Molim pomoc

Molim pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Da li mogu saznati IP adresu ili adresu ili prezime, mozda neko i poznaje korisnika sa Pika?
Ako neko moze da pomogne bio bih mu zahvalan.
Decko mi je poslao kopiju Iphone-a umjesto originala (cak je i kopija u ocajnom stanju) i sad kao "nema novac koji sam mu doplatio, a moj telefon prodao"!? Teski supljak. Zvao sam Pik oni kao "nesmiju" dati IP, moze tek ako prijavim policiji. To sa policijom mi je druga opcija (cuo sam da oni ucinkovito vracaju za prevare) volio bih ovako prvo ako moze.
Imam neka dva njegova broja mobitela jedan ULTRA drugi hallo, nisu registravani.
Unaprijed hvala na pomoci!

Evo link njegovog profila

http://www.pik.ba/profil/blackberry8300/

Iz Srebrenika je i kako mi je rekao zove se Alen
 
Član
Zasto si dao onda pozitivni dojam nije mi jasno :icon_question:

Jesi li ikad primio email kakav od njega?
 
Član
bracika probaj ovako, mislim nema veze sa ip adresama, al mozda ga nadjes, mislim ovog alena, napravi drugi profil na piku, napravi par transakcija, ponudi mu kupovinu nekog njegovog artikla, al nemoj ofirno, kao probaj mu spusiti cijenu 10tak maraka i tako... odlucis se kao da ces kupiti, nadjete se, i onda mu jbs mamicu...;)
 
Početnik
Ma druze drugi profil napravis , stavis mjesto zivljenja Banja Luka trazis da spusti neki mobitel 20KM , da ces ti doci po njega dog. se nazoves ga sa neke kartice (koju ces kupiti novu ) i koristiti samo za taj put(haloo najbolje) ...odes nadjete se i "sredite" to :D Srecno ;)

EDIT: Kao sto Moke rece , ako hoces stavicu ja par laznih artikala na par mojih profila pa napravimo trans. ;)
 
Član
kako ste uopste izvrsili razmjenu?? jel preko brze poste ili?? ako si preko brze poste, pitaj njih za adresu odakle su pokupili paket;)
 
Član
Ma ostavio mu unaprijed, tj. prije nego sto je stigao telefon meni, jer ja njemu treba da ostavim za ovaj moj mob na profilu jer je bila zamjena i doplata. Kako god dojam nista ne znaci, ebat ga.
Ma ako ne mognem to otici cu u policiju prijavit prevaru, cuo sam da oni mogu uspjesno rijesiti. Nisam imao mail-ove samo kontakt na mobitele

Ako ne mogne nista tako cu nac se s njim za neki telefon ali ako ja odem sa svojim autom tamo grkljan cu mu izvadit
Ma drug koji radi u brzoj posti se nasao sa njim u Srebreniku i zavrsio to
 
Član
adohera je napisao(la):
Ma ostavio mu unaprijed, tj. prije nego sto je stigao telefon meni, jer ja njemu treba da ostavim za ovaj moj mob na profilu jer je bila zamjena i doplata. Kako god dojam nista ne znaci, ebat ga.
Ma ako ne mognem to otici cu u policiju prijavit prevaru, cuo sam da oni mogu uspjesno rijesiti. Nisam imao mail-ove samo kontakt na mobitele
Neznaci tebi, meni bi znacilo kad bi sutra uzimao tel od njega. Vidio bi da je prevarant ;)
 
Član
ma joj druze ko zna koji mu je ovo profil kad nije verifikovano nista, a svakako cu kad zavrsim sa tim prijavit piku da je varalica nek ga banuju
 
danas izgleda svi gledaju kako ce te zajebati:icon_mad:
meni isto na piku za nokiu frajer idol moj nudi pola para
pri preuzimanju posiljke, a ko ostatak bi uplatio na ziro racun,,
dok se uvjeri da je t el ispravan:lol:
 
Član
Jbt naraucivao sam iz Amerike, Kine, UK, Njemacke itd. bruku stvari sve super i bosnjo se nadje da te zajebe, kakav smo mi pogan narod treba nas u karanten stavit
 
Član
Nevezano za prijevaru... ja nikad na piku nisam poslovao s nekim tko nema bar90% pozitivan dojam, i verifikovano nešto, ili telefon ili adresu. Tako da je meni dojam sve, ionako ništa drugo o korisniku neznaš. Promjeni dojam u negtivan i napišpi da te prevario :)
 
Ma jebes i dojam vise nemas od tog nista,kad te zajebo posteno.
Ako ti je taj tvoj telefon sto si dao vrijedan i isplati se vratit ga, onda prijavi ga nemas sta izgubit, jbg
 
Da nije taj lik iz Zivinica (lafo Srebrenik), nesto mi poznat taj sistem prijevare..Ima jedan strucnjak iz Zivinica prodaje mobitele, varalica teska..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top