mjenjac nece u brzine?

mjenjac nece u brzine?

Član
Ma niko ne kaže da je 206 loš auto , ali konkretno , 206-ici je mijenjač najslabija karika , od samog šaltanja , pa do toga da su u garantnom roku jedne serije besplatno mijenjane.

Ali to ne znači da će se svakoj 206-ici rasuti mijenjač isto kao što se neće npr. svakom Renaultu1.5 dCi sa Delphi ubrizgavanjem otići dizna , ali da imaju kvarova iznad prosjeka , imaju...
 
Član
I ja znam za par slučajeva na 306 1.6 i 206 1.4 gde su menjači menjati, a lično mi se sasuo menjac na 306 1.4. Jesu ima boljka, kao što su i na saxu vts.
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Mojoj sestri se spržio 1.9 sdi motor u golfu 4 na 100 000 km. To su "neuništivi", trajni i kvalitetni motori al je otišao na vječna lovišta. Nikada nisam spomenuo da su 1.9 sdi loši motori (ako zanemarimo očajne performanse i veću potrošnju od tdi motora). Isto tako, 206-ica je dobro auto i nema posebno izraženih mehaničkih boljki. Možemo do sutra nabrajati pojedinačne slučajeve;)
Kakvih crnih 100 000 dodaj jos jendu nulu a zene ko zene samo znaju nasutu i voziti a ni to im ne nide od ruke a kamoli pogledati temperaturu vode vodu ulje itd...
 
Član
dokogi je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Mojoj sestri se spržio 1.9 sdi motor u golfu 4 na 100 000 km. To su "neuništivi", trajni i kvalitetni motori al je otišao na vječna lovišta. Nikada nisam spomenuo da su 1.9 sdi loši motori (ako zanemarimo očajne performanse i veću potrošnju od tdi motora). Isto tako, 206-ica je dobro auto i nema posebno izraženih mehaničkih boljki. Možemo do sutra nabrajati pojedinačne slučajeve;)
Kakvih crnih 100 000 dodaj jos jendu nulu a zene ko zene samo znaju nasutu i voziti a ni to im ne nide od ruke a kamoli pogledati temperaturu vode vodu ulje itd...

Golf je kupljen nov.
 
Član
u mene komsija kupio 2010 nekog mercedesa karavana, nov gajnc, krenuo za njemacku i na auto putu mu se mjenjac u 1000 dijelova rasuo, to je bilo na nekih 15 000 km predjenih, tako da ne hlupajte dzaba ovo auto ima manu a ono drugo nema, 5 puta nek ti zagrebe mjenjac on je na pola gotov
 
Član
Ovo gore je tacno i Zela i Dzeni imaju pravo, na jednom S500 sa 150 000 je promenjen motor covek vozi penzionerski i prvi je vlasnik... Ali sto se menjaca tice na 206-icama , osetljivi su.
 
Član
nisam vozio jedno vrijeme auto, i sada kad ga vozim sve bude ok kad je hladan, sve dok se dobro ne ugrije tek mi tada pocne nekad stekat prva brzina, sto mi je nekako nelogicno obicno kad je hladan mjenjac teze ulazi a meni suprotno, zvao majstora objasnio kvar kaze on da je nosace neki otisao, opet mi i to nelogicno jer radi na hladno a kad se ugrije teze
 
Član
imas "doktora" za mjenjace u ilijasu tacnije naselje mrakovo odi njemu i rijesit ce ti problem ako nista pomoc ce ti i uputit te dalje;)
 
Član
PUG106 je napisao(la):
nisam vozio jedno vrijeme auto, i sada kad ga vozim sve bude ok kad je hladan, sve dok se dobro ne ugrije tek mi tada pocne nekad stekat prva brzina, sto mi je nekako nelogicno obicno kad je hladan mjenjac teze ulazi a meni suprotno, zvao majstora objasnio kvar kaze on da je nosace neki otisao, opet mi i to nelogicno jer radi na hladno a kad se ugrije teze

ako hoces javi se u p.p da ti dam broj ja sam nedavno mjenjao na saxu vts-u i nemam vise problema,covjek je doktor za citroen i peugeot! ;)

arnes_c je napisao(la):
imas "doktora" za mjenjace u ilijasu tacnije naselje mrakovo odi njemu i rijesit ce ti problem ako nista pomoc ce ti i uputit te dalje;)

upravu si "doktor" koji trazi 350KM za sinhron druge da zamjeni i to skinut mjenjac da mu odvezem! ;)
 
Top