Moj Golf stari...

Moj Golf stari...

Pre 3 godine imali smo Golfa 2 1.6 dizel kao porodično auto.Tog golfa je moj djed uvezao 1995-e godine iz Njemačke mojoj majci za rođendan,iako je bio samo 7 godina u službi (oko 120 hiljada km) moji su se odlučili da ubace novi motor koji će taj moj djed naručiti jer carine na novija auta su bile veoma skupe,a pošto je auto bilo jeftino ispatilo bi se ubaciti novi motor pouzdanosti radi.
Taj Golf nas je služio jako dugo u prosjeku nekih 18 godina s tim da je bio 88' godište.Auto je bilo redovno servisirano i sve je bilo perfektno,čak je nekada 2005 farban i rađen generalno,Otac je vozio auto i pošto je automehaničar redovno ga je održavao.Nikada nije bio ogreban niti udaren ali s vremenom je počeo da hrđa po rubovima i pragovima,a bili smo u teškoj materijalnoj situaciji za ulaganje u auto tako da je se odlučio za prodaju.Pronašao je kupca blizu našeg mjesta i uspio je da ga proda za 3500km u takvom stanju,čovjek se složio zato što je vidio da je održavan i da je malo prešao za svoje godine ni hrđa mu nije smetala tako da ga je odma prepisao i preuzeo.Sad je 3 godine kako je kod tog čovjeka i svako malo vidim našeg Golfa u gradu i dan danas je kakav je prodat i unutra i s'vana,omišljam se da ga kupim pošto očekujem nekakve pare uskoro ali nisam siguran dali će htjeti da ga proda u ovakvom stanju kakav je.Objasnio sam zašto baš tog Golfa,sad me zanima dali se isplati uzeti auto i raditi limariju koja je stara nekoliko decenija ili je to bacanje para u nešto čemu nema spasa?
 
Član
Meni je veci gust voziti Golf 2 nego novog Mercedesa.
Toliko od mene ( nekima se mozda seljak bas me briga)
 
Član
Meni je veci gust voziti Golf 2 nego novog Mercedesa.
Toliko od mene ( nekima se mozda seljak bas me briga)
Probaj novog mercedesa.

Vidi se da si vezan za golfa ko za bivsom djevojkom koju nisi nikada prebolio:)
Uzmi ga ako covjek bude zelio da ga proda.

Skickat från min HUAWEI GRA-L09 via Tapatalk
 
Ne znam zasto govoriti da nema spasa...
Jednostavno ako volis auto i ako se kajes sto si ga prodao , ja bih svakako ako mi je stalo pokusao da ga otkupim nazad i nikad vise ne prodam...
Ja svog golfa (imas ga na profilnoj) nikad ne bi pomislio da prodam ...
Naravno ima i bice drugih auta pored njega ali on je tu zauvijek, iako mu je 30 godina , vozice jos 30 :D

Tako da ako ti je stalo do tog auta , uzmi ga nazad, sredi ga i ostvari svoju zelju ! :D
 
Član
Kada mogu doci da mi jos mi gatas ?
Inace vise volim stara auta, a golf 2 je jedan od mladjih..
Ne kontam šta da ti radim?

Vidi, ljudi koji kazu da vole stara auta, ima ih, su ljudi koji imaju novca.
Ti mozda imas dva nova auta i taj golf dvica ti služi samo za rekreaciju, ali ja sto mogu zaključiti iz tvog posta jeste da se ti tjesis da je to tako. Molim te odi provozaj golfa 7 (eto nemoj mercedesa) pa onda sjedi nazad u svoju dvicu, pa češ vidjeti razliku.
S poštovanjem

Skickat från min HUAWEI GRA-L09 via Tapatalk
 
Član
Ne kontam šta da ti radim?

Vidi, ljudi koji kazu da vole stara auta, ima ih, su ljudi koji imaju novca.
Ti mozda imas dva nova auta i taj golf dvica ti služi samo za rekreaciju, ali ja sto mogu zaključiti iz tvog posta jeste da se ti tjesis da je to tako. Molim te odi provozaj golfa 7 (eto nemoj mercedesa) pa onda sjedi nazad u svoju dvicu, pa češ vidjeti razliku.
S poštovanjem

Skickat från min HUAWEI GRA-L09 via Tapatalk

Zezno si se u procjeni.
 
Probaj novog mercedesa.

Vidi se da si vezan za golfa ko za bivsom djevojkom koju nisi nikada prebolio:)
Uzmi ga ako covjek bude zelio da ga proda.

Skickat från min HUAWEI GRA-L09 via Tapatalk
Imam ja Mercedesa ne treba meni to auto za pokazivanje.Nebi ja to radi ćeifa,niti se tu ima šta prebolit.To je moje prvo auto,na njemu sam se naučio voziti,to je auto bilo kod nas 20 godina.Ne možeš ti na C klasu voziti po snijegu ili zakačit prikolicu i ići po šljunak ili u ribolov ili kakav odmor negdje u prirodi.Mercedes je koristan dok je na asfaltu,Golfa bi uzeo isključivo zbog tih stvari gdje je Mečka beskorisna.Daleko od toga da je Mercedes loš,ali Golf je bio sposobniji u mnogo više slučajeva.Koliko puta sam sebi reko,"a de grijota ga protjerati ovuda"
 
Poslednja izmena:
Top