Moj Clio

Moj Clio

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Clio 3 1.2 16v Kupila sam ga prošle godine u 1. mjesecu.
Ovako je izgledao izvana i iznutra nakon preuzimanja :




Prvo su stavljeni aluminijski ukrasni pragovi ( tako ih zovu iako je u pitanju komad plastike sa alu naljepnicom )


Nakon toga montirane su Oz Superturismo felge 15'' ( po meni najveća greška jer na njemu izgledaju premalo ), obojane su lajsne, kvake, retrovizori i prednja maska u boju vozila




Ugrađeni su i parking senzori


Stavljen je i xenon hid kit od 6000 k ( lijepo izgleda na autu ali s njim malo malo problema sa elektronikom i da sam znala ne bi ga ugrađivala )


Unutrašnjost je rješena tako što su zvučnici, mjenjač i lajsna obojani u srebrno, a ostatak ( otvori ventilacije, okvir oko podizača i kvaka, dio oko prekidača ventilacije i kazića ) su rješeni setom za personalizaciju unutrašnjosti.


Na autu su sva stakla zatamnjena folijom od 25 %


Auto je spušten sa Eibach Pro kit oprugama i ispravljena je greška sa felgama. Prošli vikend montirane su felge 17'' sa gumama 205/40

Auto prije spuštanja


Auto sa novim felgama ( Oz Superlegera ) nakon spuštanja




Sutra najvjerojatnije ide i na montažu sportskog ispuha pa kad bude gotov stavim slike ;)
 
Legend
WOW masiiiiv rispekt, auto je pre pre preljep, imas ukusa i stila. Jedini No NO su one pikolo OZ-ice, ali greska brzo ispravljena :)
 

JD.

Član
ma ovaj Clio je cudo, pa tek neke 18"ke naravno uz spustanje popune rupu u blatobranu. nevjerovatno koliko je auto visok...

ali je ovaj lijepo sredjen, samo tako nastavi
 
Član
Prva liga auto nema sta, nego mozes li o ovome malo detaljnije.. :

"Stavljen je i xenon hid kit od 6000 k ( lijepo izgleda na autu ali s njim malo malo problema sa elektronikom i da sam znala ne bi ga ugrađivala )"

U cemu je problem?
 
Član
C_A_T_T_O je napisao(la):
Prva liga auto nema sta, nego mozes li o ovome malo detaljnije.. :

"Stavljen je i xenon hid kit od 6000 k ( lijepo izgleda na autu ali s njim malo malo problema sa elektronikom i da sam znala ne bi ga ugrađivala )"

U cemu je problem?

Malo malo imam problema sa elektronikom. Prvo mi je riknio jedan balast i odmah nakon toga i žarulja. Neki dan mi je riknio drugi balast, dobijem novi a ono sutra rikne i druga žarulja. Sad ću probati staviti kondenzatore i releje pa možda prestane rikavati ali svi moji koji su ugrađivali naknadno isto malo malo imaju nekih problema.
 
Član
Nata je napisao(la):
C_A_T_T_O je napisao(la):
Prva liga auto nema sta, nego mozes li o ovome malo detaljnije.. :

"Stavljen je i xenon hid kit od 6000 k ( lijepo izgleda na autu ali s njim malo malo problema sa elektronikom i da sam znala ne bi ga ugrađivala )"

U cemu je problem?

Malo malo imam problema sa elektronikom. Prvo mi je riknio jedan balast i odmah nakon toga i žarulja. Neki dan mi je riknio drugi balast, dobijem novi a ono sutra rikne i druga žarulja. Sad ću probati staviti kondenzatore i releje pa možda prestane rikavati ali svi moji koji su ugrađivali naknadno isto malo malo imaju nekih problema.

Pa ok je kada imas garanciju.. Ali vjerovatno da ballasti nisu namjenjeni za novije modele auta. Sve jace marke xenona i xenon hid kitova imaju napredne ballaste koji normalno rade i na novim autima..
Mi smo radili xenone i na golfa V, na audija a4, a6 zadnje generacije, kao i na mercedesa ml.. Nikada nije bilo problema..
Eh sad to moze biti samo slucajnost, fabricka greska kod izrade xenona ili mozda jednostavno losha roba.. Jer malo mi previse tih "crkavanja" u tako malo vremena..
Pozdrav;)
 
Član
Respect za projekat,svaka cast,auto je extra,samo nastavi i pozuri sa slikama tog auspuha:D
 
Član
Nata je napisao(la):
C_A_T_T_O je napisao(la):
Prva liga auto nema sta, nego mozes li o ovome malo detaljnije.. :

"Stavljen je i xenon hid kit od 6000 k ( lijepo izgleda na autu ali s njim malo malo problema sa elektronikom i da sam znala ne bi ga ugrađivala )"

U cemu je problem?

Malo malo imam problema sa elektronikom. Prvo mi je riknio jedan balast i odmah nakon toga i žarulja. Neki dan mi je riknio drugi balast, dobijem novi a ono sutra rikne i druga žarulja. Sad ću probati staviti kondenzatore i releje pa možda prestane rikavati ali svi moji koji su ugrađivali naknadno isto malo malo imaju nekih problema.


Moraš ugraditi releje
 
Legend
Pa ne mora, vidis da su ugradjivani na ostala auta. Xenon ionako koristi dosta manje struje nego najslabija slijalica. Cemu ti onda relej ?
 
Legend
svaka cast za radove....imas ukusa,OZ-ice superturismo....po meni predobre felge al od 16" pa gore....bile su premale...al sad clio izgleda predobro ;)
 

JD.

Član
C_A_T_T_O je napisao(la):
Pa ok je kada imas garanciju.. Ali vjerovatno da ballasti nisu namjenjeni za novije modele auta. Sve jace marke xenona i xenon hid kitova imaju napredne ballaste koji normalno rade i na novim autima..
Mi smo radili xenone i na golfa V, na audija a4, a6 zadnje generacije, kao i na mercedesa ml.. Nikada nije bilo problema..
Eh sad to moze biti samo slucajnost, fabricka greska kod izrade xenona ili mozda jednostavno losha roba.. Jer malo mi previse tih "crkavanja" u tako malo vremena..
Pozdrav;)

ma vjerovatno je zbog auta, i na novoj Astri zeza isto dok se ne uzme neki adapter...
 
Član
JD. je napisao(la):
C_A_T_T_O je napisao(la):
Pa ok je kada imas garanciju.. Ali vjerovatno da ballasti nisu namjenjeni za novije modele auta. Sve jace marke xenona i xenon hid kitova imaju napredne ballaste koji normalno rade i na novim autima..
Mi smo radili xenone i na golfa V, na audija a4, a6 zadnje generacije, kao i na mercedesa ml.. Nikada nije bilo problema..
Eh sad to moze biti samo slucajnost, fabricka greska kod izrade xenona ili mozda jednostavno losha roba.. Jer malo mi previse tih "crkavanja" u tako malo vremena..
Pozdrav;)

ma vjerovatno je zbog auta, i na novoj Astri zeza isto dok se ne uzme neki adapter...

Zavisi od Xenona.. Na golfa V smo radili xenone koje je covjek kupio negdje, i dosao da se ugrade. Isto elektronika je zezala, sijalica se upali pa ugasi, a lampica od svjetla na satu u autu je gorila, ustvari kao i da ne rade svjetla nikako..
Kroz 7 dana smo ugradili xenone iz njemacke, radi sve extra. Stvar je u naprednim elektronikama (ballastima) koji su prilagodjeni i na nova auta, i nece prijaviti lampicu tamo na satu kao kod jeftinih xenona..
Pa zato postoje Mtec, PIAA, Philips, Raybrig, Bosch..
Isto smo odradili na jednom ML-a iz sarajeva, nije imao xenone fabricki. I morao je otic u Djug auto da preprogramiraju ga, kao da ima xenone, da bi radili...
Ima tih caka, ali sam skoro siguran da je ovo samo do kvalitete, da nema bas puno veze sa elektronikom auta, jer clio mi ne izgleda bas pretjerano komplikovano auto, kao mecka ml ili audi a6 najnoviji..
Poz;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top