mjenjac nece u brzine?

mjenjac nece u brzine?

Član
Desava mi se da mjenjac zablokira i nece u prvu brzinu takodje nece ni u jednu drugu, to mi se desava samo kada auto stoji kada ga vozim salta bez problema sve brzine i kada je ugasen ulazi u sve brzine bez problema. Da li je neki veliki kvar i sta mi je ciniti? smijem li ga ovako voziti da sta vise ne zeznem. u pitanju je pug 206 2.0 benz
 
G

GoPlay

lagano odes u servis... pripremis pare za lamelu i korpu, nek ti pogledaju mjenjac da nije spao. da ga ne bi sasuo..
Bar je meni tako bilo citajuci tvoj opis...
 
Član
GoPlay je napisao(la):
lagano odes u servis... pripremis pare za lamelu i korpu, nek ti pogledaju mjenjac da nije spao. da ga ne bi sasuo..
Bar je meni tako bilo citajuci tvoj opis...

smijem li ga ovako voziti neko vrijeme? da li mogu nesto vise pokvariti
 
G

GoPlay

PUG106 je napisao(la):
GoPlay je napisao(la):
lagano odes u servis... pripremis pare za lamelu i korpu, nek ti pogledaju mjenjac da nije spao. da ga ne bi sasuo..
Bar je meni tako bilo citajuci tvoj opis...

smijem li ga ovako voziti neko vrijeme? da li mogu nesto vise pokvariti
pa pogon i citav mjenjac :icon_confused:
 
joj drug iskreno peugot 206 imaju veliku boljku bas mjenjace, svi kukaju na mjenjace prije svega
cesti simptomi su da recimo nece iz prve u drugu na svim obrtajima (primjera radi pocijepas ga u prvoj i ubacis u drugu ono izbacen i moras u 3 ubacit..i dosta slicnih prica sam cuo)
najbolje do majstora on ce znat kako i sta kad otvori,ovako napamet su samo nagadjanja sve jbg :/
 
Član
black anegll: 206-ica nema nikakvih specifičnih kvarova s mjenjačem ako izuzmemo "probleme" sa ubacivanjem u rikverc.

Što se tiče tog tvog primjera, tu je problem u sinhronima. Ni to nije specifičan problem za mjenjače u 206-ici.
 
ZELA GTI je napisao(la):
black anegll: 206-ica nema nikakvih specifičnih kvarova s mjenjačem ako izuzmemo "probleme" sa ubacivanjem u rikverc.

Što se tiče tog tvog primjera, tu je problem u sinhronima. Ni to nije specifičan problem za mjenjače u 206-ici.

druze ja nisam imao problema nikakvih,a imao sam benzinca 1.4i i radio je savrseno,isao u 6800rpm i saltao odlicno.. i znam da su simptomi koje sam ja naveo vise tipa sinhroma" ali u kontaktu sam sa mehanicarima i dok sam vozio svog pug-a 206 govorili su mi da mjenjaci kod 206 znaju "propjevati" tj zvrce, zatim znaju zezati oko sinhroma tj saltanja ..
sad..ako su meni pogresno rekli onda ..neznam :icon_rolleyes:
 
Drug set kvačila promjeni imao slican problem i set kvačila odradio i bila.....doduse kod mene je 307 2.0 HDi...
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Naši majstori za išta osim švaba? 90% ih ne zna rastaviti zadnju torziju.

Hoće 206-ica sasuti mjenjač , kolegi se na 1.6 16v sasuo iako je mlitavac za volanom , znači nije trgan...

I u te 3 godine što ga je imao , samo je sa mjenjačem kuburio , sve ostalo za 5 (čak ni s torzijom nije imao problema) , mjenjač je 2 popravljan , 3. put je stavljen drugi i odma ga je prodao jer mu se zgadio....
 
Član
znam jos jednog PUG 206 1.6 16v djevojka ga vozi sasuo se mjenjac na 120K km
ne znam jel 3500 rpm ikad presla kako vozi
 
Član
Vozio sam 206 i odlično mi je auto, ali istina je da su mjenjači nekako loši. Meni se ništa nije pokvarilo, ali jebene poluge su užasno rješenje, morao sam ih podmazivati da mi mogao fino ubaciti u brzine. To mi jedina zamjerka na auto bila.
 
Član
Mojoj sestri se spržio 1.9 sdi motor u golfu 4 na 100 000 km. To su "neuništivi", trajni i kvalitetni motori al je otišao na vječna lovišta. Nikada nisam spomenuo da su 1.9 sdi loši motori (ako zanemarimo očajne performanse i veću potrošnju od tdi motora). Isto tako, 206-ica je dobro auto i nema posebno izraženih mehaničkih boljki. Možemo do sutra nabrajati pojedinačne slučajeve;)
 
Top