mjenjac golf 2 i ja se ne slazemo

mjenjac golf 2 i ja se ne slazemo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tek sam juce kupila auto pa se jos nisam navikla u potpunosti na sve njegove cake,al glavni problem mi je mjenjac...prvo imam osjecaj da trebam prije voznje u teretanu na vjezbanje da bi poslije mogla da rukujem mjenjacem:icon_rolleyes:...uvijek moram malo grublje da bi prebacila brzinu,a to mi bas smeta jer onda nemam osjecaja kad sam prebacila a kad nisam...
dobro znam da je potrebna i rutina,al ima ima li nesto da ublazi malo ovaj mjenjac i da ne moram da se hrvam sa njim
 
Početnik
mozda nije do mjenjaca..mozda je do rucice i poluga...to ti ja ne mogu odgovoriti,vec tvoj majstor,ne moze ti niko to reci na forumu,ne popravlja se auto online ,odes kod majstora i covjek vidi i kaze ti sta je problem.
 
master_yoda je napisao(la):
mozda nije do mjenjaca..mozda je do rucice i poluga...to ti ja ne mogu odgovoriti,vec tvoj majstor,ne moze ti niko to reci na forumu,ne popravlja se auto online ,odes kod majstora i covjek vidi i kaze ti sta je problem.
jao jesi li siguran ,a ja vec mislila da ce do ujutro da bude popravljen online:icon_cry:
 
Deyo je napisao(la):
Godište, benzin/diesel, koliko brzina... ?

pa ovako '87, benzin,4 brzine
ja sam cak razmisljala da sve komplet mjenjam,ali opet cula sam da su kod golfova inace malo **tvrdi** mjenjaci pa se bojim da ne bih imala neki efekat, citala sam malo na forumu da su moze ubacit i mjenjac sa 5 brzina...:icon_question: ...za majstora moram cekat do iduce sedmice ,al bi voljela da imam bar neku predstavu sta bi bilo dobro uradit...
 
Član
Svetlana je napisao(la):
master_yoda je napisao(la):
mozda nije do mjenjaca..mozda je do rucice i poluga...to ti ja ne mogu odgovoriti,vec tvoj majstor,ne moze ti niko to reci na forumu,ne popravlja se auto online ,odes kod majstora i covjek vidi i kaze ti sta je problem.
jao jesi li siguran ,a ja vec mislila da ce do ujutro da bude popravljen online:icon_cry:
:lol:

A jel ti tvrdo kad guras ili samo ono dok upadne, izlazi li iz brzine lako, msilim da li kad ga pouces nazad u ler ili u drugu brzinu ide puno lakse???
Nisam ni ja neki strucnjak za to al rekoh da ti nije ono cudo dole sto vodi brzine, tj sto ogranicava gdje koja, ma tako nesto, valjda ce ovi struniji bolje objasniti ako je iko skontao sta sam htio reci :icon_smile:
 
legionar je napisao(la):
A jel ti tvrdo kad guras ili samo ono dok upadne, izlazi li iz brzine lako, msilim da li kad ga pouces nazad u ler ili u drugu brzinu ide puno lakse???
izvini ,al jel jos pricamo o mjenjacu
joj stvarno se izvinjavam al sam se ismijala ko luda na ovaj post:cool: ,al si mi pomogao da nadem prave rijeci;)
mislim da mi je to **cudo sto ogranicava gdje koja** problem, a sila mi treba za rikverc najvise...
evo ovako; u prvu kad ubacujem treba mi i sila i to **cudo** kako ga ti nazva ne ogranici mi dobro,vec iz prve u drugu mogu njezno da prebacim i bez problema,iz druge u trecu takode ne treba sila,ali kad idem iz trece u drugu vec treba malo jace...(cetvrtu cu da koristim tek za godinu dana,pa mi za sada ne pravi problem )
 
Deyo je napisao(la):
(servo nemaš ;-))..
hehheh samo polako,promjenicu ja i to:)
Deyo je napisao(la):
Čekamo dottore za VW krsheve :)
pa dobro hajd ,sto si zlocest ,pa mi jos na muku stajes
prut10.gif

ma to mene ustvari i interesuje,ako ce novim mjenjacem za ovog golfa da bude tesko prebacivat,onda bi prije postavila mozda neki drugi **njezniji**
 
Putovanja.ba
Administrator
Jesil pokusala popricati sa njim? Vidjet u cemu je problem? :lol:
 
Legend
automatika je za vas zene zakon hehe salim se

i ja imam istih problema ali samo kad ubacujem u prvu brzinu,nekad nece nikako,popizdim na semaforu kad mi sviraju iza,al to ti je najbolje pravac servis pa vidi sta ce ti oni reci,mada sam i ja isao cesto u NIpex i nista nisu uspjeli,tako da pomiri se s tiim i pocni ici u teretanu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top