Moja TV - Wi-Fi?

Moja TV - Wi-Fi?

Da li ti je router stalno konektovan na internet ili se rucno konektujes svaki put ? Odgovori na to pa cemo onda dalje ;)
 
rucno svaki put kad upalim komp se moram konektovati , sad je poludio totalno mob radi njeg , kad upalim wi-fi na mobu stalno ko lud ispisuje unable to scan for networks
 
Eh to ti je problem sto se moras rucno konektovati. Cim se racunar konektuje, mobitel i da uhvati mrezu, djaba kad nema izlaza na net. Najlakse je modem resetovati na fabricke postavke, al to poslije, ajd reci mi koje marke ti je router, da vidim sta mogu uraditi ;)

Prije toga probaj uci na 192.168.1.1 ili 192.168.1.254, username admin, password admin , ako mognes napisi, jer su mijenjali i to u telecomu, pa nije po defaultu, da ne bi bilo da ostanes bez konekcije :D
 
Billion je ruter , evo ovaj momak je objasnio , ja uradio sve kako je napisao al opet se samo diskonektuje

http://gamers.ba/forum/7/149466/moja-tv-full-wireless/
 
Joj pa najgori router, zar to nisu davno podijelili majka mu stara :icon_rolleyes:, uradis ti sve to, ali dzaba kada nije router stalno konektovan. Da imas ikonu na mobitelu za konekciju, mogao bi normalno ici na wireless, ali to nije slucaj. Masa ljudi ima problema sa ovim, te samo sebi stvaraju vise posla, ne kontam zasto svakome ne stave da je stalno konektovan, ionako svi imaju flat rate :icon_mad:

Da ne pisem bezze, izguglao sam ti malo, jer bihnet ne nudi podrsku za ovaj modem.

Uglavnom, http://forum.bih.net.ba/showthread.php?t=67610&page=2&highlight=moja+full

Ako se odlucis za ovu verziju od aibo-a, provjeri prvo koji ti je firmware u routeru, te usporedi s tim sto je on stavio u link za download.

Onda imas ove druge opcije bez upgradea firmwarea od clana nlo, zavisnosti koji ti je paket, a tvoje je samo da se registrujes na forum (mislim da to mora biti s bihnetovog maila).

Uglavnom, za svaki slucaj uradi backup te konfiguracije trenutne u slucaju da sta zeznes, mada sumnjam jer su momci pripremili svoje config fileove, tvoje je samo da stavis ispred sebe ugovor sa svojim podacima, i uneses ih u mjesta gdje su oni naveli. Kada napravis, resetuj telefon na fabricke postavke i probaj ponovo, trebao bi imati izlaz na net 99%, a ovo 1% neuspjeha bi ti sigurno bilo do necega u telefonu, ali nista sto se ne moze rijesiti ;)
 
Član
sto ga nestavish u ppoee mod i konstantno ti je konektovan, i na mobitelu moras unijeti
IP address 192.168.1.(10-99 stavis neki br izmedju i na svim racunarima mob mora biti drugaciji),
subimt mask 255.255.255.0
default gateway 192.168.1.1
preferred DNS 195.222.32.10
Alternate DNS195.222.32.20
S tim ako koristis vise racunara IP address ti se uvijek mora razlikovati :) nezz jesam li ti pomogo il odmog0, al to je lako skroz ;)
 
Nije toliko komplikovano, mozes i sam za 10-15 minuta nastimati, ali ako ti se ne da zezati, moj ti je savjet da im poranis u 7 - pola 8 ujutro, kod montera, i nek ti nastimaju (poneses svoj ugovor sa podacima), ili pred kraj radnog vremena, 3-pola 4 ;)
 
Član
Ako ti je bijeli modem sa antenom(ne znam kako se tacno zove) ja mislim da nije moguce namjestiti da ima i funkciju wi-fi routera,jer smo mi kod jarana to pokusavali i nesto smo zeznuli pa nije mogla televizija i telefon,a znam namjestiti obicni wi-fi router .Tako da ti je najbolje da zovnes telecom i da s provjeris s njima ;)
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
a ne dolaze na adresu vise?

Drug, imam dosta prijatelja sto rade u BHtelekomu, oni su ti po ugovoru duzni obezbjediti da ti radi net na 1 pc-u, a vajrles to morash sam, ili 2 racunara,,, Jer to po njima ispada dobra volja sto dijele vajrles modeme ;) Ako imas poznanika il sta ja znam to je drugi par opanaka...
 
Top