Mišljenja o Audi A6 2.5 tdi 132 KW (180 ks) automat

Mišljenja o Audi A6 2.5 tdi 132 KW (180 ks) automat

Član
2.5 tdi 180 ks,quatro,kupljen nov,sada na satu nešto ispod 500 hiljada.Uz održavanje,ne znam da je imao nekih kvarova vele nešto. Od prijatelja auto.
 
Kao da vidim sebe prije godinu dana, dali kupiti ili ne,uplašio sam se tog 2.5 tdi v6 132 kw, i nisam smio kupit. Danas imam gotov duplo skuplje auto, ali kad prodje negdje, kad ga čujem kako radi, još automatic pa kad ne zna u koju će brzinu, ni tamo ni vamo ma milina, svaki put ga poželim.. I nije isključeno da ću ga i nabavit, pa šta bude.
S obzirom koliko je kw i ne ide sad nešto posebno, to ti ja mogu odgovorit na tvoje pitanje. Ide malo, malo bolje od 1.9 tdi 96 kw. Ali je nekako dosta udobniji i ljepše se vozit u njemu nego u 1.9 tdi, zato što 1.9 tdi kida, čupa, vuče kao lud,dok to 132 kw nekako ugladjeno vuče,ali konstantno. Eto toliko.. samo nek je očuvan i kupuj.
 
Ja sam stekao dojam da oni koji su održavani da niko s njima nije imao većih problema, jučer sam stojao s čovjekom, odnosno zaustavio ga, isti model samo manual mjenjač, 385 hiljada, i pitao ga za mišljenje. kaže vozam dvije godine ga i najveća investicija mi je mali servis...koji je redovan.
 
Legend
Ja sam stekao dojam da oni koji su održavani da niko s njima nije imao većih problema, jučer sam stojao s čovjekom, odnosno zaustavio ga, isti model samo manual mjenjač, 385 hiljada, i pitao ga za mišljenje. kaže vozam dvije godine ga i najveća investicija mi je mali servis...koji je redovan.
Svaki auto uz redovan servis ce se tako pokazati.
Pa nisu ni inzinjeri levati kad nesto prave, prave da trpi, drugo je sto ljudi ne odrzavaju pa se desi problem..
Eh sad, taj auto je osjetljiv na losije odrzavanje, to je poenta cijele price.
2.5TDI jest merak, sto kolega rece ugladjeno i konstantno vuce (ja sad imam 2.0tdi 170ks ali mi je taj audi nekako sladje vukao, iako je ovaj 170ks puno brzi skace, ali ..)
kocka je 2.5tdi definitivno, ja kad sam svog prodao covjek je isto za 3 godine uradio turbo ostalo nista, samo sjedi i gas.. presao sa njim haman 150.000 to je znaci oko 600k vec
 
BHT Ovisnik
Sto kaze Noke sve je kocka. Ujak iz Njemacke je davno kupio 2001 godiste star 2 godine, i tada je 2 god star bio presao oko 120 000km pa ga povoljnije dobio. Vozao ga je do sada ovog zadnjeg ljeta, svake godine dolazio iz Hamburga u Mostar sa njim, cak sto vise ovamo je veliki servis i sve radio kada dode na odmor,nije u Njemackoj u ovlastenom, i nikada,al nikada niti jednog problema,samo prije 5-6god kompresor klime mjenjao. I ljetos uzeo novu A4 i ovog dao u racun. I on kaze koga je god znao s tim motorom imao je probleme,i on stalno strahovao,al eto, u 10+ godina vozanja, nesto manje od 300 000km je imao na satu i nikad problema... sve kako se potrofi
 
Danas sam išao probati auto, iskreno ono je zlo od auta. Prije svega ima opremu za plakati, da ne pričam o sjedištima na struju park senzori zatamljivanje vanjskih retrovizora bla bla bla. Auto se fino čuje, fino povlači nije sad ono brutalno obzirom da je i potežak ali konstantno vuče, dima nema mrve nazad. Mjenjač napinje odmah čim se prebaci u D, tiptronic radi, šalta uglađeno bez ijednog trzaja ništa, samo pada kazaljka ka većoj brzini.

Na usisnoj grani prema turbu malo ulja na sastavu, Bosch pumpa rađena kod nekog Ilije nešto...Mjenjač rađen u Njemačkoj 2011 godine, novo ulje zamjena pumpe bla bla..malo na limariji nekih sitnica ali iako sam ja prepedantan na tome mi ne smeta. Jedino što mi nije bilo jasno, jeste kad sam krenuo u rikverc pa stao i polao u D nešto kucne nazad (nas 4 u autu bili) ali samo kuc i to je to. pa sad?

Display par linija ima, ali je vidljivo i dalje sve, ostalo sve radi funkcioniše...

ŠTA RADITI????
 
Član
Ja tog 2.5 TDI nikad ne bi uzeo, radio sam ga u jednom servisu davno dok sam radio kod njih i to je katastrofa, kad ode bregasta... Covjek ima pare odrzava redovno sve, nikad nije nista preskakao, na 250 000 kino u motoru, doduse ovo je bio passat 2,5 tdi karavan, covjek malo tesku nogu ima i voli stisnuti, ako je auto vozeno normalno moze biti dobar, ako je stiskan taj je rahmetli. Generalno u 80% ti su motori vec satrani jer malo koji ima 200 000km na satu, ti motori u 90% slucajeva imaju preko 300-400 000km sto je jako puno i problematicno. Automatic ima problema sa lancem, ako nije redovno odrzavan i mjenjac i tu onda imaju probleme, lanac sam je 2010-e bio 800-1000 eura plus ruke, sad je mozda 400 eura lanac plus ruke. Da se moze pohvaliti da malo trosi, ne moze, jer po gradu taj motor uzme od 10L pa na gore, otvorene moze 7 ako se pazi, ako ne onda i 8-9L sa teskom nogom....

Ja bi radje benzin-manual i plin na njega i rahat, glava ne boli, sikiracije nema... Ja ne bi auta uzeo pa da se sikiram jos zbog njega hoce li biti sta, kad ce biti, strahovati, ma daj bjezi nije auto toga vrijedno da te boli glava za servise i kvarove... Kupi nesto sto ces moci odrzavati i popravljati a da te glava ne boli...
 
Član
Kombinacija A6 2.5 tdi sa automatik mjenjačem je katastrofalna. To su u 99% slučajeva satrana auta sa potencijalnim kvarovima koji prelaze vrijednost samog auta. Da na eci peci pec biraš auta bolje ćeš proći. Kupi bilo koju limuzinu sa atmosferskim benzinskim motorom :)
 
Član
Eh kad smo kod audi a6 2.5 tdi automatik
425 km na satu vozam ga i po gasu i normalno al sama rijec odrzavanje je pola auta redovno zamjena ulja kocnica filtera i auto ce ti vratit duplo kilometara mogu mnogi pricat vezano audija al oni koi nisu ljubitelji audija neznaju sta je audi IMG-a0806023dc57b88785557c3fb2b875df-V.jpg
 
Top