molim pomoć auto riga crn dim

molim pomoć auto riga crn dim

Super Moderator
Rece ti RS TURBO sve i najvjerovatnije da su gumice ventila.... dobro je to kod tebe je golf 2 nedavno ja pratim A3 sportback noviji je star mozda 3-4 godine i dimi plavo da ne povjerujes
 
Legend
ako auto vuce, onda nije turbina 100%, nemas oko toga brige..

pogledaj bosch pumpu, moguce da su ti injektori zacepljeni ili tako nesto.. jbg malo je tesko sad to ovako "napamet" nagadjati sta je i kako je, ali nema smisla da je turbina, da ne trosi ulje a da ide dobro, tako da to mozes odmah iskljuciti..

gdje sipas gorivo, moguce da je "naletilo" lose gorivo, mozda da probas sa nekim dodatkom u gorivo to prvo rijesit, prije nego sto krenes u davanje novaca na popravke..

jel ti auto sada vise trosi od kad dimi, jel bucnije radi, opisi nam malo detaljnije..
 
I jedna preporuka, naspi na Energopetrolu, imaju najbolje dizel gorivo, znaci ono Euro 5, a i ja sam primjetio razlike, auto osjetno bolje vuce nego gorivo sa OMV-a ;)
 
Početnik
RS TURBO je napisao(la):
Plav dim znaci mjesanje ulja i goriva, a na jutarnjem paljenju ili kad ostoji 3-4 h i baci plav dim to znaci gumice ventila da su lose (ako ne dimi i vruc motor).
Ako je obicni dizel onda ti mogu biti lose karike ili gumice ventila, a to mozes ispitati tako da izmjeris kompresiju i ako nije kompresija losa onda su ti gumice ventila otisle tacnije da su lose i da su se skrutile, ako je TD onda moze biti do turbine da su pri kraju pikse. Od to dvoje jedno jeste 100% ako je obicni D, a ako je TD onda moze to uzrokovati i turbina.A

a sta ako je kompresija losa? kolika mora bit kompresija na dobrom 1.6D?
 
Član
Ako je kompresija losa to bi bilo onda najbolje uraditi generalno motor jer samo karike mijenjati a ostavljati stare gumice i semeringe je glupo, jer kad je vec rastavljen motor onda je najbolje sve promijeniti. Za golf 2 1.6D ti dodju svi dijelovi oko 250-300 km da se komplet generalno motor uradi i onda + ruke.
Pa ne znam sad tacno koliko mora biti ali kod dizela bi trebala biti od 18 do 25-6 bara ja mislim kod golf 2 D. Provjericu ti u autodati tacno koliko mora biti

Compression ratio 23.0 : 1
Max. output power 40.0 kW / 53.6 hp / 53.6 hp at 4800 rpm
Oko 23 bara kaze za golfa 1.6D da je kompresija
 
Član
Kompresija treba da bude 30 bara ili više i treba da je ujednačena na svim cilindrima.
23:1 je kompresioni odnos.
 
Početnik
RS TURBO je napisao(la):
Ako je kompresija losa to bi bilo onda najbolje uraditi generalno motor jer samo karike mijenjati a ostavljati stare gumice i semeringe je glupo, jer kad je vec rastavljen motor onda je najbolje sve promijeniti. Za golf 2 1.6D ti dodju svi dijelovi oko 250-300 km da se komplet generalno motor uradi i onda + ruke.
Pa ne znam sad tacno koliko mora biti ali kod dizela bi trebala biti od 18 do 25-6 bara ja mislim kod golf 2 D. Provjericu ti u autodati tacno koliko mora biti

Compression ratio 23.0 : 1
Max. output power 40.0 kW / 53.6 hp / 53.6 hp at 4800 rpm
Oko 23 bara kaze za golfa 1.6D da je kompresija

sta su tako jeftini djelovi kod vas :icon_eek:? tu kod nas nemozes proc ispod 5000 kn za generalku....
 
Član
edoze je napisao(la):
ako ga vozis penzionerski,pa povremeno stisnes preko 3k,mnora cadit,dok izbaci garez

ovako :D

http://image.dieselpowermag.com/f/9109985/0801dp_06_z+2002_vw_jetta_tdi+smoking.jpg

:lol::lol::lol: ISTO TAKO ČADI,MA DIMNA BOMBA JE MALA MACA :smajli41:J... ME TURBO :lol::lol:
 
Početnik
Kod mene 1.6 d hladan baca bijelog dima, otisla mi piksna na bosch pumpi tako da ima zraka u gorivu, al se smiri cim malo odradi, tako da me ne brine....lose karike, stubline i gumice ventila ce ti isto pokazati i na toplom motoru..
za generalku 1.6 dizela ti treba cca 700 KM dijelova, + ruke, oko 200 KM, minimalno...
Osvjezenje motora, znaci karike, lezajevi, gumice, vodjice, semerinzi, dihtunzi i novo ulje i filter ti dodje cca 350 - 400 KM sa rukama.
Pozz
 
Početnik
Oggy je napisao(la):
Kod mene 1.6 d hladan baca bijelog dima, otisla mi piksna na bosch pumpi tako da ima zraka u gorivu, al se smiri cim malo odradi, tako da me ne brine....lose karike, stubline i gumice ventila ce ti isto pokazati i na toplom motoru..
za generalku 1.6 dizela ti treba cca 700 KM dijelova, + ruke, oko 200 KM, minimalno...
Osvjezenje motora, znaci karike, lezajevi, gumice, vodjice, semerinzi, dihtunzi i novo ulje i filter ti dodje cca 350 - 400 KM sa rukama.
Pozz

jel ti teze pali vruc otkad ti je ta piksna otisla?
 
Član
Da jeftini dijelovi :) oko 300 km dodju dihtunzi, karike, semerinzi, leteci lezaji itd. + ruke. Izadje sve sa rukama do nekih 700 ili 800 km jer tu treba racunati i ravnanje glave itd... :)

Sto se tice cadjenja na auspuhu pogledaj da ti nije koje crijevo puklo sto ide sa turbine u motor i normalno intercooler pregledaj da nije pukao jer ako cadi to znaci da nema dovoljno ubacenog zraka u cilindar za tu kolicinu goriva koju je ECU dao. Ali kad ti pukne crijevo ili napukne onda bi trebao slabije da vuce.
 
Član
Kod mene 1.6 d hladan baca bijelog dima, otisla mi piksna na bosch pumpi tako da ima zraka u gorivu, al se smiri cim malo odradi, tako da me ne brine....lose karike, stubline i gumice ventila ce ti isto pokazati i na toplom motoru..
za generalku 1.6 dizela ti treba cca 700 KM dijelova, + ruke, oko 200 KM, minimalno...
Osvjezenje motora, znaci karike, lezajevi, gumice, vodjice, semerinzi, dihtunzi i novo ulje i filter ti dodje cca 350 - 400 KM sa rukama.
Pozz
Može malo više informacija gdje se ta piksna nalazi na bosch pumpi, meni se nešto slično dešava ima zraka a neka du vožnji baci bijelog dima, kompersija uredu motor odličan, turbina dobra, samo to me zeza malo??pozzz
 
Top