moja strojkacha / SsangYong Musso

moja strojkacha / SsangYong Musso

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ev da i ja predstavim svog ljubimca...rijec je o SsangYong Mussu,602el,sa mercedesovim motorom i mjenjacom...ima elektricni reduktor,ko se razumije u terence zna o cemu pricam,i za sad extra slusa,izasao sam na 25cm snijega uz veliko brdo,bez lanaca sa 350kg u gepeku i nijednom nije proklizao:icon_biggrin:ispod haube je 5-cilindarski 2,9-litreni dizelski motor,steta sto nema turbinu,al sta se moze...razvija 99KS...nije bas za trke,ak se uzme u obzir masa od 2,5 tone...al mi sve ispod 70-75KS ne moze nista,provjereno:icon_biggrin:nema modifikacija,znaci fabricki,volio bi bar na njega nabacit kromirane roll-barove...al et,dok se skupi para,hehehe...jedina mana je sto je zedan,10,5-11 litara gradske sa pazljivom nogom...al u mene trosi 11,5-12:icon_biggrin:al ja to posmatram ovako:neko ima pun gepek zvucnika,a ja imam svoj vlastiti orkestar pod haubom i svira na dizel:icon_biggrin:nema mi nista ljepse od zvuka na 3000 obrtaja/min,ona kamionska huka...ev par slika...nisu extra kvalitetne jer je slikano telefonom











 
Početnik
RE: moja strojkacha

simpatican terenac. nisam nikad imala priliku da vozim, niti da se vozim u ssangyong, tako da nemam predstavu o tome kakvi bi mogli biti opcenito, pa ti kazi koju ;)

eto... mahanje :)
 
Član
RE: moja strojkacha

Inace mi je pravo ruzno auto ali posto je tvoj ja to postujem i nek te dobro sluzi! :)
 
RE: moja strojkacha

fin je to autic samo mu nabaci sporski paket spojlera i bice dobar nekad sam radio kod njih u salonu i veoma sam zadovoljan samo sto je pick up dosta ljepsi
 
Legend
RE: moja strojkacha

eh kad se sjetim ovog auta
imao sam slicnog tj stari, i u zelenoj i u bordo boji (mislim da se samo i pravi u te dvije boje) jer nisam nikad vidio druge boje, osim zeleni i bordo..

unutrasnjost mu je super uradjena,ima dosta kombinacija drveta i klasicnog japanskog stila punog elektronike
nas iskreno i nije nesto slusao, prvo taj elektricni reduktor, znao se zbuniti na snijegu, poslije motor je bio previse trom, sve ovo poredim sa nissanom terranom kojeg smo poslije imali..

sve u svemu, auto koje pruza dosta udobnosti ali ima i mane.. treba ga paziti sto je ne uobicajno za terence..

sretno sa odrzavanjem i popravkama :)
 
Član
RE: moja strojkacha

.nOKe je napisao(la):
eh kad se sjetim ovog auta
imao sam slicnog tj stari, i u zelenoj i u bordo boji (mislim da se samo i pravi u te dvije boje) jer nisam nikad vidio druge boje, osim zeleni i bordo..

unutrasnjost mu je super uradjena,ima dosta kombinacija drveta i klasicnog japanskog stila punog elektronike
nas iskreno i nije nesto slusao, prvo taj elektricni reduktor, znao se zbuniti na snijegu, poslije motor je bio previse trom, sve ovo poredim sa nissanom terranom kojeg smo poslije imali..

sve u svemu, auto koje pruza dosta udobnosti ali ima i mane.. treba ga paziti sto je ne uobicajno za terence..

sretno sa odrzavanjem i popravkama :)

vjerovatno si imao terrana 2,7 tdi...mora bit zivahniji kad ima vise KS pod haubom a mislim da je malo i laksi...a ne mozes protiv turba...ja sam za godinu dana promijenio samo zadnje amortizere,koji su dosli losi,prednju lijevu kuglu,jednom ulje i uljni filter...znaci,nema puno ulaganja,bar u ovog mog...
evo ti video off-roadinga,manje-vise sve SY,poneki Jeep
http://www.youtube.com/watch?v=HwDxVlxeo5k
ak te zanima pogledaj...
 
Član
RE: moja strojkacha

jaleuskas je napisao(la):
fin je to autic samo mu nabaci sporski paket spojlera i bice dobar nekad sam radio kod njih u salonu i veoma sam zadovoljan samo sto je pick up dosta ljepsi

a jel to kod njih ima kupit,u IAM-u?i znas li otprilike cijenu,ne mora bit precizna,ali radi orjentacije da znam?i znas li mozda jel prodaju bull-barove i tako to,pragove i tome slicno?
 
Član
RE: moja strojkacha

bilosto je napisao(la):
simpatican terenac. nisam nikad imala priliku da vozim, niti da se vozim u ssangyong, tako da nemam predstavu o tome kakvi bi mogli biti opcenito, pa ti kazi koju ;)

eto... mahanje :)

stari je prije toga imao passata 3 karavana,extra bio,nesto izmedju obicnog i sportskog,znaci imao i sportskih elemenata,vozao ga 5 godina i kad je ovo kupio,kad sam prvi put sjeo u njega zaboravio da je passat i postojao:icon_biggrin:meni je extra,pogotovo zvuk,odusevljen sam time...a i udobnost nije losa,samo je veliko naginjanje u krivini,zbog visokog tezista a i suspenzija mu je prilicno mekana...al terenac je,nije auto za trke:icon_biggrin:
 
RE: moja strojkacha

sto se motora tice nemoj brinuti , svi znamo koliko mecedesovi dizeli prelaze :icon_twisted:

inace , meni je onako jbg. ruzan al ako se tebi svidja ok , bitno je srce :lol:
 
Član
RE: moja strojkacha

Pa i nije ti neka potrosnja kad skontas da imas vozilo te kubikaze i kilaze,mislim da je u okviru normale :) Ima jedan covjek blizu mene bordo,goni ga godinama,nepoderiv
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top