mjenjac golf 2 i ja se ne slazemo

mjenjac golf 2 i ja se ne slazemo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MyX

Član
Je li ti otezano mijenjanje brzina i kada ti je ugasena masina?

Ako jest, onda postoji mogucnost da su ti piksne kroz koje prolazi poluga, odnosno sklop polugica koje vode do mjenjaca pohabane i istrosene...cak je moguce i da ih nemas nikako, ni to me ne bi cudilo. Kostaju max 10 km, izmijeni ih za pocetak, kao i sto ces da zamijenis ulje u mjenjacu, pa nakon toga vidi kako se ponasa..

Daj neka ti provjere nosace motora, jer postoji mogucnost ako se motor malo ''pomjerio-nagnuo u jednu stranu'' da ti otezava prebacivanje iz brzine u brzinu.


Sto se tice swapa 4 brzinskog mjenjaca sa 5to brzinskim ti nije losa ideja uopce. Ali ako te taj mjenjac sluzi, tj. ako nemas nikakvih drugih problema osim sa izmjenjivanjem brzina onda nemoj jos da mijenjas.
 
bmwscaner je napisao(la):
jbg to je golf sta si ocekivala :)

pa iskrena da budem ne puno,al ne zato sto je golf vec zato sto je '87 godiste...al zato sad zelim da ga sredim da mi bude tip-top...a krenucu od mjenjaca:icon_smile:
 
Početnik
ako u rikverc ulazi bez pritiskanja rucice dole,onda ti je do piksne na rucici mjenjaca..ako ne,onda je do polugica i piksni na mjenjacu,imas dvije polugice,kraca i duza,to zamijeni se,podmaze fino,kao i set piksni na mjenjacu,koji kosta oko 9 km, a ni polugice nisu skuplje..mjenjac od 5 brzina ti nije problem naci ako ti nije 1.3 benzin,za oko 180KM.. gdje ti kvacilo odvaja,pri dnu ili..moze biti i do toga,ali sumnjam...
 
Početnik
Svetlana je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
mjenjac od 5 brzina ti nije problem naci ako ti nije 1.3 benzin,za oko 180KM....quote]

jeste 1.3 benzin

e onda ti je malo teze,bolje ne diraj,ako ti je problem samo tesko saltanje... treba vidjeti ima li gdje lufta u ovim iksnama sto sam ti nabrojao,to promijeniti,ostalo podmazati fino,i bice lakse..al nemoj se previse nadati,hoce to kod 1.3B...
 
Član
djevojko to ti nije nikakv problem to je do polugica i gumica a i sama znas da guma i plastika vremenom stare i postaju izlizane i pohabane trebala bi promjenit komplet set gumica i plastika od rucke do mjenjaca i bit ce ti ko nov ,najbolje bi ti bilo da promjenis jabuku rucke mjenajca i salt teblo i da polugu sto ide od salt tebla do mjenjaca stavis od golfa 3 jer on ima neki teg mali i lakse se salta

ovo gornje ti je poluga od dvice a ovo ispod od trice
 
Početnik
Svetlana je napisao(la):
MyX je napisao(la):
jaajjajaajaajaj, pa sto odmah ne rece da je 1.3?! :icon_rolleyes:
pa nije me niko pitao:icon_redface:
a i mi nismo skontali,ti zensko,koji ce drugi motor biti nego ovaj najmanji..hehe,sala..nego,piksna saltebla i vidjeti kvacilo gdje odvaja,i ostalo je na tebi,da se naviknes na golfa...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top