neizadje jeftinije jer je puno para ulozio na auto, radi ga za style auto vec uradjeno hehe znaci ostaje i motor i sve hoce malo da ga pojaca i to je to..cipovo sam i ja mog haha znaci nece biti ko moj a recu mu za intercooler...i jos nesh jel moze bilo koji intercooler od bilo kojeg auta

moze on uraditi dosta stvari na tom motoru, jer on samim tim sto ima fabricki turbo ima dosta potencijala...

ja bih mu prvo predlozio nek uradi detaljnu generalku motora prije nego sto ga pocne chipovati i hebavati..

moze da stavi intercooler od bilo kog auta, vazno je samo da je na dobroj poziciji sto se tice hladjenja.. (najbolje mu je da ga stavi negdje u prednju karambolku)..

nek pogleda takodje i pritisak turba (izmeri koliko mu puse turbina) i nek pojaca protok goriva na bos pumpu (moze eventualno da stavi i vecu bos pumpu sa LT35 kombija i vece dizne) al onda ce da trosi, cadi i da skrati vijek trajanja tog motora ..

ima raja radi i neke specijale (treca peta deseta) u to se ne razumijem bas.. al et nadam se da sam vam pomogoa u prijedlozima..
 
Početnik
.nOKe je napisao(la):
ima raja radi i neke specijale (treca peta deseta) u to se ne razumijem bas.. al et nadam se da sam vam pomogoa u prijedlozima..

Specijale idu kad izbusis blok pa onda moras stavljati vece klipove itd... Na taj nacin primarno dizes zapreminu motora. ;)
Iskreno, jedina varijanta je da se taj TD predvara u TDI od 90 KS. Ipak, za cifru koju bi ulozio u tu konverziju (da se uradi da valja a ne da bude pita od govana) mogao bi komotno kupit kompletan originalni 1.9 TDI motor ;)
Sa samim intercoolerom nece dobit nista...
 
Član
ovaj motor se nemoze chipovat obicni dizel ....
i pumpa od lt 35 je 5 zilindera
inace povecaj pritisak turba serija ca 065-075 ..povecaj na 1,1 postavi zdracni hladnjak promjeni regulator u pumpi za gorivo nasteluj mu pumpu prema zdraku
ako ti je motor dobar i sve uradi kako treba mozda bi izvuko garant 25 konja
 
Legend
ajdin_ze je napisao(la):
335i je napisao(la):
ovaj motor se nemoze chipovat obicni dizel ....

Ja taman kontam napisat isto.Kakav chip kad mu je motor prenesen iz golfa 2.

u mk2 su bili 1.6 (nisam siguran da li '92god serija ima 1.9 motor, neki kazu da, neki ne, ja nisam nikad vidio)

nije dakle isti motor..
 
Član
.nOKe je napisao(la):
ajdin_ze je napisao(la):
335i je napisao(la):
ovaj motor se nemoze chipovat obicni dizel ....

Ja taman kontam napisat isto.Kakav chip kad mu je motor prenesen iz golfa 2.

u mk2 su bili 1.6 (nisam siguran da li '92god serija ima 1.9 motor, neki kazu da, neki ne, ja nisam nikad vidio)

nije dakle isti motor..

nema g2 1,9 samo je bio 1,6 kosto si reko...misli ajdin na princip motora nema puno modifikacija na njemu osim da ima 300ccm vise i neke sitnice koje naravno oblik motora drugacije izgleda ali u svemu isti motor
 
Legend
1.9td ima 55kW, dok 1.6td ima 44kW, 51kW i 59kW stim da taj 1.9td ide jako dobro i ugladjenije puno nego ovi 1.6..
 
Početnik
kod mene u country-a stavili isti taj motor, i jos stavili intercooler i ide predobro, ja prezadovoljan..jos je tezi od trice golfa kolko hoces...nista ti vise ne treba..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top